Skocz do zawartości

Iriver H10 5gb


tomcio2519

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie co sadzicie czy warto kupic ten otwarzacz. jesli tak to napiszcze czemu a jesli nie to co w podobnej cenie z podobnymi funkcjiami ( budzik, radio) warto kupic bo ostatnio jestem na kupnie i chciał bym zaciagnac informacji na temat tego otwarzacza i ludzi którzy mieli z nim kontakt. dzieki za komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Serdecznie Wszystkich Forumowiczów:)!

 

Długo szukałem dla siebie dobrego odtwarzacza... Najpierw kupiłem sobie Creative'a MuVo 256 TX FM. Wziąłem go raz w podróż z Warszawy do Wrocławia i to był ostani dzień kiedy chciałem go używać (pamięć 256 jest dobra, gdy jeździ się po mieście). Szukałem więc dalej. Zacząłem porównywać oferty firm Creative (Zen itp.) i Apple (iPOD). Ten pierwszy ma fatalny design, a Apple jakby zapomniał o tym, że istnieje coś takiego jak radio. Z pomocą przybył mi kuzyn, który używa iRivera SlimX i pokazał mi w necie model H10. Stwierdziłem, że to jest to... 5GB, radio, przyjazny touch-pad. Z zakupu jestem bardzo zadowolony. Wrzuciłem sobie całą dyskografię U2, dodatkowo ulubione koncerty i jeszcze jest sporo, sporo miejsca. Wszystkim którzy się zastanawiają nad wyborem odtwarzacza w tej klasie (czyli do 5GB) polecałbym właśnie sprzęt iRiver H10.

 

Jedynym potknięciem było to, że w pudełku przypadkowo dostałem ładowarkę od innego modelu. Następnego dnia pojechałem do serwisu i zamieniłem ją - bez problemu.

 

Serdecznie Pozdrawiam całą warszawską Załogę firmy iRiver!!!

 

U2roopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

jakos siwezynka posiadacz H10 pierwsze wrazenia:

 

dla mnie bolaczka jest to, ze praktycznie dzwiek jest bezplciowy -boli jak cholera jak basow sie nie da wlaczyc (sprawdzane na kawalkach od 128 w gore kbit + najnowsze umpcy dzieki uprzejmosci kolezanek z firmy ) - niby dobre sluchawki sa dolaczone, jednakze jak ktos lubi "lupanie" to H10 nie do konca mu podpasuje - nie jest to moja tez opinia gdyz po firmie przewinelo kilka odtwarzaczy - od fleszowych przez ipody po stare jukeboxy wiec mozna porownac dzwiek - i niestety tutaj mozna sie przejechac.... .no chyba ze firmware cos jest w stanie kiedys zmienic..

 

co do baterii jeszcze nie mam zdania - za 3 mies pogadamy

 

radio.. hm.. radio jakosci aparatu cyfrowego w komorkach :)

koniguracja playlist i innych rzeczy - dosc uciazliwa z tendecja do upierdliwej

 

to narazie tyle :]

 

dla mnie :

 

minusy:

- narazie najwieksza bolaczka jest dzwiek - za malo dynamiki

- ustawianie playlist i zarzadzanie

- brak pilota ( a dokupywany tez po minimalce zrobiony)

- obsluga w silikonowym kondonie = wymuszenie zakupu pilota ( nie lubie byc przymuszany )

- upierdliwa obsluga suwaka

 

plusy:

 

+ masa

+ sluchawki

+ kolorki

 

 

zbedne:

= slideshow ze zdjeciami

= przy tej jakosci dzwieku EQ

 

jak narazie tyle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Warto.

Świetny grajek. Na wgraniu nowego softu dziala pięknie jako dysk wymienny = nie ma najmnejszych problemów ze zrzucamiem muzy. Robi to błyskawicznie. Mam na nim 800 moich ulubionych kawałków.

 

Szkoda tylko, że nie pokazuje jaki jest bitrate (w czasie odtwarzania na ekranie) i brakuje mi przycisku STOP.

 

Świetny sprzęt. Niedługo dokupię do niego pilota...

 

Mam jeszcze pytanie o budzik. Czy jest możliwość takiego ustawienia, aby budziła mnie muzyka z mp3 lub radia a nie dźwięk budzika?

 

 

 

Mam rozumieć, że nikt już nie używa H10? :o:o:o;)

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariuszek102 czyli ma sie rozumiec dziala jak pendrive pod Win XP , ME , 2000 i wogóle jaki to jest soft jesli mozesz powiedzieć. Skąd można pobrać UMS.I gdzie kupowales grajka w kraju czy za oceanem ? Normalnie mozna kopiowac filmy , dokumenty muzyke i inne dane nie ma zadnych ograniczeń? Czy SP2 i WMP10 nadal jest potrzebny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mariuszek102 czyli ma sie rozumiec dziala jak pendrive pod Win XP , ME , 2000"

- TAK

 

"i wogóle jaki to jest soft jesli mozesz powiedzieć. Skąd można pobrać UMS"

- soft jest taki, jaki wpisałem w mojej sygnaturze, czyli 2.51E, a oprogramowania szukaj na stronie producenta, czyli tu:

http://www.iriver.at/download_details.html...t2=&rn=1&order=

 

 

"I gdzie kupowales grajka w kraju czy za oceanem ?"

- kupiłem od osoby, która wygrała go w konkursie w kraju. Posiada więc polską gwarancję.

 

"Normalnie mozna kopiowac filmy , dokumenty muzyke i inne dane nie ma zadnych ograniczeń?"

- szczerze mówiąc kopiowałem tylko muzykę i zdjęcia. Tylko do tego będzie mi służył.

 

"Czy SP2 i WMP10 nadal jest potrzebny?"

- Nie korzystam z WMP10, jakoś go nie lubię. Polecam EasyH10... a co do SP2 to niestety nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś szuka pożądnego sprzetu z dużą pamięcia na flash. Zapraszam tutaj

 

A tak ogólnie to iAudio G3 to, same plusy. Markowy najlepszy sprzęt. Sprawdzony i rekomendowany przez wielu. Jest na baterię AA i działa na niej 50h, jest na USB 2.0, na wyjściu 2x po 13mW, nagrywa z wbudowanego radia FM oraz dyktafonu i do tego można wybrać bitrate nagrywanego dźwięku i kodowanie lub nie "w locie do mp3". Możesz na nim trzymać pliki dowolnego formatu (pamięć masowa), widoczny przez kompa jako dysk i nie musisz zgrywać niczego (muzy, plików itd) za pośrednictwem jaiegoś badziewnego programu. Mały, lekki, wytrzymały. Dysponuję modelem 2 GB. Miejsca nigdy za dużo, chybą że ktoś chce co 3-ci dzień cała muzę wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że jest zbyt drogi... w tej cenie kupisz coś przynajmniej 5-cio a nawet 20 Gigowego.

Faktem jest, że Twój opis brzmi bardzo przekonująco, ale cena zdecydowanie odstrasza. Za swojego (który jest do czerwca 2007 na gwarancji - a gwarancję cenię sobie bardzo wysoko) dałem duużo mniej niż chcesz dostać za G3 :P .

Szkoda tylko, że mój H10 nie jest na baterie AA i nie działa 50 godzin. Poza tym drobiazgiem bije na głowe G3 (moim zdaniem oczywiście) m.in. mocą na wyjściu no i brzmiiiiiiiii cudownie! Radio gra dużo lepiej niż w moim starym ipf-ku; nie traci sygnału nawet w windzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie trudno to ocenić, bo jeszcze bardzo mało osób ich używa, ale jak mówią... strzeżonego Pan Bóg strzeże... Iriver też jest teoretycznie bezawaryjny, a jednak sporo się pisało o przypadkach padnięcia grajków i konieczności oddania ich do serwisu. Obawiam się, że naprawa na nasz koszt byłaby raczej kosztowna. Przy kupnie gwarancja była dla mnie jednym z podstawowych warunków. To są zbyt duże pieniądze, żeby ryzykować. Chyba, że różnica byłaby jak 2 do 1, wtedy może warto spóbować.

 

Muszę przyznać Ci rację, przynajniej częściowo. Flash ma swoje duże plusy, np. szybkość i wielkość... ale ja (przynajmniej na tym etapie - grajka mam od 6 dni) jestem bardzo zadowolony z H10.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich!

Widze, ze w wiekszosi h10 jest zachwalany, ja takze tak sadze. Swojego iriverka mam 3 miesiące, siostra przywiozla ze stanow. Ogolnie oceniam tego grajka na bdb+, bo do cel troszke mu brakuje. Ogolnie ma fajne rozwiazania, uaktualniam sobie go za pomoca firmware'ow, nie mam problemow, jeszcze nai razu mi sie nie zacial. Bateria trzyma stosunkowo krotko - u mnie przy glosnosci 12 i standardowych ustawieniach - 6h. Ale zawsze jest gdzies miejsce do podlaczenia do kompka:P. Po za tym planuje kupic drugą baterie. Minusem jest jego obsluga, np. w kieszeni i tym zelowym czyms. bo pokrowcem tego nie idzie nazwac(chociaz by dlatego, ze chroni wszystko prócz ekraniku:P - bo obudowa jets na tyle solidnie skonstruowana, ze ciezko, zeby mi sie porysowala. Z wymiana plikow mp3/wav/jpeg i pokrewne nie mam problemu, aczkolwie z przenoszeniem zdjec jest wiekszy. Niektore filmy po prostu sie zacinaja albo urywaja :( Decyzja nalezy wylacznie do kupującego, lecz stwierdzenie, ze iriver jest lepszy od ipoda i o niebo lepszy od zen micro jest chyba prawdziwym i rzetelnym stwierdzeniem.

Offtop) czy komus z Was zdarzylo sie, zeby wasz iriver nie mial w folderze Dane folderu Photo ? Moj standardowo mial foldery dane i nosnik, a w danych byl tylko tekst. Nie moge wrzucac zdjec, chyba, ze dodam zupelnie nowy folder, ktory bedzie widziany tylko w BROWSER na Iriverze. Czy ktos wie jak to rozwiazac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria trzyma stosunkowo krotko - u mnie przy glosnosci 12 i standardowych ustawieniach - 6h.

To dziwne.

Ja słucham na ustawieniach Normal, głośności 15-25, słuchawkach 60 omów i wygaszaczu 30 sekund i gra mi kilkanaście godzin (na pewno ponad 10).

Może masz nową baterię? Jeżeli tak, to musisz jeszcze trochę poczekać, a ten czas się wydłuży. Jak nie jest to nowa bateria... to nie wiem :P Moja jest z czerwca br.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz nową baterię? Jeżeli tak, to musisz jeszcze trochę poczekać, a ten czas się wydłuży. Jak nie jest to nowa bateria... to nie wiem :P Moja jest z czerwca br.

Hmm, moja baterie dostalem razem z odtwarzaczem w polowie wrzesna, dotad tylko raz "doladowywalem", a tak zawsze czekalem, az sie rozladuje bateria.

P.S czy ktos zna odpowiedz na moje pytanie dot. photo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe.. Moja bateria przy głośności 25-30 nie wytrzymuje dłużej niż 7 godzin. Inna sprrawa to to, że zastanawiam się czy player nie pobiera jeszcze przez jakiś czas mocy po wyłączeniu np. słucham muzyki robię pauzę i wyłączam przyciskiem off/on ekran gaśnie a ja do końca nie jestem pewien czy player się wyłączył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z wyłączaniem irivera, jest tak jak z wyłączaniem komputera. Jeżeli wyłączasz komputer dużym przyciskiem na obudowie :), to wszystko zgaśnie, ale jednak komp będzie prąd żarł. Sprzęt musi popierać troche energi, by był w stanie gotowości :). Jeżeli wyłączysz komputer z sieci to pradu nie będzie pobierał...

To chyba całkiem logiczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności