Skocz do zawartości

T10 Ums - Nadal Nie Działa.


Rekomendowane odpowiedzi

Otóż mój T10 jako MTP nie był wykrywany. Poszedłem do kolegi, zmieniłem na UMS i dalej to samo - komputer wykrywa player jako "Nieznane urządzenie" - żadnego widocznego dysku ani nic. Próbowałem zainstalować sterowniki z internetu: dałem na 'właściwości' tego nieznanego urządzenia i aktualizuj sterowniki, kliknąłem że sam wybiorę który sterownik ma instalować, kliknąłem na niego a tu komunikat że "W podanej lokalizacji nie ma informacji o używanym sprzęcie" i nie da się przeprowadzić instalacji tych sterowników.

Już brakuje mi sił i pomysłów co mam z tym zrobić :/

 

Proszę pomóżcie .............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoz nam i zamiesc wiecej danych. W jakis sposob starales sie zmienic [krok po kroku]. Na jakim komputerze.

Na jakim komputerze nie widac playera. Pisząc na jakim komputerze mam na mysli system operacyjny.

 

Chcesz pomocy, napisz wiecej danych. Obecnie mozemy wróżyc, a Andrzejki juz za nami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Ma system XP Pro + SP2 - i na nim wszystkiego próbowałem. Co ciekawe, to na portach usb z tyłu komputera, player się włącza na 1-2ek. (tzn. komputer go wykrywa) i wyłącza (tzn. komputer przestaje go wykrywać) - i tak w kółko. Zaś w bocznych usb to jest tak jak opisałem wcześniej (nieznane urządzenie - nie wykrywa).

Inne sprzęty działają na moich usb. Choć ze starym pleyerem miałem też mały problem. Otóż wykrywały go tylko boczne usb i nie zawsze za pierwszym razem. A z T10 jest jak opisałem.

 

A co jeszcze z nim próbowałem robić:

Menadżer urządzeń->Nieznane urządzenie->właściwości->aktualizuj sterownik->nie, nie tym razem (chodzi o połączenie z witryną windows)->zainstaluj automatycznie (to zainstalował nie wiadomo co i dalej nic) lub zainstaluj z listy...->i tutaj próbowałem już instalować z płyty iriver; to stwierdza że nie można ukończyć aktualizacji sprzętu bo nie znalazł nic nowszego niż jest (niby) zainstalowane. A próbując wskazać plik "T10umd" - informacje instalatora sterownika z internetu - pisze to co opisałem już wcześniej, czyli ""W podanej lokalizacji nie ma informacji o używanym sprzęcie".

Wracając jeszcze do "Nieznane urządzenie" to w rubryce Stan Urządzenia pisze: "Brak zainstalowanych sterowników tego urządzenia. ".

 

To by było chyba wszystko. Jeżeli potrzebujecie jeszcze jakiś informacji to proszę pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czesc! Nigdzie na forum nie znalazlem odpowiedzi jak zmienic firmware w 1.77mtp na 1.77ums.

Problem zostal jednak rozwiazany.

Cytuje:

 

Problem SOLVED!!! My T10 is now UMS

I have a T10 512, and I had the same problem as many described here. I would copy a firmware file to the device, and after I unplugged the cable, it would do nothing.

 

I discovered that the iriver firmware updater program has an option marked "Recovery". That process (which reinstalls the current MTP version), does cause the player to update. So I ran the "recovery" and then (before unplugging) looked at the files on the player using Windows explorer. I found 2 files: T10_MTP.HEX and T10_MTP2.HEX. So it needs 2 files for the update to happen.

 

Then I ran the updater and did "switch" to UMS, and it put T10_MTP.HEX on the player. I then copied the (previously saved) T10_MTP2.HEX to the "Data" folder on the player using Windows explorer. After unplugging, the update happened, and I now have a UMS T10 at v1.7.7.

 

Step-by-step instructions:

 

1. Run the iriver firmware updater, and choose "recovery". Let it run up to the point where it tells you to unplug the cable. Then open Windows explorer and save the two ".HEX" files to a folder called "MTP". Then delete them off the player.

2. Unplug the cable and exit the updater program.

3. Re-plug the cable and start the updater program. This time choose "switch to UMS" and let it run up to the point where it tells you to unplug the cable. Then open Windows explorer and copy the previously saved fileT10_MTP2.HEX to the "Data" folder on the player. Watch the player and make sure "Transferring ..." has finished. Then unplug the cable.

4. The player should now go through a firmware update.

 

Apparently something's wrong in the firmware database on the iriver website, and it doesn't tell the iriver firmware updater software to copy both files to the player when switching to UMS, so nothing happens. My guess is that the 2nd file is a loader program. If someone wants to tell them, go ahead. It would be nice if their software actually worked.

 

Hope this works as well for you and it has for me. I am once again a happy iriver customer!!

 

Monte

 

 

Caly watek -tutaj

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

witam,

zrobiłem dokładnie jak jest napisane, po wyjęciu kabla na wyświetlaczu pojawia sie napis "firmaware upgrade" a nad tym "dont touch ... " czekam , czekam, sprawdzam po 10 min i jest to samo, po 5 min sprawdzam i już jest włączony, ale nadal jest MTP <_< aha i przez chwile nie można wejść do Browser i chyba Settings, ale po chwili wraca do normy.

ps. utworzył misie folder Service/Audible

ps2. wersje T10 mam US

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności