Skocz do zawartości

Iriver Ifp-790 Vs Iriver T60 Vs Iriver T10 Vs Sandisk Sansa M230


colnet

Rekomendowane odpowiedzi

Już przeczytałeś... :P gratulacje ja to pisałem cztery dni :P A przeczytać to można w kilka minut :P

 

Niepowtarzalny, szlufki

 

Rozumiem że mam to poprawić? Bo kurcze jakoś Open Office mnie nie poprawił :P

 

T10 jest zasilany AA, nie AAA

 

Faktycznie w podsumowaniu się rozpędziłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym definitywnie chcial zobaczyc w tym zestawieniu clipa ;], no nic moze kiedys ;]

 

 

przydalo by sie zeby ktos porownal bezposrednio do ifp'ka nowa sanse, to moze byc bardzo ciekawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przejrzyście napisana recenzja, konkretna, oby tak dalej ;). Nie ukrywam że to jeden z bardziej oczekiwanych przeze mnie tekstów ;). colnet i teraz odpowiedz mi na pytanie - czy T60 faktycznie zasługuje na minimalne noty za dźwięk we wszystkich gazetowych testach i na, w gruncie rzeczy, złą obecnie opinię na forum ;)?

 

I jeszcze jedno - z T60 (w przypadku Camela) lepiej grają PXy czy KPP (na Normal EQ oczywiście)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie T60 nie zasługuje na najniższe noty, brzmi po prostu inaczej... może się podobać, choć iFP powala wszystko przestrzenią, ale źle nie jest... T60 brzmi lepiej od chwalonej m230, brzmi lepiej niż chwalonej starszej serii T10/T20/T30 które przez dłuższy czas zbierały dobre recki i jest od nich tańszy więc według mnie te złe recki są nad wymiar złe. ;)

 

Z Camelem brzmią ewidentnie lepiej PX100, KPP basują ciągle wysokim basem i to męczy jak nom-stop coś buczy :P

 

Wszystko na normal teraz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby odtwarzacz był widoczny jako dysk flash w systemie potrzeba zmiany softu

Twoim zdaniem to zaleta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się jeszcze doczepić do tego, że nie widzisz różnicy między dyktafonem i radiem w T60 i T10, a tylko w T60 je chwalisz :P.

EDIT: właśnie o podsumowanie mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ifp ma większe szumy niż T60 to aż boję się myśleć nawet jakie muszą być. Mi trochę przeszkadzają szumy w T60. A słucham na ustawieniach SRS a nie EQ. No i z nowo zakupionymi PX200 (pobiły w mojej ocenie AKG całkiem). Ogólnie nie narzekam na swojego T60 i aż mnie dziw bierze że w jakichś testach dostaje najniższe noty. Swoją drogą czytałem zagraniczne recenzje gdzie dostał chyba maksa i to testowana na nim była w sumie wymagająca muzyka bo Dream Theater i kawałek Stream of Consciousness.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zagranicznych testach T60 wypada bardzo dobrze (nie mam pojęcia dlaczego wszyscy jeżdżą po T60, kompletnie nie ma to poparcia w faktach ;)), jak również PX100>>>>>>PX200, krótkie zestawienie na profesjonalnym i poważanym serwisie -> http://www.headphone.com/products/headphon...ng&dir=DESC (chciałbym dorwać się do tych słuchawek i porównać z px100 w spokojnych warunkach).

 

Lechu SRS też wprowadza dodatkowe szumy, w zasadzie każde odejście od Flat wiążące się z podbiciem górnych częstotliwości wywoła taki efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na z t60 bylem poczatkowo niezadowolony a to za sprawa autonomii - wytrzymywal max 4-6h - winne okazaly sie moje accu philipsa (3 z 4 majace uplywnosc), po zalozeniu 4-tego accu wszystko wrocilo do normy.

byl juz na allegro i przez moment w komisie, ale jednak zostal.

 

Camel ZDECYDOWANIE brzmi lepiej na px100 :)

 

aktualnie slucham sobie koncertu Pendragon "wyciagnietego" z dvd :) (mp3, alt-preset-fast-extreme), czekam jeszcze na drugi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie opłaca się kupować M240 skoro za niewiele więcej mamy Clipa (chyba że weźmiemy pod uwagę cenę używanego m240).

 

Co do T10, jest wielki i to już trochę przeżytek, imho.

 

Uważam więc, że porównanie powinno krztałtować się wokół następujących odtwarzaczy:

- IFP {jako legenda z niedorównaną jakością dźwięku i niesamowitym klimatem},

- T60 {jako mało udany następca w/w legendy},

- Clip {jako mały, tani hit z jakością dźwięku możliwie bliskiej do IFP}.

 

IMHO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... Maba tylko skąd ja Ci tego Clipa trzasnę?

 

Maba zgadzam się z Tobą, tylko wiesz... jakoś tak z jednej strony patrząc na M200 a iFP... to jakoś niby podobna szkoła brzmienia (!) ale patrząc na Clipa że to SanDisk to... ech... nie wiem czy iFP dorówna, dlatego bardzo proszę jak by ktoś miał odwagę podesłać Clipa na test... bym był bardzo wdzięczny bo kusi mnie strasznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłać Clipa do @colnet`a!

 

ale patrząc na Clipa że to SanDisk to... ech... nie wiem czy iFP dorówna

Owszem, ale przy tego typu porównaniach należy pamiętać iż Clip ma tylko znaczek Sandiska. Reszta pewnie kupiona przez przypadek z jakiejś Chińskiej fabryczki (a Ci już nie raz udowodnili, że sprzęt elektroniczny robić potrafią) ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Clip mnie interesuje bo ostatnio cierpię na przestrzeń... :P a w T60 z tym cieniutko jednak :P jadę na iFP-140 z 64MB na pokładzie :D i jakoś stając przed wyborem iFP-140 a T60 2GB do szkoły wziąłem iFP-140 to było silniejsze odemnie...

 

Wysyłać Clipa do @colnet`a!

Dzięki za wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z barwa m240 sie zgodze, ze podobna do ifp'ka ... ale tylko zarysy, bo dzwiek jest namacalnie gorszy na nim ... ,

 

colnet, sprzedaj senki mx500, cresyny , moze jakies buty w ktorych niechodzisz i montuj clipa ;p

 

 

btw. jestem w 60% pewnien ze moj clip bedzie poczatkiem grudnia w komisie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z barwa m240 sie zgodze, ze podobna do ifp'ka ... ale tylko zarysy, bo dzwiek jest namacalnie gorszy na nim ... ,

 

Dokładnie, mam identyczne dlatego SanDisk dostał ocenę jaką dostał gdyby barwa była taka jak w T60 bym się zastanowił nad ocenę 2/3... jakoś tak.

 

colnet, sprzedaj senki mx500, cresyny , moze jakies buty w ktorych niechodzisz i montuj clipa ;p

Staram się :P U mnie pełna wyprzedaż przed zimą :P

 

Veto! T10 jest piękny i uroczy, wystarczy tylko odkryć w nim to piękno.

Jest... ale jakoś tak przy T60 wypada blado :P Nad wyglądem T60 chyba siedzieli więcej czasu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności