Skocz do zawartości

Ogg


wyborca

Rekomendowane odpowiedzi

...bylbym wdzieczny za podpowiedzi, jakie odtwarzacze oprocz niektorych ifp i h 1xx i 3xx odtwarzaja OGG (chodzi tez o inne marki niz iriver).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...chodzi o to, ze chce w ciagu kilku dni kupic odtwarzac na prezent. Odtwarzacz ma byc sympatyczny (dziewczyna), z maksymalna wielkoscia pamieci i w rosadnej cenie.

 

Wyglada na to, ze zdecyduje sie na Zen Micro, bo ma i radio i funkcje dyktafonu przy 5 Gigowym dysku. ...spekalem po wypowiedziach na temat szumow, trzaskow i zuzyciu joya w modelach ifp.

Kolejna powazna wada jest to, ze ifp jest praktycznie nie do kupienia we Francji. Wyparl go "komorkopodobny" h10. W zderzeniu z Zen Micro h10 powala brakiem funcji. Bede wdzieczny za krytyke mojego wyboru, mam jeszcze czas na zmiane decyzji. Sek w tym, ze Micro daje 5 giga miejsca na muzyke i dane, podczas kiedy duze ifp sa drogie i maksymalnie daja 1 giga pamieci.

 

Plusem ifp sa wymienne baterie. Co do jakosci dzwieku: dac komus prezent i zastanawiac sie, czy trafil akurat na ifp, ktory szumi?

 

IAudio odpada-nie mam wsparcia we Francji. Dostepny jest tylko jeden badziewiasty model. Sony nie kupie chocby da zasady. iPod mini odpada za kiepska autonomie, delikatnosc i brak funkcji. Przykro mi, ze chyba nie uda sie pozostac w rodzinie iriver, ale przy braku dyktafonu i radia h10 to pomylka. Zaluje iriverka, bo obsluguje ogg, czego nie ma w zen micro.

 

Czy w przypadku katalogowania na dysku, Micro ma to samo ograniczenie co zen touch, tzn. nie mozna umnieszczac "katalogu w katalogu"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale każde dziecko wie że H10 poza kolorowym wyświetlaczem nie oferuje nic ;]

... nawet touchpad działa gożej niż w Zenie Micro...

 

... a co do problemów z baterią -- już OD DAWNA istnieje uaktualnienie firmware'u poprawiające ten problem...

... więc problemu jakby nie było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khron, moghlbys dorzucic jakies szczegoly? Czy nowszy soft jest wgrany juz firmowo, czy trzeba sobie updatenac? ...nie bedzie ogg, ale bylyby wszystkie funkcje (radio dyktafon). Iriver jest jednak zbyt drogi. Chodzilo mi o cos z minimim 512 na pokladzie... ale skoro mozna dac prezent z 5 giga, to chyba jednak lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlb2gm5x

Super!! Wlasnie o to chodzilo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, z tego co mi wiadomo trzeba go wgrać samemu:

>> NOWY FIRMWARE <<

 

ALE jest to zupełnie proste, opalasz plik EXE, podpinasz playera, czekasz chwilę i po zabawie :)

 

Enhancements

 

Improves the look of the volume control bar

Improves the appearance of the Lock icon

Adds a 4GB option in Removable Disk Mode (for 5 or 6GB players only)

 

 

Fixes

 

Prevents battery drain when the player is charged with an AC adapter already plugged into a live power outlet

Restores proper functionality after disconnecting the power adaptor or transferring content using Zen Media Explorer

Redirects playback properly when skipping to the beginning of a WMA track

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem to na stronie Creative. No coz pop prostu kupie, rozpakuje, upgrade'uje i dopiero zapakuje jako prezent. Dzieki za info o tym problemie. ...no coz moja ukochana, nie bedzie mogla korzystac z ogg. Do wyboru (realnie w sklepie) mialem tylko ifp do 512 mega (reszta zniknela z rynku, sorry, ale to wina tego badziewia h10) i yepp Samsunga (o jakosci dzwieku pisal juz ktos na tym forum...wiec dziekuje).

 

...problem z dobrym zakupem, przed ktorym stanalem tu we Francji pokazuje, ze w sprzecie do 200 Euro nie ma zadnej rozwojowej propozycji ze strony iriver. I co sie dziwic, ze ludzie wybieraja iPoda mini, albo jak ja (chyba w koncu kupie jednak tego Micro) Creative, ktory chociaz oferuje wbudowane radio, bez dokupowania jakis przystawek.

 

...co do "Unii z Microsoft": iriver nie ma wylacznosci na PFS system. Okazuje sie, ze soft tego typu oferuje rowniez Creative. H10 nie dosc, ze "dziwny", nie jest nawet flagowym odtwarzaczem Microsoftu. Z jednej strony to dobrze, z drugiej... jaka polityke prowadzi iriver? Na razie spokojnie i szczesliwie uzywam moja 550 i nie przesiadam sie na nic innego. Kiedy jednak postanowie zmienic player wolalbym, zeby "moja firma" miala cos do zaoferowania. Po dlugiej przerwie, widze, ze jakies partie h140 znowu pojawily sie na rynku francuskim. Ale ostro rusza tez kampania iAudio. O dziwo H10 stoi na listach zakupow rownolegle, albo tuz za iPodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no wlasnie, cos mi sie pomylilo, czytalem o jakiejs przystawce i cos mi sie obilo, ze to radio. Jaki modul dodatkowo dokupuje sie do h10?

 

...a wracajac do tematu: co z tego skoro h10 tutaj kosztuje ponad 70 Euro drozej niz inne odtwarzacze 5 giga? 1/3 ceny to jednak drobna roznica. Podtrzymuje, ze h10 nie jest playerem lepszym niz seria h 1xx i h3xx. Uwazam, ze nic nie wnosi (a wrecz ma "ujete" wobec pojemniejszych odtwarzaczy). MA ZALOSNE OSIAGI NA NALADOWANEJ BATERII JAK NA SWOJA WIELKOSC. ...i tyle.

 

Zreszta ni chodzi o odwieczna dyskusje "dlaczego iriver jest lepszy". Obecna oferta przy kasie, ktora chce wydac jest do luftu i koniec dyskusji. Potrzebuje w ciagu tygodnia odtwarzacz o interesujacych prametrach i przystepnej cenie i iriver nie moze sprostac tym wymaganiom.

 

Bardzo podobaja mi sie parametry iAudio, ktore opisal Squonk. Szkoda, ze to plastik ...i ze w Polsce jest latwiej osiagalny niz we Francji. Flash 2 GB to jenak lepiej niz ifp z 1 giga.

 

Ruszcie czaszkami i przestance bronic firmy, ktora ma cele marketingowe przed oczami a nie realnych klientow. Jezeli Oliver napisze, ze woli h10 niz swoj odtwarzacz, albo Immanuel, albo Regie, albo Pszemi, albo inni uzytkownicy "duzych" iriverkow, to moze zaczne sie zastanawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...cztalem to juz wczesniej w roznych zrodlach. Creativy maja slabe gniazda... ale dzisiaj w salonie spokojnie przejjarzalem kilkadziesiat odtwarzaczy (biorac do reki i mordujac wszystkie przysciski). Po pierwsze szok: z salonow Fnac (obok Darty jedna z wiekszych sieci elektronicznych tutaj) zniknelo wszystko ze stajni irivera, pozostal H10 z zaporowa dla mnie cena 273 Euro. Moge go znalezc taniej o 10Euro u innego dystrubutora... a i tak zkosztuje zbyt duzo.

 

iPod Mini jest w zasiegu (200 - 209 euro), ale nie chce go kupowac. Chodzi o zasady :D , czas pracy na akumulatorze, brak mozliwosci wymiany akumulatora, brak dyktafonu, brak radia, pojemnosc (209 kosztuje wersja 4 GB).

 

Ogladalem najrozniejsze modele (jak pisalem ifp nie ma juz wcale) reszta producentow to odtwarzacze a la klucz USB, albo rozne odmiany playerow podobnych z wygladu do malych modeli iAudio i Yepp Samsunga. ...wszystkie z bardzo delikatnymi joystickami i "kuszace" wyswietlaczami o zmiennej kolorystyce (rekordzista mial 16 odcieni). Sami wiecie najlepiej jak kolor wyswietlacza wplywa na jakosc muzyki :lol::lol::lol: .

 

...reasumujac wszystko co flash i w zasiegu cenowym konczy sie na 1 GB, w wiekszosci brak radia, czasem brak dyktafonu. Jakosc dyktafonow dyskusyjna. Oprocz Samsunga i H10 zaden model nie obsluguje nic poza mp3 i wma.

 

Z dyskowych playerow mam do wyboru Zen Micro( 189 - 191 Euro), Philipsa z dyskiem 1.5 i 2 GB (okolice 170 do 200 Euro, ale klawisze zywy plastik i autonomia 8 godzin, wbudowana bateria na stale) i iPod Mini(210 Euro). I co byscie wybrali w tej sytuacji? Do urodzin mam tydzien, ale czas na zakupy tylko jutro. Chlopaki (i ewent. dziewczyny) potrzebuje bratniej pomocy. Chodzi o dobry zestaw z dobrym stosunkiem jakosci/finkcji/ceny. Co wybrac? Wszelkie rady mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prezent z tego zestawu brałbym mimo wszystko iPoda. Z ciekawości zapytałem się też mojej dziewczyny o zdanie:

chyba ipoda

ale nie mam specyfikacji pod reka

. Z jednej prostej przyczyny: ze wszystkich wymienionych playerów wydaje się być najbardziej niezawodny a to w prezencie dość duża zaleta.

 

Albo N10!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPod ma 4 GB i brak dyktafonu i radia...

 

...N10 ladowanie przez USB, brak radia. Tylko do 1 GB... i cena tutaj 200 Euruo i wiecej. Odpada... Muzyka pakowana przez USB 1 to strata czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności