Skocz do zawartości

Cowon D2


Wodżas

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jacques La Fey

Mnie wszystkie lossless gra - mam swoje zwyczajnie z cd ;) Obsługuje: FLAC -0 do -8 i APE (-c1000 i -c2000).

 

Co do OGG (Oggenc2.85 using libVorbis v1.2.0) póki co - gra prawidłowo na moje ucho.

 

Brzmi lepiej do Clipa, ale porównywalnie (normal, 0 efektów). Szumi chyba mocniej, jutro dokładnie porównam.

 

Filmy - mam skopane ustawienia DirectShow także póki co nie poszaleje w tej dziedzinie :/

 

 

Ogólnie - mały kombajnik :) Ale Clipa 4GB dokupię chyba bo strach D2 na imprezę brać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Filmy a w zasadzie kreskowki odtwarza pierwsza klasa. kompresja toy story z 700MB czy jakosci 1mbit zajmuje AZ 630MB!! przy rozdzielczosci w zasadzie 2x mniejszej...dlaczego?

Bo to nie rozdzielczość a przepływność ma wpływ na wielkość pliku skoro ustawiasz 1000kbps przy enkodowaniu to nawet w rozdzielczości 1x1 piksel MUSI być 1000000 bitów na sekundę filmu. Jeżeli jednak rozdzielczość jest 2x mniejsza to dlaczego nie spróbujesz enkodować do 500kbps, przy oryginalnej rozdzielczości strata jakości może być zauważalna, ale przy połowę mniejszej już nie - za to plik wynikowy na pewno będzie o połowę mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A czy wtedy nie traci się gwarancji?

 

EDIT: Ok, sprawdziłem... jednak gwarancja może zostać unieważniona :(

 

Zartujesz chyba. Na tym forum kilka razy pisaly osoby z mp3store potwierdzajac, ze zmiana firmware'u nie powoduje utraty gwarancji. Zreszta byloby to mocno dziwaczne, z tego powodu, ze jest to funkcjonalnosc sprzetu -- jak wejdziesz na techsupport Cowona zglaszajac problem, to pierwsze co uslyszysz "upgrade firmware".

 

A skiny i reszta, to juz w ogole plankton.

 

milego dnia, hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś dziwaczny strach króluje u użytkowników D2 przed 3.xx. To nie gryzie, a rozwija skrzydła sprzętu. Ja rozumiem, że wgrywając 1.xx czy 4.xx mozna się bać, tam jest całkiem prawdopodobne, że D2 zostanie uszkodzony. Ale żeby bac się 3.xx?? Może uzasadnicie wypowiedzią któegokolwiek użytkownika, który po wgraniu 3.xx zepsuł sprzęt? Ja o czymś takim nigdy nie słyszałem, a używam 3.xx już prawie rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie powiedziałem, że się boję wgrać 3.xx, przedwczoraj dostałem z USA nowiutkiego D2 16GB z f.w 2.57 i od razu zmieniłem na 3.57 :)

Dokładnie tak jak mówi mp3fan, soft 3.xx powoduje, że można wyciągnąć z D2 więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś dziwaczny strach króluje u użytkowników D2 przed 3.xx. To nie gryzie, a rozwija skrzydła sprzętu.

 

Co prawda ja sie nie boje, bo uzywalem 3.xx ale wrocilem do 2.xx jednak bo stwierdzilem, ze 3.xx za duzo pamieci zabiera, a korzysci sa nikle (dla mnie tylko slownik, a i tak szybciej korzysta mi sie z ksiazkowego).

 

milego dnia, hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flash menu Cię nie rajcuje (http://cowond2.god.su/index.php?name=Files&op=cat&id=18)? Mnóstwo innych wyglądów i sposobów nawigacji. A największą zaletą są pełnoekranowe okładki (oczywiście w wybranych flashach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, lekko gruba ryba z tego D2 juz jest... mam go od dwoch dni, i nie do konca jeszcze zdecydowalem, jak go najlepiej nosic.

Przy pogodzie "kurtkowej" zaden problem, ale na razie jest nieco uciazliwe - w skorzanym futerale robi sie niezle gruby, tak ze w kieszeni spodni raczej dotkliwie przeszkadza. Zawieszam na pasku, ale to tez srednie rozwiazanie.

 

Pozatym odtwarzacz jest super, uzywam z karta 16GB, tak ze mam i sporo muzyki, i kilka Podcastow, na wykorzystanie jako dysk przenosny do dokumentow i danych tez starcza. A opcja TV Out, mimo ze na codzien srednio uzyteczna - na wczasach jak znalazl - gdy sie bedzie chcialo wieczorem film obejzec a nie bardzo wozic laptopa do lasu/nad jezioro.

 

Prawde mowiac zamienilbym polowe autonomii na nieco bardziej plaskie wymiary (moze w D3...) i player byl by dla mnie idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o nie, bateria jest dobra. wyjmij d2 z futeralu i masz jak komorke w kieszeni

 

jak sie instaluje flash menu?

 

Prawda. Nosze w kieszeni, czas pracy baterii jest jednym z większych pozytywów D2.

 

Flash menu nazywasz music.swf, wgrywasz do katalogu system i już. Oczywiście musisz mieć 3.xx a najlepiej 3.57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o nie, bateria jest dobra. wyjmij d2 z futeralu i masz jak komorke w kieszeni

 

Moze dam szanse ClearCase zamiast skorzanej koszulce...

 

Bateria jest super i jedna z zalet D2 - nie zaprzeczam, jednak gdybym mogl wybrac, stawil bym na mniejszych gabarytach kosztem czesci autonomii.

Cos za cos.

Poczeka sie na D3 - wedlug wypowiedzi koreanczykow ma byc "cienszy" i "mniejszy" (pytanie czy znacznie) - czy (a raczej jak) bateria na tym ucierpii, zobaczymy.

Jezeli faktycznie bedzie obslugiwal wieksze rozdzielczosci (glownie ciekawe w polaczeniu z TV Out), to daleko do idealu (dla mnie) juz nie bedzie (no jakby tak mial jeszcze aparat cyfrowy + funkcje tel. kom. + bylby tanszy od iPhona... zartuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacques La Fey

Na szyi git jest :P W kieszeni mi nie pasowało bo nie wyczuwałem przycisków a przez koszulkę śmigam sobie, zresztą z iFP jeszcze przyzwyczajenie i smycz ;)

 

D3 to póki co większe oczekiwania niż realne możliwości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam kupowania Clear Case do D2

Mój egzemplarz miał od wewnętrznej strony uwypuklenia, takie małe "krostki", przez to front odtwarzacza był porysowany ...

Po drugie strasznie szybko zbiera się w nim kurz i inne brudy i nie wygląda to zbyt estetycznie ...

 

Jak chcesz pewnie w przyszłym tygodniu przyleci paczka z Silikonowymi ochraniaczami do D2

 

Specyfikacja:link

 

Opinie użytkowników: link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności