Skocz do zawartości

Hip Hop


Pszemi

Rekomendowane odpowiedzi

No płyta genialna. Teraz czekam na płyte Górala, bo Inwazja porywaczy ciał to dla mnie niewypał. O ile O.C.B mi się nie podobało, ale znalazły się fajne kawałki to na płycie Górala nie było nic dobrego dla mnie. Co jeszcze do koncertów Ostrego to trzeba je lubić, on ma specyficzne gadki o swoim synu, prawi jakieś swoje mądrości, co nie każdemu się podoba. Jak się bawią to jest fajny klimat, ale niestety czasami koncert trwa godzine a "fani" łażą niewiadomo gdzie i narzekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podróże po amplitudzie Rahima to najlepsza płyta od czasów PeeFKa. Tylko trzeba się wsłuchać w tekst i najlepiej kilkakrotnie przesłuchać, bo Rah już taki jest, że nie jest "wyraźny" i trzeba powiedzieć, że jest słabym wykonawcą jednak płyta świetna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie najlepsi są :

- Ramona 23

- Rafi

- Waldemar Kasta

- Troche Grubson dla relaksu ; )

- Mes (jak dla mnie się wytłumaczył z tego ze niby się " sprzedał ")

- Peja (płyta na serio)

- Liber (za czasów bukmachera itp.) ale i tak jego teksty mi się podobają nawet teraz ; )

- Massey

- Koni

A z zespołów to :

 

- RR Brygada

- Beat Squad

- WSRH

- Trzeci Wymiar

- PFK

 

 

To by było na temat mojego gustu ; ) Wiadomo nie tylko ich słucham ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustalmy że PFK to marny skład, i nie wciskajcie kitu że oni zrobili rap w PL, czy coś. Padłeś ofiarą prowokacji.

czy ja wiem czy marny.

patrząc na wychodzące wtedy albumy, to czy ja wiem czy taki marny.

dla mnie pfk patrząc z perspektywy czasu to jakiś fenomen nie jest, ot dobry skład, z dobrymi kawałkami.

 

A czy płyta Rahima to jakiś przełom kij wie co, też bym nie powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko i wyłącznie z powodu sentymentu sięgnąłem po płytę Rahima. Nie dałem rady jej całej przesłuchać, to zdecydowanie nie mój klimat. A zastanawiałem się z Ronkiem czy się nie szarpnąć na fizyczną wersję limitowaną, choć to raczej pod kątem alledrogo. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nowo na tym forum, nie chce mi się czytać 200 stron :)

 

Z takich raperów, którzy dużą popularność zyskali ostatnio polecam (wszystkie 3 to mistrzostwo):

- RY23

- Familia H.P.

- Zeus

- Małpa (głębokie przesłanie)

- Słoń

 

A z klasyków to:

- O.S.T.R.

- DonGURALesko

- Firma (ale to za bity, nie za przesłanie :)

- Hemp Gru

- Płomień81

- Trzeci Wymiar

- WWO

- Waldemar Kasta

 

@ EDIT

Przypadkowo klknęło mi się wysłanie pierwszego i nawet o tym nie wiedziałem, a firma to bity, powiedziałem ;)

Familię umieściłem na pierwszej liście bo od niedawna ich znam, mój błąd :)

Chodziło o Zeusa, literówka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet gdyby firma miała super bity, to i tak robi ogromną krzywdę tej muzyce i kulturze.

gówno zawinięte w papierek nie stanie się magicznie cukierkiem, a dalej będzie gównem.

i nie można stawiać OSTR, mimo, że ostatnich jego nagrań to tak niezbyt, obok firmy, nigga pliz.

 

 

ja chce junoumi.

a Ty Adix ogarni bluzgi w postach ;p wiem, że chcesz być czarny fajny niggers, no ale ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytka Rahima jest genialna, po pierwszym słuchaniu pierwszym odczuciem było "płyta dobra, ale nie wybitna". Po głębszym wsłuchaniu (po nastu razach) uważam, że to wspaniały album, geniusz :)

 

Co do PFK nie przesadzajmy, rozwój na polski hip hop mieli olbrzymi. W tamtych czasach tworzyli coś wyjątkowego, zresztą Kinematografia nadal jest wyjątkowa. Typowy klasyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to, że właściwie każdy utwór na Kinematografii jest wyjątkowy? Paktofonika to wyjątkowy zlepek 3 wybitnych MC, jakimi bez wątpienia byli lub są Magik, Fokus czy Rahim. A takie utwory jak Nowiny, Jestem Bogiem, Chwile Ulotne, Gdyby czy Powierzchnie Tnące to istne majstersztyki muzyczne, by nie zapomnieć o Priorytetach czy Ja to Ja. 10 lat temu były znacznie mniejsze i skromniejsze możliwości grup hip-hopowych aniżeli jest to dzisiaj, nie zapominajmy o tym. Dzisiaj wystarczy zwykły PC do nagrania, mamy erę internetu, który wtedy w Polsce dopiero raczkował tak naprawdę, jego boom przyszedł później. Zresztą to tylko wątek poboczny i mało ważny, prawdziwy geniusz składu PFK najlepiej dostrzeżemy sami, uważnie słuchając przesłania wynikającego z płyty. A mówienie o prowokacji przy docenianiu PFK jest... marną prowokacją. Można nie lubić Paktofoniki, może się nie podobać - doskonale to rozumiem, gusta są różne. Nie można jednak nie docenić wkładu zespołu w rozwój HH, kilkadziesiąt procent obecnych słuchaczy rapu zaczynało jak nie od Kalibra to właśnie od Paktofoniki. Co tylko pokazuje siłę ich muzyki, która trafiła i trafia w serca słuchaczy. I tyle.

 

Dla mnie dwie najlepsze grupy hip-hopowe w Polsce to Grammatik i Paktofonika. Żadna z nich już nie istnieje, a mimo to słucham ich bardzo często (szczególnie ukochanych "Światła Miasta"). Zawsze się wzbraniam od wybierania tej "lepszej" (złe słowo), gdyż nie potrafię udzielić jednoznacznej odpowiedzi, obie grupy są dla mnie wyjątkowe.

 

Poza tym popieram Malasa, Firma świadomie lub mniej, ale robi ogromną krzywdę tej muzyce i kulturze. Fajnie, że HipHop jest uniwersalną muzyką, ale nie może prowadzić do tekstów pełnych złych morałów i złych zachowań (mam na myśli JP i wielkich krzywdach ze strony policji... blee). Muzycy powinni zrozumieć, że z ich twórczością utożsamia się wielu młodych ludzi, i muszą brać odpowiedzialność moralną za swoje teksty, które są co najmniej mocno kontrowersyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności