Skocz do zawartości

Nieoficjalny Firmware


Rekomendowane odpowiedzi

Czy to firmware jest także spolszczone, czy moze tylko zmieniony birate dla ogg ?

 

Pewnie sprawdze je ale pozyczylem playera swojego i nie wiem kiedy wroci do mnie :)

Do srody jeszcze mam H320, poźniej iMP-550 wiec moja 350 chyba dlugo do mnie nie wroci, bo nie bede potrzebowal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(W zasadzie powinienem napisać tę wiadomość przed udostępnieniem oprogramowania do iMP-350...)

 

Teoretycznie dobre wieści: Jestem w stanie stworzyć firmware dla iFP-7XX (co jednak potrwa kilka dni) (ew. iFP-5XX również; jednak trochę później) z taką samą modyfikacją jak dla iMP-350.

 

Złe wieści: Nie posiadam żadnego modelu odtwarzacza iriver pomimo tego, że już od dłuższego czasu przymierzam się do takiego zakupu - zawsze są jakieś ważniejsze wydatki... :( Nic nie jest przetestowane. Kto pierwszy ten królik doświadczalny.

Co chcę przez to powiedzieć: nie chcę znaleźć się w posiadaniu czyjejś pięści w miejscu, w którym normalnie znajduje się mój nos z tego powodu, że jego odtwarzacz zamienił się w kawałek plastiku z dodatkiem krzemu i aluminium :/

Tak naprawdę to sumienie dręczyłoby mnie przez DŁUGI czas, gdyby coś takiego nastąpiło.

Oczywiście ważna sprawa - nie jestem pewien jak wygląda sprawa gwarancji, gdyby coś "nawaliło" przy tak zmodyfikowanym oprogramowaniu, więc lepiej się najpierw upewnić.

 

Czy mimo wszystko umieścić firmware na tej stronie? Jeżeli tak - jaki (link)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi dokladnie co przerabiasz w tych softach? tlumaczysz tylko czy modyfikujesz cos jeszcze?

moge liczyc na jakies szczegoly techniczne? (studiuje informatyke wiec moja ciekawosc jest uzasadniona :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi dokladnie co przerabiasz w tych softach? tlumaczysz tylko czy modyfikujesz cos jeszcze?

moge liczyc na jakies szczegoly techniczne? (studiuje informatyke wiec moja ciekawosc jest uzasadniona :P)

Info nt. tłumaczenia już się pojawiło :)

Najprościej to ujmując - zmieniam odpowiednie instrukcje tak, aby oggtwarzacz działał tak jak ja chcę żeby działał :lol:

 

zakładam że nie można liczyć na "szczegóły przedsięwzięcia" ew. "Firmware Construction Kit" ;]

... ale chętnie firmware do iFP-5xx wypróbuję... byle UMS i albo UMS 1.22EU albo UMS 1.24KR... tylko starannie go przygotuj...!

Co do szczegółów przedsięwzięcia lub FCK to trochę nie ode mnie zależy..

 

Edit: wyrzuciłem linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umm... mam rozumieć że to całe info? ;]

 

IMP-350 v2.80EU - supports vorbis q0 and above (the upper limit isn't changed) (NOT TESTED)

IMP-350 v2.90KR - supports vorbis q0 and above (the upper limit isn't changed) (NOT TESTED)

 

Author is not responsible for any damage or loss to your data or hardware. Upgrade at your own risk!

You may not redistribute any part of the page without a written consent of the author.

You may not gain any profits using any part of this page.

Selling devices with a modified firmware without any reference to this page is forbidden!

 

 

to mi się ładuję kiedy klikam na linka prowadzącego rzekomo do firmware'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrzuciłeś linka to jak mam niby teraz sprawdzić? ;]

BTW to twoja stronka czy nie? ;]

robisz TO czy nie? ;]

 

bah... sam się muszę grzebaniem w firmware'rze poważnie zainteresować...

 

[edit] dobra, mam, THX... wierzę że działa i uaktualnię go za godzinkę-dwie jak będę w domu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie jest!! i nie wiem (znaczy wiem - chwilowy skacze wszak do ponad 400!) ale wiem że na kawałkach ~210 i skoku do ~400 jest wszystko OK... (ten "problematyczny" to choćby drugi kawałek Avantasii II OGG@Q6)...

 

[edit] albo nie drugi a szósty... ale gubi mi brutalnie pół sekundy... :/

 

cikaw jestem jak się sprawi "nowy" 1.24KR bo nawet Once OGG@Q5 - cały album - ma "klik" na początku utworu... nie wiem czy z powodu zbyt niskiego, czy zbyt wysokiego bitrate'u O_o

... ale nie wiem czy sprzęt czy firmware nie wyrabia... kodowanie oczywiście OKi - EAC+AoTuv b3 (oggenc Archer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... nie wiem czy widzisz to "od środka"... ale dla mnie po prostu pisze że jest te 289kbps ;]

... a jeżeli skoki to "normalka" to iRiverowi daleko do obsługi OGG :P

 

 

acha! możesz też zająć się odblokowaniem nagrywania z Line-In! ;]

... i wstawiaj pliczek .txt do ZIPa:

 

[07.05.2k5] >OGG@Q0

[08.05.2k5] full APE support

 

etc. ;] żeby było wiadomo co się właściwie ściąga ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... nie wiem czy widzisz to "od środka"... ale dla mnie po prostu pisze że jest te 289kbps ;]

... a jeżeli skoki to "normalka" to iRiverowi daleko do obsługi OGG :P

Od środka widać wszystko :) Ale nie bardo rozumiem co masz na myśli przez skoki - dla mnie są to tymczasowe, znaczne wzrosty chwilowego bitrate'u, co jest normalne dla Ogg Vorbis. Sam odtwarzacz nie sprawdza czy one występują, gdyż nie ma sensu, a poza tym nie byłoby to opłacalne. Wydaje mi się, że zawsze jest jakaś chwilowa tolerancja na "wydolność" sprzętu.

 

acha! możesz też zająć się odblokowaniem nagrywania z Line-In! ;]

... i wstawiaj pliczek .txt do ZIPa:

 

[07.05.2k5] >OGG@Q0

[08.05.2k5] full APE support

 

etc. ;] żeby było wiadomo co się właściwie ściąga ;]

Tak, może jeszcze dorobić wejście na SD/MMC? :P

Napiszę to raz jeszcze - bardzo długo męczyłem się, aby zlikwidować sztuczne ograniczenie dla Ogg Vorbis, gdyż wymagało to wiele pracy i cierpliwości. W zasadzie niemal każda modyfikacja tego wymaga, a ja nie jestem supermanem :ph34r:. W każdym razie.. nie mam pomysłu na taką przeróbkę. Sądzę, że łatwiej byłoby już zmodyfikować firmware IMM tak, aby pozwalał na transfer plików audio z powrotem do komputera.

 

Za jakiś czas postaram się dołączyć jakąś sensowną informację. Na razie mi się nie chce B)

 

PS. To w końcu testowałeś na tych plikach ~289 kbps?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa! to był PRZYKŁAD no kurde! :) :) :) :) :) :)

 

... przeca WIEM że nie zaimplementujesz APE'a ;]

 

... liczyłem po prostu że zaczniesz spisywać CZYM WŁAŚCIWIE różni się (poza sumą kontrolną) *twój* firmware od oryginalnego... ;)

 

a sprawdzić te 289kbps to sprawdzę... choć wiem że powinne działać nie licząc tych skoków i samiuśkich początków utworów... jeżeli nie jest to 289kbps na papierze...

 

 

[edit] aaa... nie załapałem tego cytatu ;] ... BTW mp3-encoding nie jest zablokowany podobnie jak OGG? O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa! to był PRZYKŁAD no kurde! :) :) :) :) :) :)

 

... przeca WIEM że nie zaimplementujesz APE'a ;]

 

... liczyłem po prostu że zaczniesz spisywać CZYM WŁAŚCIWIE różni się (poza sumą kontrolną) *twój* firmware od oryginalnego... ;)

Tak, domyślam się - tylko ten line-in wydał mi się nieco zbyt poważny :)

 

a sprawdzić te 289kbps to sprawdzę... choć wiem że powinne działać nie licząc tych skoków i samiuśkich początków utworów... jeżeli nie jest to 289kbps na papierze...

Limit na średni bitrate wynosi dokładnie 289000bps. Przesłuchaj całe utwory - żeby sprawdzić czy się nie dławi, zawiesza czy też zatrzymuje (tzn. jakiekolwiek odstępstwo od normy).

 

[edit] aaa... nie załapałem tego cytatu ;] ... BTW mp3-encoding nie jest zablokowany podobnie jak OGG? O_o

Zbieżność bitrate'u jest czysto przypadkowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności