Skocz do zawartości

Firmware Uniemozliwia Mi Korzystanie Z Odtwarzacza


Gość tomker

Rekomendowane odpowiedzi

w zeszlym tygodniu dostalem do rak moj nowy odtwarzacz ifp-799 (kupiony w stanach). mialem troche problemow z komunikacja komputer-odtwarzacz, ale doszedlem do tego, ze to wina komputera, bo na innych komputerach wszystko dzialalo bez zarzutu. z reszta w koncu sobie poradzilem i na moim komputerze moglem juz wgrywac pliki przez IMM. wczoraj zainstalowalem firmware ums ze strony iriveramerica.com i moj komputer (win98) oczywiscie sobie nie radzil (wiem, ze trzeba zainstalowac sterowniki, ale costam sie dzialo w panelu sterowania i nie dalo sie tego zrobic. z reszta nie o to mi teraz chodzi), ale juz u sasiadow i mojej dziewczyny byl widoczny jako 'dyskietka' w windowscommanderze i pliki sie bez problemu wgrywalo.

chcialem jednak wrocic do starszego firmwareu, zeby moc zgrywac pliki na moim komputerze. poczytalem jak wracac do firmwareu bez ums i poszedlem do mojej dziewczyny sie tym zajac. sciagnalem plik "ifp790-v114(eu).zip" z 'centrum wsparcia' na stronie iriver.pl. rozpakowalem, sformatowalem pamiec odtwarzacza, podlaczylem go kablem do komputera, wlaczylem i wybralem "firmware upgrade". wgralem sciagniety firmware i tu zaczyna sie cyrk:

przy odtwarzaczu polaczonym z komputerem po wlaczeniu pokazuje mi sie (za kazdym razem, wszystko robilem po kilka razy i caly czas dzieje sie tak samo) komunikat "formatting". po jakims czasie pojawia sie "usb connected" i wszystko wygralda na to, ze jest dobrze. jednak po wlaczeniu IMM wyswietla sie, ze moj odtwarzacz to juz nie ifp-799 tylko ifp-720 v.1.14 (jest w ogole taki model jak 720? o co chodzi?). w dodatku wyswietla sie, ze mam wolne 0 bajtow (zaraz po formatowaniu?) i nie ma folderow "voice" i "record". jak chcialem stworzyc takie katalogi, to mi wyskoczylo okienko, ze takie katalogi juz istnieja. jakkolwiek bym nie nazwal nowego katalogu, ktory chcialbym utworzyc, to wyskakuje mi informacja, ze juz taki istnieje i nie moge go w zwiazku z tym utworzyc. no ale z drugiej strony nie ma zadnego i nie da sie nic skasowac (wyskakuje powiadomienie, ze nie moge skasowac ROOT). przy probie formatowania przy pomocy IMM najpierw wyglada na to, ze sie dobrze formatuje, ale pozniej wyskakje powiadomienie "can not complete format" (bateria jest nowa, nic nie odlaczalem ani nie wlaczalem). nie moge tez dac "firmware upgrade", bo wyskakuje "insufficient space". jak w takim razie mam wgrac dobry firmware, skoro nie ma miejsca na nowy i nie da sie zrobic tego miejsca, bo nie ma nic, co by mozna bylo skasowac. po prostu odtwarzacz ma zerowa pojemnosc.

po odpieciu kabla odtwarzacz sie jak zawsze uruchamia. njpierw jest komunikat "formating", pozniej informacja, ze mam firmware version 1.14 i w koncu "file check error". nie da sie nagrac nic z radia ani dyktafonu, bo jest 0 wolnego miejsca. przy wylaczaniu zawsze jest obrazek i model odtwarzacza - u mnie psize, ze mam IFP720T.

jak probuje go uruchomic bez podpinania do komputera, to najpierw jest "formatting", pozniej podana wersja firmwareu i na koniec "file chec error".

 

podsumowujac sprawa wyglada tak:

sciagnalem firmware podpisany "IFP-790/795/799 Firmware V1.14 (EU)" a wyswietlacz teraz jest widziany jako ifp-720.

nie moge go sformatowac

nie ma na nim w ogole miejsca i nie moge wgrwac plikow

nie moge wgrac innego firmwareu, bo nie ma miejsca, chociaz nic nie jest wgrane

 

no i jak teraz zmienic zly firmware na dobry?

w ogole czemu w pliku "ifp790-v114(eu).zip" jest firmware dla jakiegos odtwarzacza ifp720?

 

ja juz nie mam pomyslow, jak rozwiazac ten problem. moze ktos inny na cos wpadnie i mi pomoze.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolalbym, zeby sie jednak okazalo, ze jestem glupi i przeoczylem jakies rozwiazanie.

musze sie jeszcze dowiedziec jak to jest z gwarancja, czy ona przypadkiem nie jest worldwide i czy czegos nie uda sie zalatwic normalnie.

no i jeszcze chcialbym, zeby mi ktos powiedzial, czemu taki plik w ogole jest do sciagniecia, ze jakies ifp720t, ktore nie istnieje. no bo wedlug mnie to wina tego firmwareu spieprzonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomker

slaby moment wybralem na problemy. napisalem do serwisu w sobote i juz nei bylo dobrze, bo wiedzialem, ze przez likend bede musial czekac. a teraz wyglada na to, ze bede czekal do srody.

nie wiecie, czy nie ma takiej mozliwosci, zeby wymazac mu calkiem pamiec? w komputerach jest taka opcja, ze jak sie do srodka dobierzesz, to mozesz wyczyscic dysk czy jakos tak. albo slyszalem, ze w palmtopach jakichs, ze jak sie rozladuje bateria, to trzeba od nowa oprogramowanie wgrywac.

moze z tym tez sie tak da to roziwazac? jak narazie trzymalem dobe bez baterii i jak wlozylem, to nadal bylo zle, ale to moze kwestia tego, ze podtrzymanie nadal hula (bo zegraek nadal dobrze chodzi).

moze jak sie odtwarzacz rozkreci, to jest jakas taka opcja, zeby samemu uratowac, nie wiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przyznam ze też mam od niedawna ifp-799 i miałem podobny problem mianowicie żąglowałem firmwarem pomiędzy wersjami fabryczną - chyba 1.14, UMS 1.26a ( z iriver.pl) oraz UMS 1.28 (tą ściagnąłem z iriveramerica.com). Robiłem to dosyć często jakto zawsze przy zkupieniu nowej zabawki trzeba wszystko wypróbowac :P Przy pewnym przejściu, chyba z 1.26a na 1.28 miałem podobną sytuację tzn. również przy włączaniu playera miałem 720T/US zamiast 799 co mnie zaniepokoiło. Wogóle soft który mi sie wgrał był dziwny i miałem z nim problemy więc postanowiłem go sformatować. Nie mogłem dokończyć formatowania w Windowsie. Odłaczałem, podłaczałem i cały czas nie mógł się sformatować w FAT-ie (pod koniec wyskakiwało "Nie mozna dokonczyc formatowania) - nie wiedziałem wówczas że nie jest to konieczne przy przechodzeniu z UMS na UMS. Wyjmowałem baterie, czekałem i nic, player po wlaczeniu pokazywał "please format first", po podlaczaniu pokazywal sie dysk wymienny ale jako uszkodzona dyskietka - niesformatowany i czy chce sformatować. Miałem z tym spory problem bo była to niejako sytuacja bez wyjscia. W koncu jednak zrestartowałem komputer, nie wiem co to zmieniło ale podłaczyłem na innym kablu playerka do innego portu, a wtyczke mocniej wcisnalem w playera i się sformatował ku memu zdzwieniu do końca. Dalej już mogłem przerzucic plik i z-upgrade-ować firmware po czy zoabczyć na moim ekraniku 799T/US.

Tak btw to v1.14 jest cholernie stara i ja osobscie polecam 1.26a lub 1.28 UMS no chyba ze bardzo chce mieć IMM :)

Pozdrawiam i zycze rozwiazania problemu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomker

probuje i probuje, uruchamiam komputer z podpietym odtwarzaczem, z odpietym, w roznych potrach, wciskajac kabel i nic to nie daje. lipa.

wlasnie sie zorientowalem, ze robilem cos takiego: mialem UMS i downgradowalem do 1.14. poczytalem instrukcje i zobaczylem costam o formatowaniu, wiec wszeldem w menu odtwarzacza i kazalem mu sie zformatowac. w wersji ums nie potrzebuje do tego komputera. no i pozniej dalem kazalem mu upragdeowac firmware (tez w menu odtwarzacza) i wcale nie kazal mi juz nic formatowac, wiec nie robilem nic z tym FATem i quick formatem. myslicie, ze to moze byc probelm?

no a teraz nei ma szansy juz na to, bo widze go tylko przez IMM

niedobrze, juz sie podjaralem ,ze moze sie uda i nie bede musial go wysylac d owarszawy d oserwisu i czekac miesiaca, a tu jednak nic nie idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekaj czekaj, to wkońcu widzisz do pod IMM czy nie?

Sprawa z fomatowaniem wygląda tak - jeśli przechodzisz z IMM na UMS i odwrotnie to musisz sformatować, jeśli przehcodzisz miedzy tlyko nowszymy starszymi wersjami ale tego samego sooftu tn UMS albo IMM to formatowanie jest zbędne, choć na pewno nie zaszkodzi poza tym ze CI wywali wszystkie pliki.

 

Jeśli widzisz playera pod imm w prawym dolnym rogu masz ikonke z różta karteczką jakby, to jest formatowanie odwarzacza, jak to zrobisz to w tools masz firmawe ugrade i pdoajesz sciezke do pliku hex i po sprawie. Sory ze to pisze, może to wiesz ale z Twojego postu zrozumiałem, że playera widzisz pod IMM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomker

no widze go w imm, tylko pisze mi, ze to ifp720, nie wyswietlaja sie zadne foldery oprocz " / " i nie moge zadnych dodac, bo pisze mi, ze taki folder istnieje, nie moge dodac zadnego pliku (plik firmwareu tez nie wchodzi), bo nie ma na nic miejsca i nie moge zadnego folderu ani pliku usunac, bo zadnch nie ma, a jak juz probuje usunac ten "/" to pisze mi ,ze nie moge go usunac, bo to root folder.

a to wszystko o formatowaniu wiem, bo czytalem instrukcje i jakies pomoce.

dobrz zrozumiales - widze go pod imm, bo spieprzylo sie jak wgrywalem firmware bez ums. nei widze go tylko jako dysku wymiennego i nie moge zrobic formatu fatem.

no ale w imm probowalem juz mnostwo razy go formatowac i przerywa za kazdym raze i pisze , ze nie moze dokonczyc. probowalem z roznymi kablami, z roznymi portami, z restartowaniem komputera itd.

jutro bede dzwonil do serwisu dowiadywac sie jak zalatwic z gwarancja z usa i jak do nich wysylac i takei tam. lepiej, zeby do tego czasu sie cos znalazlo, jakis pomysl albo nie wiem.

dzieki za zaangazowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj tomker a skoro to jest wersja IMM ta którą masz aktualnie w playerze, to spróbuj ściągnąć też wersję IMM z iriver.pl albo iriveramerica.com np jaka fabryczną, ważne żeby była IMM, bo wtedy nie musisz formatować. Jak ściągniesz sobie na dysk w komputerze to podłącz playera i nie przerzucaj pliku .hx na playera tylko weź tools - firmware upgrade i pdoaj mu ściezke do pliku .hex na Twoim twardzielu. Skoronie jest potrzebne formatowanie to może poleci w takim przypadku? Dodawanie i usuwanie folderó zwłaszcza o nazwie ROOT, VOICE oraz RECORD nie ma sensu bo player po każdym formatowaniu automaczycznie tworzy te foldery jeszcze raz. Spróbuj tego co napisałem - zupgrade-ować go z poziomu IMM, a nie z poziomu playera. Może się uda. Jeśli nie to nie mam już żadnych pomysłów jak rozwiązać Twoj problem :(

Napisz jak sie skończyła sytuacja

Pozdrawiam

Matis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomker

robilem tak.

no ale sprobowalem jeszcze, sciagnalem ze cztery rozne firmwarey z iriver.com i probowalem jeszcze formatowac i nic nie wyszlo. jak wyszukuje z dysku, to jest tak samo, ze on pisze, ze nie ma wystarczajacej ilosci miejsca. no przeciez musi gdzies sobie wgrac ten firmware.

no a o tych VOICE i RECORD to wiem, ale probowalem wszystkiego i po prostu mowie, ze sie nie da nic stworzyc, zadnego katalogu.

generalnie to mi sie wydaje, ze wyprobowalem wszystko i nawet znalazlem jakies funkcje, o ktorych wczesniej nie wiedzialem.

skonczy sie na wysylaniu do serwisu na miesiac, bieda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż, pozostaje życzyć owocnej walki z polskim serwisem o uznanie gwarancji, lub w raze gdyby sie nie zgodzili szybkiej naprawy w Stanach - słyszałem że tam nie naprawiają iriverów tylko wysyłają nowe w całym nowym opakowniu :) Ktos to gdzieś tu pisał na forum chyba...

Szkoda że nie udało się pomoc :|

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomker

no ladnie, wlasnie sie dowiedzialem, ze moja gwarancja bedzie uznana, ale musze zaplacic koszty przesylki i koszty zwiazane z obsluga serwisowa. zadzwonilem do serwisu i bedzie mnie to kosztowalo w granicach 100 120zl. strasznie sie ciesze. chyba musze jeszcze poprobowac cos sam naprawic, czyli wgrywac to na rozne sposoby, moze w koncu zaskoczy tak jak tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności