Skocz do zawartości

Nowe Sennheisery


Rekomendowane odpowiedzi

Sennheiser PXC 150

Sennheiser PXC 300

Oba nowe modele wyposażone są w aktywny system redukcji hałasu z zewnątrz. Mają wytrzymywać 80h na jednym komplecie baterii. Zmodernizowano również ten system redukcji hałasu: w PXC 250 likwidował on do 65%, w PXC 150 już do 70% a w PXC 300 do 80%.

Ciekawe jest porównanie danych technicznych PX 100, PX 200 i PXC 250 z nowymi modelami PX 150 i PXC 300:

PX 100:

Nominal impedance 32 Ohm

Frequency response (headphones) 15.....27000 Hz

Sound pressure level (SPL) 114 dB(SPL)

THD, total harmonic distortion 0,1 %

PX 200:

Nominal impedance 32 Ohm

Frequency response (headphones) 10.....21000 Hz

Sound pressure level (SPL) 115 dB(SPL)

THD, total harmonic distortion 0,1 %

PXC 250:

Nominal impedance 300 Ohm

Frequency response (headphones) 10.....21000 Hz

Sound pressure level (SPL) 106 dB(SPL)

THD, total harmonic distortion 0,1 %

PXC 150:

Nominal impedance 300 Ohm

Frequency response (headphones) 15.....21000 Hz

Sound pressure level (SPL) 104 dB (SPL)

THD, total harmonic distortion 0,2 %

PXC 300:

Nominal impedance 300 Ohm

Frequency response (headphones) 8.....21500 Hz

Sound pressure level (SPL) 107 dB (SPL)

THD, total harmonic distortion 0,1 %

 

Patrząc na pasma przenoszenia można wnioskowac, że w nowych modelach zastosowano nowe rodzaje przetworników. Wygląda na to, że PXC 300 radzą sobie lepiej z niskimi częstotliwościami niż PX200! Ciekawy jestem różnicy dźwięku, szczególnie między PX 200 (którymi posiadam :) ) i PXC 300 (których specyfikacje wskazują na lepszy bas, czyli coś, czego w PX 200 brakuje).

 

 

Wydaje mi się, że nowe modele słuchawek Sennheisera pojawiły się również kategorii HiFi: Link

Mam na myśli HD 465, HD 485 i HD 201.

Nie widziałem wcześniej również IS 380, modelu bezprzewodowego: Link

Z tą nowością mogę się mylić, jeśli te słuchawki są już od dłuższego czasu proszę o informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyglada nastepujaco:

 

baterie potzrbne sa wlasnie do tego malenkiego urzadzonka dolaczonego do sluchawek a poniekad "wbudowanego do sluchawek" poniewaz znajduje sie na kablu na drodze od jack`a do sluchawek. To uzadzenie potrzebuje jakiegos "pradu" aby dzialalo, sluchawki z playera mu go nie dostarcza wiec musi miec ta baterie.

 

Jak dziala ta redukcja halasu to dokladnie nie wiem ale m.in. mierzy natezenie halasu i w miere mozliwosci w jakis sposob je niweluje, dodatkowo wspomne ze tego urzadzenia redukujacego halas nie mozna schowac do kieszeni, powinien choc nie musi byc raczej gdzies na zewnatrz. . . nie jest to jak widac praktyczny z wygody wynalazek ale byc moze praktyczny w redukcji halasu.

 

Nikt z forum jeszcze ich chyba nie mial, kiedys byla dyskusja na temat PXC250 wiec kto ma ochote wiecej sie czegos dowiedziec to proponuje tam, do tego tematu siegnac wzrokiem. . .

 

Post Trancemaniaka i jego linki - polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywna redukcja hałasu polega na wytwarzaniu odpowiednich, przeciwstawnych fal dzwiękowych. Dźwięki te mają tą samą częstotliwość i amplitudę, ale przesunięte są względem hałasu o połowę okresu. Dzięki temu, po wzajemnym nałożeniu się hałas zostaje zniwelowany. Jednak dźwięk typu hałas jest zazwyczaj sygnałem złożonym i żeby coś takiego działało trzeba go najpierw "rozłożyć" na pojedyncze fale harmoniczne (za pomocą analizy Fouriera). Potem można dla każdej z nich przygotowac "przeciwfalę" wszystko razem złozyć i wysłać na spotkanie hałasowi.

 

W przypadku słuchawek, w zasadzie, można by to robić za pomocą tego samego głośnika który wytwarza dźwięk. Odpowiednio poruszana membrana spowodowałaby wygaśnięcie zewnętrznego hałasu, a właściwy dzwięk wytwarzany jest niezależnie. Inaczej mówiąc, magiczna czarna skrzynka tak koryguje ruchy membrany by dźwięki z zewnątrz zostały na niej wygaszone.

 

W czarnej skrzynce ze zdjęć zjaduje sie zapewne mikrofon. Urządzenie na bierząco analizuje hałas i odpowiednio modyfikuje sygnał dochodzący do słuchawek. Domyślam się że działa to z pewnym opóźneniem, gdyż czasy są tu zbyt krótkie a obliczenia mocożerne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydawało że bateryjki służą jako zasilanie dodatkowych wamcniaczy do słuchawek, zwrućcie uwagę na opór - 300 Ohm. To nie jest wielkość dla sprzętu przenośnego a te słuchwki zaliczają się do serii przenośnej. Tzn. nie twierdze że nie zasilają jeszcze czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności