Skocz do zawartości

Drukarka Do 130zł <jaka?>


javacris

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mógłby mi poradzić jaką tanią /do 130zł/ drukarkę kupić?

Potrzebuje jakieś w miarę dobrej i taniej w eksploatacji- oraz najważniejsze żeby tonery były oddzielnie, bo koleżanka ma wszzystkie kolory w 1 tonerze i masakra. Więc zalezy mi na tanich tuszach.

 

Propozycje:

https://ssl.allegro.pl/item283168791_rewela...a_12_mies_.html

https://ssl.allegro.pl/item286869294_super_..._wicherpol.html

https://ssl.allegro.pl/item285249308_drukar...non_ip1800.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie tonery tylko tusze :)

 

Nie znam tych konkretnych modeli ale odpowiem tak, może coś Ci to pomoże, szukałbym drukarki właśnie z oddzielnymi pojemnikami na każdy tusz i oddzielną głowicą lub przynajmniej spełniającą ten drugi warunek. Z tego co wiem (może się mylę) żaden z prostych modeli HP tego nie oferuje, co innego Canon - nawet jeśli w low-endowych modelach tusze nie są całkowicie rozdzielone to są one bardzo tanie (oczywiście zamienniki, zresztą pewnie koleżanka nie zechce bawić się w samodzielne napełnianie ;) ) ze względu na brak integracji z głowicą.

Aha, tylko jeszcze sprawdź jak to wygląda w przypadku tego konkretnego modelu Canona który chcesz nabyć.

Osobiście obecnie używam Canona iP5200, wcześniej drukarki HP i ulga dla portfela jest wyraźna... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zamiennikow radze nie stosowac bo szybo moze cos sie zepsuc...

A co Ci się może zepsuć w HPku skoro najbardziej newralgiczna część, czyli głowica, zintegrowana jest z pojemnikiem na tusz? Zapcha się to kupujesz nowy pojemnik i po krzyku - jeśli korzystasz z gotowych zamienników zamiast napełniać to za każdym razem wymieniasz też głowicę. ;) To raczej drukarkę z oddzielną głowicą można szybciej załatwić jak się za bardzo idzie na taniochę. Niemniej wolę rozwiązanie jakie proponuje Canon niż to z HP, przy rozsądnym użytkowaniu nic się nie powinno stać a jak ktoś dużo drukuje to można pomyśleć nad systemem ciągłego dostarczania tuszu.

radze sie rozejzec za jakims Epsonem bo do nich są tanie oryginalne tusze...

Jak tanie? Rzędu kilkudziesięciu czy kilku złotych za pojemnik? Pewnie raczej to pierwsze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądam te zamienniki tuszy na allegro i jeśli chodzi o czarny, którego będzie schodziło najwięcej to ceny oscylują w granicach 20zł.

Ewentualnie można kupiś tusz i bawić się strzykawką i dopełniać w taki sposób.

 

mam bardzo skromny budżet - 130-150 zł i do tego chciałbym móc kupować tusze (zamienniki) w okolicach 20zł.

 

Jedyne co wiem zeby nie kupowac to lexmark- wszedzie piszą żeby tego unikać "E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrzę na mój ostatni rachunek za tusze (zamawiałem zbiorczo do mojego Canona iP5200 i iP1000 znajomej) to:

- moje tusze kosztowały 7,80zł/szt. za C, M, Y, Bk + 8,70/szt. za czarny pigmentowy

- do iP1000 czarny tusz kosztował 5,22zł/szt :)

+ 8zł koszt wysyłki (okazało się, że taniej mi wyjdzie zakup wraz z wysyłką w sklepie z Łodzi niż zakup tego samego w Warszawie <_< )

Wszystko oczywiście zamienniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o takim urządzeniu 3w1...?

http://www.allegro.pl/item28739209

i nieby każde tusze pasują!

 

mam pytanie czy jak zamontuję tylko czarny tusz to drukarka będzie chciała drukować czy wypluje error?

Jak coś jest "do wszystkiego" to faktycznie jest do niczego. Epsona miałem1,5 roku i zasechł nieodwracalnie. Od 3,5 roku używam taniego Canona i250. W tanich drukarkach poszczególne kolory nie są oddzielnie, ale tu jest pojemnik z kolorami i drugi tej samej wielkości z czanym tuszem. Za czarny płacę 8,50 i niewiele więcej za kolorowy. Życzę udanego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie doradzę - ale zamieszam.

 

To czy toner kosztuje 20 czy 40 PLN -> to nic nie oznacza.

Liczy się jeszcze jego wydajność -> generalnie wydajność drukarka + tusz

 

Jak przy pomocy toneru za 20 PLN wydrukujesz 100 stron a za 40 PLN 300 (przykład) to może jednak ta druga opcja jest lepsza.

 

Niektóre firmy podają wydajność przy uzyciu danego modelu, sposobu drukowania i tuszu -> proponuję na to spojrzeć.

 

Ja jestem zwolennikiem HP. Sam mam "All In One" G85 (6 lub 7 lat) i ciągle nie mam najmniejszego powodu, zeby ją zmieniać

 

Nic się z nią nie dzieje. PhotoRet III przy formacie max A4 (a najczęsciej pół A4) jest na tyle dobry, ze nie chce mi sie zmieniać na nowe drukarki.

Jak wiem, że będzie intensywniejsze drukowanie to kupuję tusze o zwiększonej pojemności.

A oryginalne tusze do niej aktualnie staniały (no ale ja mam dobre źródło zaopatrzenia)

 

Pozdrawiam

 

PS. To tak -> jak ze wszystkim -> również z odtwarzaczami -> nie tylko sama cena świadczy o wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papier do drukarki mam już pare lat i jeszcze jest ponad połowa opakowania

nie ma to jak oddać referat na żółtych kartkach :E

 

chyba zainwestuję w monochromatyczną laserówkę albo w urządzenie wielofukjcyjne hp....

ale raczej w to drugie, zawsze będe miał ksero w domu :E

 

tak to jest wybór, własne ksero, będe mógł sobie kserowac album arty z z5 ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam poszukać wielofunkcyjnego urządzenia po leasingu, albo właśnie drukarki HP. Ja swoją kupiłem za 300zł + 2 lata gwarancji i pełnym tonerem na około 8k stron, uzupełnienie około 100. Przebieg ma coś koło 65k stron, a ten model ciągnie do 130-150k spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kanonów tusze są bardzo tanie i nie zasychają, bo wszystkie magiczne mechanizmy przenoszone tusz na kartkę są zintegrowane z drukarką, sam tusz "zakończony" jest gąbką(i dlatego też łatwo je napełnić)

 

Zależy do których Canonów. Do starego S200 jechałem na zamiennikach za 20 zł a w iP1200 tylko przedstawicielstwo Canona - czarny 130 zł , kolor 180 zł, zamienników nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę coś z stajni Brothera - technologia Epsona , ale codziennie się przeciera tak by tusz nie zasechł ;] niestety mają jedynie urządzenia wielofunkcyjne od 230zł , oryginalne tusze 60zł , zamienniki po 20zł :D Jestem wesołym właścicielem modelu 350C , polecam serdecznie. HP nie jest złą firmą , ale trzeba lubić się babrać w napełnianie tuszy ;]

 

EDIT: po spojrzeniu na allegro są jakieś używki po około 100zł ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odradzam produkty firmy hp.. z rodziną wywnioskowaliśmy że jest to h***** produkt, bo ciągle się psują rzeczy tej firmy.. miałem już drukarkę i aparat hp i nie polecam.. a drukarke to teraz mam canona

 

Niestety -> to był błąd HP -> wejście w aparaty. Niedawno zaczęli produkcję i obecnie ... skończyli.

 

Z drugiej strony -> mimo tego, że cenię HP za komputery,drukarki,soft (generalnie informatyka) to nie kupiłbym aparatu fotograficznego HP.

 

Lepiej kupić od firmy, która się w tym specjalizuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zwróciłbym uwagę na pewien zwykle sprawdzający się fakt: im tańsza drukarka tym wyższe koszty eksploatacji. W końcu sprzedaje się ją tylko raz a potem zarabia się na tuszach, papierze, etc. - stąd taka walka z producentami zamienników i ostrzeżenia o nieuznawaniu gwarancji w przypadku stosowania takowych i podobne sprawy. Dlatego skusiłem się na średnią półkę Canona (no, jeszcze zadecydowały rzeczy typu wbudowany dupleks ale przede wszystkim koszty eksploatacji) niż kolejne mocno budżetowe rozwiązanie HP (a wcześniej miałem drukarki wyłącznie tej firmy), a że udało się jeszcze dostać drukarkę po okazyjnej cenie (a to już kawałek czasu temu było) to jak na razie jestem z tego wyboru zupełnie zadowolony ;) Koszt drukarki wyniósł niecałe 300zł a za 40-50zł mam cały komplet zamienników (i to wcale nie najtańszych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności