Skocz do zawartości

Nieoficjalny Firmware


Rekomendowane odpowiedzi

... ale nie wiem czy "odblokowanie" to zmiana flagi, zmiennej, czy przepisanie całego komponentu...

Zmiana instrukcji porównującej bitrate. Wbrew pozorom znalezienie tego miejsca nie jest sprawą oczywistą.

 

... więc założyłem że skoro bitrate dał się odblokować, to nie będzie zbyt trudno i enkoder odblokować...

Sprawa wygląda całkiem inaczej, gdyż bitrate dla mp3 wybiera się skokowo (zakładam, ze iFP nagrywa w CBR), pewnie przez jakieś menu - bardzo utrudnia to sprawę. Może być też jakaś tablica możliwych bitrate'ów.. naprawdę nie mam pojęcia. Dla programistów z irivera może być to nawet zmiana jednej wartości w kodzie źródłowym, a kompilator może poczynić zmiany w wielu miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tia... przez chwilę myśklałem że "był player-nie ma playera" ;]

 

... powiem tak... od oryginalnego 1.24KR różni się "twój" firmware może 5 znakami (porównanie hexedytem)...

 

... a jak działa? instaluje się... struktury folderów widzę, wybieram plik OGG i...

 

... zaczął wariować o_O pojawił mi się "panel uruchamiania" obcięty do połowy, wskaźnik baterii pokazywał co chciał (zmieniał się co chwilę) i grajek nie reagował... a ja zły że nie mogę wyciągnąć baterii ;)

 

... no ale się wreszcie wyłączył, podpiąłem go (działał) i podmieniłem firmware... po koljnej "wariacji" udało mi się przebrnąć menu i przywrócić (UFF!) 1.24KR-genuine ;)

 

 

nie wiem czy co poszło nie tak bo się boję sprawdzić ponownie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huh... to po prostu plik który od ciebie ściągałem a porównałem go z nowym, "świeżoprzygotowanym" (znaczy takimktóry na żywo generowany jest przez plik .exe)...

 

... a co do firmware'u to pracuj nad nim dalej!! wiesz już co-i-jak, oblookaj sprawę ponownie, zrób wszystko jeszcze raz (nawet żeby w identyczny sposóB) - i tak jestem skłonny przetestować go kolejny raz ;)

 

 

KEEP WORKIN'!! :)

 

 

(a szczegóły opiszę ci w domu i podeślę potem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. nie tyle coś słuchałem bo jak klikałem COKOLWIEK to "to" się działo...

 

... a słyszeć nic nie słyszałem - było późno, chciałem spać, nawet nie podłanczałem słuchawek...

... tak czy inaczej testowałem... chciałem testować pliki z muzyką wyekstrachowaną z "Divine Divinity"... każdy ma najwyżej 80kbps... normalnie player ich nie czyta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zawieszam projekt. Nie wypuszczę też żadnych plików dopóki nie zaopatrzę sie w jakiegos irivera do testowania. Tę przeróbkę jeszcze przeanalizuję; możliwe, że gdzieś popełniłem błąd.

 

BTW: W przypadku dziwnego zachowania (jakiegokolwiek - niekoniecznie mojego) oprogramowania wewnętrzengo odtwarzacza - przed aktualizajcą koniecznie zresetować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności