Skocz do zawartości

To Jest Usb 2.0 ?


mattis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Wiem, że temat był wałkowany w poprzednich postach ale może podsumujmy i zakończmy temat usb 2.0 w iriver 7xx. Mam go od paru dni i jestem zafascynowany wszystkimi jego cechami poza szybkością transferu plików. Zgodnie w informacjami podanymi przez iRIVER urządzenie to ma USB 2.0. Ja mam pendrive-a Twin-MOS-a 128 MB również USB 2.0. Gdy do tego samego portu wpinam raz pendrive-a, raz mp3 playerka to nie wyskakuja zadne komunikaty o tym ze urzadzenie jest HI-SPEED i ze bedzie pracować wolniej, co sugerowałoby wpięcie w port USB 1.1.

 

Gdy biore jakies wybrane 3 pliki zajmujace razem 5.58 MB to przesłanie ich na pendriv-a zajmuje 1-2 sekundy (w okienku nie zdazy sie pojawic czas oczekwiania) natomiast jeśli ten sam proces przeprowadze dla iRIVERA to te same 3 pliki ida ok 10-15 sekund. Troche to kiepski wynik, zwłaszcza jak chce sie cos wrzucic dużego :(

Napiszcie jakie wy macie doświadczenia. Ja mam dziwne wrażenie ze na wczensiejszym sofcie UMS - np 1.26a US transfer był większy, natomiast spadł odkąd zianstalowałem 1.28 US

 

UWAGA!!!

Pen-drive TwinMOS-a wykrywany jest jako "Lokalizacja 0 (U20 Mobile Disk)" natomiast iRIVER jako" Lokalizacja 0 (IFP-700 HIGH SPEED)" - może to wina sterowników????

 

Mam jeszcze jedną prośbę - jak powrócić do wcześniejszej wersji firmware (ver. UMS) ???

 

Napiszcie co sądzicie o tym USB, może ktos jakos rozwiązał ten problem, lub przynajmniej ma tkai sam i może się podzielić swoimi doświadczeniami?

 

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy musiszs formatowac nie wiem, zobaczysz sam[poprostu nie pamietam, wiem ze jak zmienialem w IMM to format nie był konieczny,a przy zmianie IMM na UMS był] ;). Niewazne jaki masz soft zainstalowany , tak robisz, mozesz tez w ten sposob powrocic do wersji softu z oblusga IMM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat był wałkowany w poprzednich postach ale może podsumujmy i zakończmy temat usb 2.0

widac nie doczytales tego 'walkowania' dokladnie :)

wyszlo nam, ze to ze player czy pen-drive obsluguje usb2.0 nie oznacza jeszcze z jaka predkoscia bedzie odbywal sie transfer danych - wszystko zalezy od parametrow zastosowanej pamieci flash. teoretycznie usb2.0 maksymalnie moze transferowac nawet do 60MB/s. w praktyce nawet pen-drive'y maja rozne szybkosci, ale nie przekraczaja 20MB/s.

Pamiec zastosowana w iRiverach jest wolna i dlatego nie mozna z niej wycisnac wiecej niz te powiedzmy 2MB/s - szybkosc jest zgodna z deklaracja w instrukcji producenta - i nie ma sie czego czepic - koniec tematu. Moze nowsze playary beda mialy szybsze pamieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no są są, ale jednak możliwość obsługi playerka jako dysku wymiennego w Moim komputerze na ver. UMS jest chyba większą zaletą niż szybszy transfer na IMM. Dzięki za zakończenie tematu, pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość kubazzz

Ja mam od wczoraj ifp 799 i nie narzekam na transfer. Co prawda na USB 2.0 nie testowalem duzo, glownie na USB 1.1 i jak na moj gust to idzie sprawnie. Firmware 1.28 UMS korea.

w ogole to mysle, ze to malo istotna *******a jest... roznice maksimum kilku minut przy duzej ilosci danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kubazzz
no a jakie masz wyniki u siebie na usb 2.0 i 1.1 załóżmy na 60mb albo 100mb?

59,7MB, 2 foldery, 7 plikow, przenoszone z partycji NTFS na dysku barracuda IV 60gb, usb 1.1. czas przenoszenia 2 minuty 28 sekund. to bylo dopelnianie playera, po wgraniu tych kawalkow zostalo ledwo kilka mb wolnego [nie wiem czy to ma znaczenie w przypadku pamieci flash].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności