Skocz do zawartości

Creative Ep-630


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no widzisz... takie szare... to jest LITE (jakbyś miał je w ręce) a w samym środku jest "dziurka" - na tym zdjęciu nie widać tego dokładnie ale tak jest...

 

pozatym zdjęcia "zmieniają się bez uprzedzenia w stosunku do produktu handlowego" więc nie zdziw się jak znajdziesz to jedno zdjęcie na którym w środku EXa widać taką gąbkę ;]

w egzemplarzu który kupisz/sprowadzisz/znajdziesz będzie takia lita przegródka z dziurką ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze pomacac te 630 i przede wszystkim posluchac, bo niestety

nie mialem jeszcze okazji. Podobnei rzecz ma sie z 71'nkami.

I ciagle nie wiem co wybrac :/ 630, czy 71, a moze 51.

Wizualnie to chyba z tej trojki najladniejsze sa 51, no ale przeciez

nie to decyduje o jakosci sluchawek (Porta Pro :P). A 630 faktycznie

sprawiaja wrazenie niesolidnych.

 

 

Zycie to sztuka wyboru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dziwny jestem, wziąłem je od kolegi jeszcze raz i za cholerę nie rozumiem jak można twierdzić, że są lepsze od EX51/71. Nadal twierdzę, że mają za mocny bas, lekko za sztuczną górę, są dobre, ale nie tak dobre jak Soniaki. Co do wykonania też mam pewne 'ale', kabelek wchodzący w słuchawkę coś imo za bardzo się rusza... a to dopiero półtora miesiąca użytkowania. Chociaż mój kumpel bardzo zadowolony jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz, różni ludzie różne priorytety, jeden woli fiołki drugi woli jak mu w ryja jebie

bankowo zagraja lepiej od mx400 i na pewno nie beda wypadac z ucha jak ****ne pchelki, na worku z nimi cwiczyc nie mozna bo zaraz wypadna ;(

dzisiaj bylem w empiku, i koleszka krzyknal mi 139,7 za 630 :] no to mu wyjechalem z tekstem, ze za taka kase to kupie w innym sklepie i jeszcze mi na flache zostanie :] bo taka prawda na necie za 110 chodza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum

 

Przewalajac strony, czytajac fora w poszukiwaniu odpowiedzi

"jakie sluchawki", trafilem tutaj :)

Zebralem w roznych miejscach troche skrajne opinie na temat

sluchawek jak w temacie... postanowilem sam przekonac sie jak

to z nimi jest.

Pierwsze co rzuca sie w oczy po otwarciu pudelka to ich

delikatnosc... hmmm.. nie wiem czy dlugo wytrzymaja jesli

nie bede sie z nimi obchodzil wystatarczajaco delikatnie.

Wtyczka jest luzna, przewod sobie lata (wydaje mi sie

ze powinien byc w czyms co miekko go obejmuje):

0016nn.jpg

Sam przewod jest bardzo miekki i "gumowaty".

 

Ktos pytal jak wyglada siateczka (przedstawiono nawet zdjecie z

folderu creativa), na zywo wyglada to tak:

0028zd.jpg

 

Mocowanie przewodow do samych sluchawek tez nie wyglada za mocno

(moim zdaniem jest za duzy luz):

0032qo.jpg

 

Sam odsluch... hmmm... powiem szczerze: do sluchawek trzeba sie

przyzwyczaic. Bas jest oczywiscie nizej niz w zwyklych pchelkach.

Mam dziwne wrazenie ze pasmo jest "nierowne". Na moje ucho

zbyt mocno sa wyeksponowane srednio-wysokie tony, co daje

wrazenie ostrosci dzwieku i duzej glosnosci sluchawek.

W niektorym typie muzyki moze to przeszkadzac.

 

Czytajac forum dowiedzialem sie ze nie warto wypowiadac

sie na temat dzwieku sluchawek po kilku minutach sluchania :D

Zobaczymy czy dzwiek mi sie spodoba, szkoda ze nie mialem mozliwosci

przesluchania plugow kossa. Z tego co piszecie wlasnie kossy maja

niewyeksponowane to, co zrazilo mnie po pierwszym przesluchaniu

EP-630-tek.

Sluchawki oczywiscie przesluchane na "plaskich" charakterystykach

sprzetu. Odsluch na kompie (SB Audigy) i playerku.

Ucho wprawione do dzwieku ze sluchawek Sennheiser HD437

i pseudosluchawek zalaczonych do playerka RIO S10 :rolleyes:

 

PS. jak dobieracie wielkosc wkladek do ucha? Mnie pasuja

zarowno srednie jak i male... no i sam nie wiem ktore nosic

na codzien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to sądząc po zdjęciach nie jest tak źle - spodziewałem się większego badziewia :] . Wtyk jest taki sam jak w mx'ach i jak narazie nie słyszałem zaby komuś na forum ten element się rozpadł (?).

Brzmienie scharakteryzuj za pare dni. ;) - pliiis :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmm... zastanawiam się czy zalanie klejem np. Super Glue w miejscu gdzie wchodzi kabelek w słuchawkę (w tych creativach to w ten pancerz) było by dobrym rozwiązaniem

 

teoretycznie powinno być ok, a jak się głęboko zaaplikuje klej to i estetycznie (nic prakycznie nie byłoby widać)

 

POzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobieramy na bazie "co pasuje" ;)

Wlasnie chyba jedynym sposobem na dobor wkladek jest

pochodzic kilka dni w jednych a potem w drugich :)

 

Mieszkam w okolicach Lodzi, do Krakowa troche jest :huh:

 

Na razie glutem nie bede ich traktowal - zobaczymy jak

beda zachowywac sie w codziennym uzywaniu. Ta krotka

"tulejka" chroniaca przewod to pewnie kompromis miedzy

zakonczeniem wtyku prostym a katowym.

 

Kurcze... brakuje mi jakiegos etui na te sluchawki <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
mmm... zastanawiam się czy zalanie klejem np. Super Glue w miejscu gdzie wchodzi kabelek w słuchawkę (w tych creativach to w ten pancerz) było by dobrym rozwiązaniem

 

teoretycznie powinno być ok, a jak się głęboko zaaplikuje klej to i estetycznie (nic prakycznie nie byłoby widać)

 

POzdr.

Uchowaj Boże !! :o Nie rób tego :huh: Super glue twardnieje dając nieelastyczną spoinę.Poza tym Super Glue występuje w dwóch wersjach : droższa o zwiększonej lepkości-przypadkiem można na to trafić ale producenci nie zawsze zaznaczają i co najgorsze...najtańsza o niskiej lepkości wciekająca z łatwością w najmniejsze szparki-zaaplikujesz za dużo i przylepi membranę do obudowy na amen i jeszcze wycieknie gdzieś bokiem...:unsure: .W każdym razie obie twardnieją na kamień i przy dużym szczęściu końcówki zrobią się tylko twarde i łamliwe :P

 

Nieudane spoiny z supergluta rozpuszczają się tylko w acetonie a niestety większość elementów słuchawek jest wykonana z tworzyw ( najpewniej polistyren ,ABS itp.) rozpuszczających się równie dobrze w acetonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i dla przykładu warstwa 1 mm do pełnego wyschnięcia najczęściej porzebuje ok 24h :) . Wszystko fajnie, szkoda tylko, że nie wszystkiego się trzymają.

 

W mx'ach kabelek też luźno wychodzi z słuchawki, podobnie jak z jacka i nikt się nie czepia (ghr nie nażeka) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale po co cos poprawiac skoro producent tak zrobil znaczy sie ze to ma sens i takie rozwiazanie jest najlepsze, mi poki co sluza one jak ta lala a to ze jest miekkie laczenie przewodu ze sluchawka wydaje sie nawet byc lepszym rozwiazaniem od twardej koncowki...

czasem wygląda to tak: "słuchajcie, jutro rano mamy deadline - zostawmy to tak jak jest, nie powinno się nic złego dziać", albo "będziesz to znów przerabiał? daj sobie spokój - myślisz że kto odrazu będzie na tym wieszał 10kg?", czy też "eee... szefie no co ty - to nie ma prawa się zepsuć... kiedy wypłata?"

 

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mx'ach kabelek też luźno wychodzi z słuchawki, podobnie jak z jacka i nikt się nie czepia (ghr nie nażeka) :)

ja nażekam

 

muszę czymś zalać te mx-y, kotek trochę mnie źle zrozumiał... jak będę miał czas to zarysuję na jakiejś fotce o co mi chodzi

 

grunt że trzeba coś wykombionować aby nie urwał się kabelek od słuchawki

 

POzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grunt że trzeba coś wykombionować aby nie urwał się kabelek od słuchawki

Ale ja nadal nie widzę powodu aby się miał urywać (no może jak mi sie urwie to zobacze :] ). W obudowie słuchawki zaraz przy wejściu, kabelek pewnie ma węzełek :) tak aby się nie mógł przecisnąć przez ten wąski kanalik. Jeśli kabel nie pęknie (co może się stać w obojętnie jakim miejscu, niekoniecznie w słuchawce) to nic złego się nie stanie. Taki patent jest stosowany w większości sprzętów z kabelkami. Bo przecież on nie trzyma się jedynie na cynie :]

 

Kabelki są luźne aby zminimalizować potencjalne naprężenia :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności