Skocz do zawartości

Sony


oliver

Rekomendowane odpowiedzi

Mam discmana Sony D-E331 i uważam, że gra on trochę gorzej od iRivera. Dźwięk jest jałowy a soprany są trochę wyostrzone. No i gra za cicho jak na warunki ruchliwej ulicy. Dołączone były słuchawki raczej kiepskiej jakości. Ogólna jakość dźwięku samego discmana nie jest wyraźnie gorsza od iRivera ale charakter brzmienia mniej przyjemny.

Jakby Sony miał w ofercie playerka z pamięcią flash z dyktafonem, radiem i gniazdem kart pamięci SD/MMC to może bym się nawet skusił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nielubię sony:

Sony tak jak większość masowych producentów maskuje parametry sprzętu (Panasonic, Creative), żadna z tych firm nie podaje napięcia na słuchawki (w odtwarzaczach flesh). Dlaczego? Bo w każdym przypadku mają one trochę powyżej 5mW napięcia na słuchawki. Każda firma której odtwarzacz ma przynajmniej 8mW uwzględnia to w swojej specyfikacji. Co to oznacza? Oznacza ta to że nie podłączysz do nich koss prota pro, ani sporta pro ani sennheiserów PX 100 ... PX 200 też nie. Należy też wspomnieć że nawet pchełki z górnej pułki wymagają już większego napięcia. Sennheiser MX 500 standardowo dołączane do iriverów są całkiem dobre jako początkowe, ale nie wyciągają one maksymalnej jakości ze sprzętu i użytkownicy wymieniają je zwykle na leprze. Tak więc sprubuj posłuchać muzyki na dynamiczniejczniejszych słuchawkach, nie trzeba tutaj wyrafinowanego ucha aby cokolwiek oceniać, poprostu sama muzyka będzie ci sprawiać większą przyjemność. Doświadczyłem tego na sobie, po prostu zaczeły mi się podobać utwory które wcześniej uważałem za średnie (trochę więcej dynamiki i wszystko się zmienia). Dodam jeszcze że oprócz irivera za dobry sprzęt uważam iaudio oraz z niższej pułki cenowej gihateh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nielubię sony:...

Dobrze mówi, dać mu placka. :D

fanatyk :)

 

ja sony nie lubie bez jakis konkretnych argumentow w zakresie jakosci muzyki

nie lubie sony za polityke

 

placza dranie, od sony fonograficznego ze piractow, ze kopiuja cdaudio lamiac zabezpieczenia

a sami sprzedaja nagrywarki (oem liteone) lamiace swietnie ich zabezpieczenia.

 

podwojna moralnosc marki sony

 

a teraz te wciskanie ich standardow na sile - tak jak to bylo z atrac - bez wsparcia dla mp3, dlaczego zmienili polityke ? czyzby im o pieniadze chodzilo ? nieladnie to wyglade, brzydkie sony

 

a te ich cudowne karty pamieci ? syf nad syfy i ta dbalosc o prawa autorskie - ble ble ble

 

ale jedno lubie w sony - jakosc wykonania produktow. co innego te ich wynalazki co innego jak to wykonuja.

mysla fatalnie - produkuja idealnie.

 

wiec niech myslenie zostawia mechanizmom wolnorynkowym - lizanie dupska riaa i mpaa jeszcze nikomu nie wyszlo na dobre.

 

a tak to sony jest spoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oliver, ale Sony z wygladu mi sie bardzo podoba...i z gabarytow :D

 

 

ej .. wydaje mi sie ze jakos wylatujecie na Feanora dziwnie .. jakby on sie rzucał i psuł wasz wizerunek iRivera idealnego .. jakis mit smieszny  .

 

 

To sie nazywa strzal w dziesiatke Blue ;)

 

 

Mam discmana Sony D-E331  i uważam, że gra on trochę gorzej od iRivera. Dźwięk jest jałowy a soprany są trochę wyostrzone. No i gra za cicho jak na warunki ruchliwej ulicy. Dołączone były słuchawki raczej kiepskiej jakości. Ogólna jakość dźwięku samego discmana nie jest wyraźnie gorsza od iRivera ale charakter brzmienia mniej przyjemny.

Jakby Sony miał w ofercie playerka z pamięcią flash z dyktafonem, radiem i gniazdem kart pamięci SD/MMC to może bym się nawet skusił...

 

 

Ekchmmm..............ale ja pisze o NW-E99 jakbym pisal o D-E331 to spoko

 

 

 

Co to oznacza? Oznacza ta to że nie podłączysz do nich koss prota pro, ani sporta pro ani sennheiserów PX 100 ... PX 200 też nie.

 

 

 

Wow.....to jak ja te sporty i px200 podlaczylem.......przysnilo mi sie :blink: nie wiem o jakim modelu piszesz, ale NW-E99 jakos nie zalicza sie do Twojej zabawy. ;)

 

 

 

Tak więc sprubuj posłuchać muzyki na dynamiczniejczniejszych słuchawkach, nie trzeba tutaj wyrafinowanego ucha aby cokolwiek oceniać, poprostu sama muzyka będzie ci sprawiać większą przyjemność.

 

 

No to wez mi napisz jakie to sa sluchawki...bo jak sporty, px200 i hd280 to nie sa dobre to ja prosze o przyslanie mi shure e5 na testy :huh:

 

 

 

Jak juz pisalem fajnie byc gluchym bo mam mase muzy i jeszcze podniete z jakosci :D

 

 

pozdrawiam

 

PS: chociaz jakos zawsze myslalem, ze zauwazam roznice kiedy czegos slucham, no ale przeciez jestem na forum iRivera wiec nie mam sluchu hehe:blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moze mi ktos wytlumaczyc po co jest ten guziczek zaloguj automatycznie <_<

 

 

Skoro tak duuuuuuuuuzo wiecie o Sony, to czy moze mi ktos odpisac w temacie Mini Disc....... :) ja wiem, ze mam Sony, a nie iRiver, ale takiego dokonalem wyboru i nie wiem czy jest to powod do bojkotu <_< chyba, ze nikt nie wie to spoko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak duuuuuuuuuzo wiecie o Sony, to czy moze mi ktos odpisac w temacie Mini Disc....... :) ja wiem, ze mam Sony, a nie iRiver, ale takiego dokonalem wyboru i nie wiem czy jest to powod do bojkotu <_< chyba, ze nikt nie wie to spoko ;)

niestety - ja nie lubie sony na zasadzie jak kiedys nie lubilem ZSRR - nawet tam nie bylem

obecnie lubie juz ZSRR (mimo, ze go nie ma) a nie lubie USA

 

rozwalimy stany zjednoczone to moze nie bede lubil korei polnocnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh...ja przeciwnie...jestem zakochany od dziecinstwa w U.S.A. ...mam nawet posciel cala w flagi mojej niedoszlej ojczyzny <_< (jakby tatus nie zapragnal wracac :angry: ).

 

Ja Sony zawsze lubilem i zawsze bede lubil....nigdy nie mialem problemow ze sprzetem tej firmy, a moglem porownac z innymi firmami wiec nikt nie moze zarzucic, ze chwale Sony bo nie slyszalem iRivera czy cos B)

 

Jestem tak przywiazany do tej firmy jak moj wujek do kazdego nowego modelu audi, ktory kupuje

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feanor - jeśli podłączasz słuchawki z oporem żedu 60 Ohm do sprzętu z wyjściem 5mW i nie słyszysz różnicy to coś tu mi wyraźnie śmierdoli, na pewne żeczy poprostu nie pozwala fizyka. Zresztą może masz w domu wieżę, ja mam wamacniacz z niej podpięty do karty dzwiękowej więc mogę stwierdzić że różnica pomiędzy słuchaniem bezpośrednio z komputara a słuchaniem przez wzmacniacz jest ogromna. I wcale nie trzeba rewelacyjnego słuchu. Z tego co się orientuję sony ma jeden pożądny sprzęt w lini produkcyjne, ich słuchawki douszne izolujące, żaden inny sprzęt tej firmy nie jest godny uwagi. Ja bym zrobił z chęcią test słuchy, porównaj mp3 128 bitrate z ogg 128 bitrate, jeśli nie zauwarzysz różnicu to znaczy że twój słuch jest poniżej przęciętnej, oczywiście naelży wziąść w miare nowe kodeki bo np. taki plik mp3 kompresowany lame do 128 bitrate potrafi brzmieć analogicznie do starszych mp3 z bitrate 192. Sam mam płytę Hagharta z birtate 192 brzmiącą tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem.....moze mam sluch ponizej przecietnej, ale to tylko moj atut :D

 

Na kompie jak pisalem roznica byla......ale na playerze ani ja ani moi dwaj koledzy ze sluchem calkiem przypadkiem tak samo zje***ym jak ja nie potrafili stwierdzic ktore to mp3, a ktore ATRACT3plus........ :blink:

 

Cholera...ja nie wiem..oni maja iRivery i tez sluchaja dobrych bitrate'ow, no ale co ja poradze, ze nie zaczeli klac i zlorzeczyc, ze im...uzytkownikom TAKICH SUPER PLAYEROW podalem taki SHIT pod uszy :unsure:

 

sorry Alhor.........takich dwoch jak nas trzech nie ma ani jednego :P

 

 

I te iRivery osluchalem i muvo i muvo sport i iPoda i co ja poradze, ze mi strasznie ten ATRACT spaspowal :( przepraszam wiec za siebie, kolegow i wujeczka, ktory jako audiofil dzisiaj rano zachwycal sie brzmieniem tego playera :(:blink: zaraz mu wytlumacze, ze nie moze tego robic......podsune jeszcze paru osobom....jak oni tez nie zauwaza roznicy to ja sie chyba powiesze..... :(

 

 

 

pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja..

 

Ja do Sony nic nie mam.

Telewizor ma już 10 lat i śmiga jak złoto :)

Ostatnio mama wieżę hi-fi kupiła. Rozpas maxymalny. Nawet ta wieża dostała Nagrodę EISA 2004 !!

Czyli ta sama nagroda co dla iRiver iHP-140..

Ale wieżyczka daje radę, w domu mam jeszcze głośniki creative'a do kompa i wieżę panasonica - siostry - również niedawno kupiła..

Ale wieża SONY jest po prostu super.

Następny produkt: słuchawki sony mdr-ex71 są również cool.

 

Więc SONY to jest dobra firma.

 

Jednak istnieją firmy, które zajmują się tylko i wyłącznie produkcją sprzętu z jednej kategorii i robią to dobrze. Mają doświadczenie. Dlatego nie kupiłem odtwarzacza mp3 sony, bo poczytałem trochę i stwierdziłem, że iRiver robi lepsze playery..

 

A co do jakości Atrac i mp3 to myślę, że słychać wyraźną różnicę kiedy utwory mp3 są konwertowane bezpośrednio do atrac 64 kbps..

Kiedyś przyszła do mnie kumpela z SONY DNE-1 (jeden z najlepszych discmenów tej firmy) i przekonwertowałem jej do ATRAC 4 płytki.

Po jakimś czasie powiedziała, że już nie chce ATRAC tylko mp3.

Myślę, że jak zripujesz bezpośrednio do ATRAC to jakość będzie lepsza niż przy konwersji z mp3...

 

Feanor, nie mam nic do tego, że masz sprzęt SONY ;) Najważniejsze, żebyś był zadowolony. Ja też mam słaby słuch i lubię niskie bitrate'y :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zgadzam sie, ze przy konwersji z mp3 do atract uslysze roznice, ale ja zrobilem lepszy myk.....nagralem sobie te plyty RATMa na plyte jako pliki audio, potem przelozylem kompakt z nagrywarki do napedu..wlaczylem Sonic Stage i zrippowalem do atracta....i jest gita ;)

 

Moze kupilem (to zle okreslenie...dostalem za free :D:lol: ) tez Sony z sentymentu....moj pierwszy kasetowy walkman jakies 13 lat temu.....Sony z ...potem byly dwa discmany...tez Sony...jakbym sie przekonal, ze inne firmy maja lepszy sprzet to bym sie przerzucil......no i teraz jest nw-e99 i mam 100% satysfakcji...nie ma dla mnie minusow...bo nie bede pisal, ze dyktafon slaby (bo nie mam) czy radio slabo odbiera (bo nie mam)...ale jest minus.....obudowa to inox..czyli cholernie sie palcuje jak moja lodoweczka :P wiecej nie znajde ;)

 

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez do sony nic nie mam, np.sluchaweczki maja cool:)

 

ale jezeli o jakosc dzwieku, niestety, ale playerki wymiekaja: mialem 2 cd/mp3 sony i to modelele z gornej polki, chawalilem za jakosc wykonnajia, czas pracy i nizawodnosc, ale niestety, te same plyty audio/mp3 na iriverze brzmia jak z innej bajki - tj.znaacznie lepiej. nt atrac'u sie nie wypowiadam, bo nie slyszalem go "w akcji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do plytowych odtwarzaczy mp3/cd to nie wiem bo ja mialem juz jakis czas temu, ale stare discmany cd, a jakos wtedy nie za bardzo zwracalem uwage na jakosc :P ....jak mowie ostatnio mialem mozliwosc obcowania prawie wylacznie z flashowymi playerami i jesli chodzi o jakosc dzwieku.......heh to juz pisalem :P ale wole nie powtarzac bo to nie ten adres :lol:

 

pozdro

 

konczmy juz o atrac'u, a pomozcie mi w Mini Discu :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności