Skocz do zawartości

Iriver T10 Niszczy? Słuchawki...


Zuczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zwracam się z prośbą o pomoc, mianowicie w lipcu kupiłem iriver t10. Byłem niesamowicie zadowolony z wyboru. Po około 2 miesiącach, lewa słuchawka zaczęła mi charczeć. Wysłałem do serwisu, oddali mi je po 2 tygodniach twierdząc, że nie ma żdnej wady, nie wiem jak ją testowali bo przy dużym basie charczała dość poważnie. Po następnym tygodniu ze słuchawek nie płynał dźwięk tylko samo charczenie, poprzepalały się totalnie. Kupiłem sennheisery mx 550, które po 10 dniach grania, również zaczeły charczeć ;/ ( myślałem, że słuchawki za 100 zł trochę mi pograją zwłaszcza że gwarancja jest na 2 lata). Teraz używałem zestawu słuchawkowego od Noki, zaskoczył mnie bo świetnie oddawał niskie tony, ale przepaliła się lewa słuchawka po drugim tygodniu słuchania.

 

Pytam więc jakie słuchawki powinienem kupić żebym po kilkunastu dniach nie musiał szukać następnych? Dodam, że interesują mnie słuchawki w cenie od 100 do 150 zł. I nie jakieś wielkie na uszy tylko te małe coś jak te standartowe.

Z góry Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie T10 niszty słuchawki tylko ty...?? Jeszcze sie nie spotkałem z przypadkiem zeby odtwarzacz psuł..

może je źle traktujesz, nakręcaswz na odtwarzacz chowasz do kieszeni, wrzucasz do plecaka bek ochraniacza itp... to tylko słuchawki a nie czołg, więc trzeba sie z nimi w miare delikatnie obchodzić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakręcaswz na odtwarzacz chowasz do kieszeni,

Co w tym jest niewłaściwego? Ja wszystkie słuchawki jakie miałem (nawet teraz KPP) trzymałem w kieszeni i jeszcze nigdy nie miałem z nimi problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(zaki @ 24.11.2007, 20:23)

nakręcaswz na odtwarzacz chowasz do kieszeni,

 

Co w tym jest niewłaściwego? Ja wszystkie słuchawki jakie miałem (nawet teraz KPP) trzymałem w kieszeni i jeszcze nigdy nie miałem z nimi problemów.

 

Moja klawiatura mnie dobija... musze ją zmienić..:P

 

Może ja coś źle zrozumiałem... Nakręcasz kabel od KPP na odtwarzacz i całośc chowasz do kieszeni?? 0_o cholernie zdolny jesteś, albo masz kieszenie jak worki na ziemniaki.. A niewałaściwe jest w tym to że przy takiem zachowaniu baaaardzo czesto uszkadza się kabel od słuchawek zwałaszcza przy jacku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zwracam się z prośbą o pomoc, mianowicie w lipcu kupiłem iriver t10. Byłem niesamowicie zadowolony z wyboru. Po około 2 miesiącach, lewa słuchawka zaczęła mi charczeć. Wysłałem do serwisu, oddali mi je po 2 tygodniach twierdząc, że nie ma żdnej wady, nie wiem jak ją testowali bo przy dużym basie charczała dość poważnie. Po następnym tygodniu ze słuchawek nie płynał dźwięk tylko samo charczenie, poprzepalały się totalnie. Kupiłem sennheisery mx 550, które po 10 dniach grania, również zaczeły charczeć ;/ ( myślałem, że słuchawki za 100 zł trochę mi pograją zwłaszcza że gwarancja jest na 2 lata). Teraz używałem zestawu słuchawkowego od Noki, zaskoczył mnie bo świetnie oddawał niskie tony, ale przepaliła się lewa słuchawka po drugim tygodniu słuchania.

 

Pytam więc jakie słuchawki powinienem kupić żebym po kilkunastu dniach nie musiał szukać następnych? Dodam, że interesują mnie słuchawki w cenie od 100 do 150 zł. I nie jakieś wielkie na uszy tylko te małe coś jak te standartowe.

Z góry Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

 

Sprawdz odtwarzacz czy na wyjsciu wzmacniacza nie ma napiecia stalego(dla obu kanalow). Mozliwe, ze masz wadliwy wzmacniacz w playerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja klawiatura mnie dobija... musze ją zmienić..:P

 

Może ja coś źle zrozumiałem... Nakręcasz kabel od KPP na odtwarzacz i całośc chowasz do kieszeni?? 0_o cholernie zdolny jesteś, albo masz kieszenie jak worki na ziemniaki.. A niewałaściwe jest w tym to że przy takiem zachowaniu baaaardzo czesto uszkadza się kabel od słuchawek zwałaszcza przy jacku

Kabla nie nakręcam, ale do kieszeni chowam, a spodnie zazwyczaj noszę takie, że kieszenie mam wystarczające aby zmieścić złożone KPP :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, o czym piszesz, nie jest normalne. Mi T10 nie "zepsuł" żadnych słuchawek, miałem go przez pół roku. Może masz uszkodzony odtwarzacz?

 

Jak oddałem mp3 do serwisu to w odpowiedzi napisali że testowali na niej 3 różne rodzaje słuchawek i jest ok. Więc nie jest to raczej wina wzmacniacza.

 

Może to nie T10 niszty słuchawki tylko ty...?? Jeszcze sie nie spotkałem z przypadkiem zeby odtwarzacz psuł..

może je źle traktujesz, nakręcaswz na odtwarzacz chowasz do kieszeni, wrzucasz do plecaka bek ochraniacza itp... to tylko słuchawki a nie czołg, więc trzeba sie z nimi w miare delikatnie obchodzić..

 

Przy starej mp3 tak miałem, że zawijałem słuchawki wokół mp3 i się przy jacku urywały. Teraz już dbam i nie wkładam do kieszeni nie zawijam ani nic podobnego.

 

 

A z jaka glosnoscia i EQ sluchasz?

 

 

+10 +03 -05 +03 +10 klasyczny uśmiech zazwyczaj na 35.

a jak mam SRS to mam:

srs 10

focus high

trubass 10

bosst 60

i glosnosc najczesciej na 35.

Nawet jeśli miałbym wszystko na maksa to słuchawki to powinny wytrzymać to nie jest mp3 za 100 zl.

 

A czy z was odpowiadających pomyślał o jednym Za duża Moc Wyjściowa Podłączcie Słuchawki nawet za 200 zł do Dobrej Wierzy i dajcie mocno głośność Słuchawki Pchełki tego nie wytrzymają.

 

No wiadomo na wieży na upartego to rozwalisz wszystko. ale to jest mp3 i raczej zbyt dużą mocą to nie dysponuje.

 

Sprawdz odtwarzacz czy na wyjsciu wzmacniacza nie ma napiecia stalego(dla obu kanalow). Mozliwe, ze masz wadliwy wzmacniacz w playerze.

 

A jak mogę to sprawdzić? Lalik jestem więc nie pojmuję wszystkich pojęć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy z was odpowiadających pomyślał o jednym Za duża Moc Wyjściowa Podłączcie Słuchawki nawet za 200 zł do Dobrej Wierzy i dajcie mocno głośność Słuchawki Pchełki tego nie wytrzymają.

 

Tylko, ze to nie wieze kolega nosi w kieszeni tylko przenosny odtwarzacz i to co opisuje swiadczy o tym, ze ma jakas wade sprzetowa. Przenosne zabawki sa niewielkich mocy podawane w miliwatach a wieze zwykle maja swoje wlasne wzmacniacze sluchawkowe, no chyba ze to sa wieze "No name", gdzie sluchawki sa wpinane chamsko w tor wzmacniacza glosnikowego z rezystorem oporowym kilkadziesiat omow(i tu nie tylko sluchawki sa zagrozone uszkodzeniem, ale i sluch sluchacza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy specyfikacji niektórych słuchawek podana jest maksymalna moc wejściowa słuchawek. Na przykład dla JBL Reference 220 wynosi ona wg producenta 5mW (na kanał?). Biorąc pod uwagę, że większość porządnych mp3 dysponuje mocą większą niż 10mW na kanał, uszkodzenie jest jak najbardziej możliwe. Tym bardziej że Zuczek słucha na bardzo dużej głośności z bardzo mocno podbitym basem. W takiej sytuacji uszkodzenie słuchawek wcale mnie nie dziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi uszy urywa przy 20/40

Na pchełkach nigdy nie miałem głośniej niż 15/40

W dokanałówkach 7/40

 

Przy głośności Zucek'a polecam za rok odwiedzić laryngologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Słuchaj Zuczek nie jesteś sam z tym problemem mi też T10 rozwalił słuchawki i to 2 pary Cresyny i Sparki i do tego zawsze lewa szła sie jeb*ć :angry:, teraz kupiłem EP-630 i zauważyłem że lewa słuchawka gra głośniej :( . Dzisiaj mam zamiar wgrać nowy firmware może to coś zmieni. Cresyny poszły 2 tygodnie po wgraniu 1.77, a na 1.73 było elegancko. Dam znać po operacji ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności