Skocz do zawartości

Sony


oliver

Rekomendowane odpowiedzi

Sony - Nowe linie odtwarzaczy Network WALKMAN Prezentujemy całkiem nowe, trzy przebojowe serie zaawansowanych i niekonwencjonalnych, a zarazem eleganckich odtwarzaczy Network WALKMAN® z pamięcią flash.

 

Jak wszystkie odtwarzacze Network WALKMAN, seria „sto” obsługuje format MP3 oraz ATRAC3plus. To właśnie ten ostatni decyduje o nadzwyczajnych możliwościach odtwarzaczy Sony

 

Kon by sie usmiał :D

 

Wszystkie trzy modele serii „sto” gwarantują około 70 godzin nieprzerwanej pracy.

 

Ciekawe ile w tym prawdy, ale z 50h moze pochodzi <_<

 

 

Seria 4xx - Tym, co odróżnia je od innych tego typu produktów na rynku jest czytelny trzyliniowy wyświetlacz organiczny

 

tym, co odroznia je od innych :lol:

 

Ale jest coś jeszcze, co sprawia, że odtwarzacze MP3/ATRAC3plus Network WALKMAN serii „czterysta” zasługują na szczególną uwagę. To innowacyjny akumulator o długim czasie pracy, który dochodzi do 50 godzin, oraz funkcja superszybkiego ładowania. Wystarczy trzyminutowe podłączenie odtwarzacza do zasilania, aby zapewnić sobie aż trzygodzinne słuchanie muzyki.

 

Czyli seria gorsza , seria 1xx chodzi 70h a lepsza 4xx tylko 50h? <_<

 

3min ladowania i chodzi 3h???? <_<

 

ale. . . tylko najwyzsza seria 5xx ma cyforwe radio :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

No tak, radio dla Sony to trudnosc najwieksza dlategom tylko najwyzszy model je ma - zenujace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem to jako newsletter i szukam pola "wypisz się z newslettera" ;]

... tak BTW to wyskoczyłeś z tym... ;)

 

[edit] ATRAC poniżej wersji ATRAC3plus to odpowiednik WMA@64-96 ;] tylko ATRAC3plus@256 się liczy... a i to to zaledwie odpowiednik OGG@q6 (~192 vs 256) ;]

 

co do długości "trzymania bez ładowania" to akurat prawda - sprzęt SONY działa najdłużej a czas podają precyzyjnie (nie to co iRiver ;) )

 

a to ładowanie 3minutowe to SpeedLoad -> jak masz tylko sekundę na zjedzenie kanapki i wyjście a player "leży wyczerpany" to przynajmniej wiesz że potem będzie grał przez conajmniej dwa-trzy albumy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh... jak irivery... sprytne bestie w tym sony, nie ma co

 

czy to juz podchodzi pod piractwo przemyslowe czy jeszcze nie?

 

w kazdym razie... kazdy widzi zrodlo inspiracji gosci od sony, nie? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do długości "trzymania bez ładowania" to akurat prawda - sprzęt SONY działa najdłużej a czas podają precyzyjnie (nie to co iRiver ;)

Moze to i prawda, ale przewaznie na opakowaniu gdzies malutkimi literkami pisze ze czas dotyczy atrac przy 48kbps, kto chce sluchac takiej muzyki? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, pisałem że takiej nie chcę... ;)

 

... ale sprawdzałem - jak pisało że player gra 80h to słuchałem (discman) muzyki .mp3 przez niemal dwa tygodnie na naładowanych akumulatorkach 2100...

 

... na iRiverze tej samej muzy (przy czasie gwarantowanym 24h) słucham niemal dwa dni ;]

 

 

... no lol ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jestem posiadaczem sony nw-e99 (1GB) i ostro moglbym polemizowac nad wyzszoscia jakosci dzwieku iRiverow nad Sony <_<

 

Tak sie sklada, ze mialem mozliwosc nieraz sluchac roznych flashow iRivera i wiem, ze teraz nikt sie nie zgodzi, ale (moze jestem gluchy) soniak brzmial lepiej...jeden z powodow, dla ktorych go kupilem. Co do zywotnosci baterii to potwierdzam, ze na baterii AAA alkaicznej wydolil mi jakies 62h(energizer).

 

Wczoraj dokonalem zdumiewajacego odkrycia z dwoma kalegami (pisze to wlasnie dlatego, ze bylo nas 3 a nie ja sam)

 

Nagralem sobie na playera plyte RATMa Evil Empire w formacie mp3 (bitrate 256)...a pozniej to samo w ATRAC3plus (bitrate 64)...o ile na komputerze dalo sie zauwazyc przewage mp3(chociaz nieznaczna) to ku mojemu zdziwieniu (a pozniej po kolei dwoch kolegow) na odtwarzaczu nie zauwazylismy zadnej roznicy (mp3 i ATRAC3plus graly tak samo ******SCIE) nie wiem czy soniaki maja jakies specjalne wsparcie...plyty byly nazwane tak samo i nie moglismy w zaden sposob dociec ktore to ktore....a mp3 bylo rzeczywiscie swietnej jakosci bo sam rippowalem a nie sciagalem. Sluchawki na, ktorych sluchalismy to sony mdr-ex81lp, sennheiser px200, koss sporta pro i sennheisery hd280

 

Po moich wlasnych obserwacjach wychodzi na to, ze wielu uzytkownikow forum jest mocno uprzedzonych do firmy Sony...a szkoda :(

 

 

No, ale wiem, ze inaczej byc nie moze bo to forum iRiver (ktorego bardzo lubie) a Sony to przeciez konkurencja.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile na komputerze dalo sie zauwazyc przewage mp3(chociaz nieznaczna) to ku mojemu zdziwieniu (a pozniej po kolei dwoch kolegow) na odtwarzaczu nie zauwazylismy zadnej roznicy (mp3 i ATRAC3plus graly tak samo ******SCIE) nie wiem czy soniaki maja jakies specjalne wsparcie...
A może to tak jak z słuchawkami? Na kiepskich też nie ma różnicy czy utwór jest w bitrate 128 czy 320. :)

 

To oczywiście tylko żartobliwa uwaga z mojej strony. Kążdy odczyta ją jak chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze wiec......ja ciesze sie, ze w takim razie Sony jest takie "kiepskie"......a wiesz dlaczego? bo Bulls On Parade zajelo 7MB (mp3 256) a ATRAC3plus ....2.1 MB.....wierz mi, ze zycze kazdemu takiej "kiepskosci" z takim rozmiarem i taka jakoscia.... :P

 

 

nie wyszla Ci ta zartobliwa uwaga ;)

 

Dla scislosci 2 obecni koledzy maja :

 

-iFP 799

-iFP 395T

 

Na moje szczescie nie sa userami tego forum i potrafili przyznac racje i ocenic obiektywnie bez klapek z napisem FUCK SONY na oczach.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko :) ale wiesz.. ilu ludzi tyle opinii :) tak samo jest z ipodami. jednemu siadaja innemu nie :). Chociaz chcialbym sobie posluchac tego sony i iRIvera, to jednak chyba wybiore to 2-gie [sprawdzone, i dostane taniej niz soniaka]... pozatym badz co badz sony jest ubozsze jesli chodzi o funkcje[a moze sie myle? ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feanor, co ja poradze, że czuję różnicę? Może faktycznie nie zwala ona z nóg i stąd te dyskusje nad wyższością, bądź nie, jakości nad ceną i innymi parametrami. Przez kilka lat miałem walkmana SONY na kasety i był OK (a na pewno był lepszy od Panasoniców, których miałem z 3 i wszystkie do d**y).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do funkcji to sie nie mylisz....ale ja szukalem odtwarzacza do muzyki.

 

Mam dobry dyktafon cyfrowy w domu a wiadomo, ze zaden dyktafon z odtwarzacza nie ma szans z takim profesjonalnym...tak samo nie zalezalo mi na radiu bo nie slucham...chcialem odtwarzacz i jestem w 100% zadowolony bo jak zgralem swoje albumy RATMa (4 ) z dobrym bitrate (256-320) to zajalem prawie caly 1 dysk odtwarzacza (ma dwa po 512MB chociaz zamiast 1024 MB jest jakies 970, + powodem jest ze na jednym i drugim 25 MB zajmuje MP3 FILE MANAGER (pozwala na wgranie mp3)......ale w takiej sytuacji chyba usune bo bede mial 50 MB wiecej a przy mozliwosciach ATRACTa to dwa albumy wiecej.

 

Wiem, ze kazdy moze miec inna opinie i wiem tez, ze wiekszosc forumowych wypowiedzi co do Sony jest poparte tylko i wylacznie przeczytanymi czy zaslyszanymi wypowiedziami (wnioskuje gdyz takie psioczenie ma sie nijak do prawdy).....ja mialem mozliwosc porownac iRivera i Sony i wnioski opisalem gdzies wyzej. Mocnym argumentem jest tez to, ze koledzy majacy wysokie modele iRivera przyznali mi slusznosc. Skwitowali to tym, ze zaluja, ze ich playery nie odtwarzaja ATRACTow....no, ale oni sluchali, a nie czytali....

 

Wiem, ze zaraz pojawi sie masa postow i kazdy bedzie pisal, ze slyszal ATRACT i to jest SHIT, ale ja tez uszy mam :D

 

 

pozdro

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie proby, testy porownawcze powinno sie wykonywac tzw. podwojna slepa tzn ktos robi probki daje komus nie mowiac ktora jest ktora a ten ktos daje te probki tobie. Nie ma wtedy zadnego wplywu sugesti i zadnych innych wplywow na Twoja decyzje. Mowisz co Ci wyszlo znajomemu co Ci dal probka a on idzie do goscia co je tworzyl i wtedy okazuje sie jaka jest prawda. . .

 

I tak powinno sie robic wszystkie testy porownawcze!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie, ale nie moglem przeciez zamknac oczu i powgrywac :D ....ja wiedzialem ze jedno jest mp3 256 a drugie atract3plus 64, ale koledzy nie wiedzieli......dlatego pisze o tym wszystkim bo jakbym byl sam to nawet nie zasmiecalbym forum....zapytali po co wgrywalem to samo dwa razy :ph34r: a ja czy slysza roznice? odpowiedz negatywna, no a oni przeciez sluchaja na iRiverach czyli powinni wedle stereotypu krazacego zwijac sie z bolu po wcisnieciu PLAY i uslyszeniu formatu popularyzowanego przez Sony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze ktos ma lub slucha muzyki na iRiver`ze nie znaczy jeszcze ze ma dobry sluch :D

 

Nie chce obrazac w zaden sposob Twoich znajomoych ale musisz przyznac racje ze kazdy moze miec iRiver`a i ten z dobrym sluchaem i ten z kiepskim sluchem - a wiec jeden zauwazy roznice a drugi nie. . . . <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego kazdy powinien dobierac jakoisc muzy i playera indywidualnie :P ,jak nie widzi roznicy to niech sobie nawet slucha mp3 32 kbit na zoltrixie :P.. jezeli komus to wystarcza ;). druga sprawa[rownie wazna] sa finanse ..nie kazdy moze sobie pozwolic na iAudio/iRivera/Sony ... niestety przy duzych wymaganiach rosnie cena ,ale tak juz musi byc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego kazdy powinien dobierac jakoisc muzy i playera indywidualnie :P ,jak nie widzi roznicy to niech sobie nawet slucha mp3 32 kbit na zoltrixie :P.. jezeli komus to wystarcza ;). druga sprawa[rownie wazna] sa finanse ..nie kazdy moze sobie pozwolic na iAudio/iRivera/Sony ... niestety ;/

No bez przesady Blue :D

 

A jakis bogacz co nie ma co robic z forsa ma kupowac jakis szajs. . . bo nie wykorzysta pelnych mozliwosci sprzetu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mocowac to sie mozemy do rana :D;)

 

Jak jest roznica na korzysc mp3 to na moim soniaku naprawde MAŁA a nie sadze, ze ktos wolalby 7MB zamiast ,2.1MB przy takiej samej jakosci dla mnie i moich kolegow co sluchu nie maja :lol:

 

spoko nie bede przekonywal....wazne jest to, ze ja nie widze roznicy miedzy jakoscia mp3 w iRiverze kumpla (1GB) a moim soniakiem z ATRACTem (1GB)ciesze sie z tego, ze mam 3,5 razy wiecej muzy od niego a moje wymagania co do jakosci na tym nie traca:D

 

prosze kogokolwiek o odpowiedz w moim temacie dotyczacym Mini Discu......napalilem sie cholernie bo plyta kosztujaca 6$ (1GB) ma tyle miejsca co moj caly odtwarzacz, a wypalajac na tych plytach ATRACTa i kupujac kilka plyt moge znacznie odciazyc moj komputer bo zostalo mi pare giga na dysku <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakis bogacz co nie ma co robic z forsa ma kupowac jakis szajs. . . bo nie wykorzysta pelnych mozliwosci sprzetu?

mowimy o ludziach mysalcych,a nie tych co wala kase byle jak :P .. wiesz jeszcze kwestia prestizu marki :P tez duzo robi ;) ... a ja mam iRIvera,a ty jakis syf od creative [polityka malych dzieci ;)]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feanor ciekaw jestem czy jesli zostaly by przeprowadzone testy laboratoryjne na Sony i iRiver i wyszlo by na tych samych sluchawkach ze sa roznice czy pomomo niezauwazalnosci przez Ciebie roznic w nich zmienil bys sprzet na iRiver czy nie? :D

 

EDIT:

 

Ok to niech bedzie tak:

 

Czy Feanor , ktory nie slyszy roznicy pomiedzy Sony a iRiver nie moze sobie kupic iRiver`a bo mu sie Sony z wygladu nie podoba? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności