Skocz do zawartości

Czy Będzie Coś Poza A2 I Q5?


ropusz

Rekomendowane odpowiedzi

Konkretnie to interesuje mnie czy będzie coś na kształt iPod Touch z 3.5" ekranem? Większy ekran IMO powoduje, że player jest mało przenośny (jak A2 i A3), a 2.5" w D2 to za mało dla filmów z napisami. iPod Touch pod względem wielkości jest optymalny ale wiadomo - jakość dźwięku nie ta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano słuchałem go w Saturnie na standardowo dostarczanej muzyce (na UM2) i średnio mi się podobało. Nawet z tych presetów co były jakoś nie mogłem niczego dopasować. A z głośnością to faktycznie słuchałem go prawie na maksa (odpowiednik połowy w T30).

 

Dobrze wiedzieć, że będzie coś takiego, jak Meizu M8, M7 i iRiver W10. Mam jakoś sentyment do iRivera, więc jeśli faktycznie W10 będzie miał taką specyfikację, jak piszą to będzie to lepszy wybór od Samsunga YP-P2 i Toucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewykluczone, że już wkrótce iRiver zaprezentuje jeszcze inne modele.

 

Na iriverfans pojawiły się dość enigmatyczne zdjęcia i przecieki o dwóch modelach:

Clix Plus i W7.

 

Pierwszy z nich to zapewne oczekiwany następca Clixa2, dotychczas określany jako Clix3.

Chociaż jest podawana również informacja, że ma być ten model oferowany w wersjach 2/4/8GB,

a pamiętacie zapewne, że powszechnie krążyły pogłoski, że Clix3 będzie miał 1.3" HDD 33GB.

 

Czy tutaj mamy podanego już na talerzu irivera Plus? ;)

 

2.jpg

 

Drugi model to W7, o którym wiadomo jak na razie tyle, że będą wersje 2GB i 4GB.

 

Czy w tych skrzętnie ustawionych pudełkach ukrywa się właśnie W7?

 

2.jpg

 

Odpowiedzi na te pytania poznamy zapewne jeszcze przed końcem roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do irivera to prędzej będzie to P10 pasował do klimatu Toucha. Z cowona nic się nie zapowiada, aczkolwiek dalej niewiele wiadomo co do planów na 2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy oficjalny debiut irivera W7, który miał miejsce na Digital Contents Fair 2007 w Koreii.

Wygląda na to, że jest to wersja W10 okrojona z Wi-Fi.

 

10.jpg

 

Specyfikacja przedstawia się następująco:

 

76.2mm TFT LCD (480 X 272) WQVGA, 260K Color touch screen

Audio playback 20hrs / Video playback 4 hrs

Supports Mp1/2/2.5 layer 3, WMA, AVI, WMV, JPG, TXT, CSD, SWF.

FM radio.

Voice recording.

Seven Preset EQ, one customEQ, SRS WOW HD.

110.5 X 52.6 X 15.7mm / 105.0g

4 / 8 GB

USB2.0 (mini USB)

miniSD

 

Zastanawiające i niepokojące, że w przedstawionej specyfikacji nie ma wsparcja dla OGG :huh:

 

Więcej zdjęć nowego modelu i wideo-prezentacja:

>> http://www.betanews.net/article/398952

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

no i jest P5 :P

 

cowonp5.jpg

 

zrodlo: http://gadzetomania.pl/ and i4u.com

 

 

PMP napędzany jest procesorem RMI Alchemy AU1250 700Mhz. Dostępny jest w trzech rodzajach wielkości pamięci, od 40GB, 60GB po 80GB

Wi-Fi udostępni mobilność w wyborze internetowego radia. Dodano również port USB 2.0, dzięki któremu podłączysz pendrive /OSB OTG. Wszystko zgrabnie ustawisz dzięki dotykowemu ekranowi o rozdzielczości 800 x 480 pixeli. Dzięki metalowej (szczotkowany metal) obudowie otrzymujemy elegancki wygląd.

 

Formaty jakie jest zdolny odtwarzać PMP to AVI, ASF, WMV, MPG, OGM, DivX, Xvid, MPEG4, WMV9, MP3, WMA oraz AC3. Ponadto gadżet posiada tuner telwizyjny T-DMB, interfejs dla użytkowników Haptic i Widget’a. Wymiary odtwarzacza to 138.8 x 88.5 x 20.0 mm oraz waga 380 gram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clix+ w PL niet.

W7 w PL niet.

P5 w PL prawdopodobnie niet (podobnie jak N2 i L2).

P10 w PL prawdopodobnie niet.

Spinn ma jakąś tam szanse się pojawić...

 

Cóż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, aby Q5W się w Polsce sprzedał ;)

 

Produkt jest niszowy przez gabaryty i (zbyt) szerokie możliwości.

 

Czy nie tylko w KR? Się okaże, jeśli pojawi się wersja bez DMB, a z DVB lub w ogóle bez - to kto wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W korei już można zakupić P5. O dziwo ceny są bardzo interesująco niskie :) Ciekawe jak będzie z ceną w Stanach a kiedyś w Polsce :)

 

Cowon P5 40gb 439k Won = USD $430

http://www.interpark.com/product/Mal...prdNo=71369620

http://www.gseshop.co.kr/jsp/jseip_P...?ecpid=2961740

 

Cowon P5 60gb 479k Won = USD $469

http://www.interpark.com/product/Mal...prdNo=71375361

http://www.gseshop.co.kr/jsp/jseip_P...?ecpid=2961915

 

Cowon P5 80gb 529k Won = USD $523

http://www.gseshop.co.kr/jsp/jseip_P...?ecpid=2961917

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że Wi-Fi w P5 będzie w formie przystawki podłączanej pod port USB a nie wewnętrzne. Było by to dużo lepsze rozwiązanie niż Bluetooth wewnętrzny (wiem wiem, BT pozwala na podłączenie słuchawek BT, ale kto ich tak na prawdę używa?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaleś - na świecie wszyscy, w Polsce mało kto :)

 

Większość fabryk produkujących słuchawki przestawia się na produkcje słuchawek BT :)

 

To w Polsce jest bida jeśli o to chodzi, ale jak się pozna pewne trendy to w ogóle u nas jest mocno inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ron > czyli wracamy do tematu niszy, która lubi brzmienie i masowego konsumenta, który utrzymuje firmę.

 

Kwestia czasu, zobaczysz, że Sen i AKG pokażą pokaźne kolekcje słuchawek BT.

 

Cresyn, Phlips, Sony już coś tam wyprodukował, z różnymi skutkami. Podobnie Motorola.

 

A firmy, które żyją z niszy? Dalej będą z niej żyć - to żadne zaskoczenie.

 

Ty cały czas patrzysz ja klient niszowy, ja staram się patrzeć na to i na to...

 

Choć w sumie masz prawo patrzeć tylko z punktu niszy. Czemu nie, bez sensu się czepiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hola,hola ...wyjasnijmy więc

-rzuciles "obrazoburcze" haslo "Większość fabryk produkujących słuchawki przestawia się na produkcje słuchawek BT"

czyli wszystkie inne standardy laduja w koszu - tak jak to mialo miejsce z kineskopami wypartymi przez LCD

 

ale nie bedzie tak nigdy z BT-- no chyba,ze wystapi kataklizm swiatowy i wszyscy straca sluch

byla moda na sluchawki bezprzewodowe--czy sie przyjela ?

jak nie swiszczy to cena zwala z nog (konsumencie wybierz sam)

Pewnie,ze firmy musza produkowac BT -ale to kolejny rownololegly produkt a nie sukcesor

PS

A masowego konsumenta zostaw w spokoju -przeciez to rowniez normalni ludzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie zaklac kolejnej wersji tego tematu....Czy wiecie cos o stajni cowona? Bo u nich ostatnio cisza. To dosc dziwne, bo konkurencja ostro ruszyla z roznymi akcjami premierowymi. Moze ktos cos wie co kabinuje cowon na jesien. P5 sie nie liczy, bo to tylko lifting Q5, zreszta dosc udany, ale bez zbytnich podniet wewnetrznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Q5 to ponoć nie wypał. Ten Windows CE 6 to atrapa, żart. Nic się tam za wiele nie da wgrać a przecież to miał być główny fenomen tego odtwarzacza.

 

 

P.S. ja mam a2 i chciałem zamienić na q5 ale tyle płacić za takie coś to się nie opłaca. Już lepiej A3 to chyba najlepsze z PMP cowona. W sumie nie wiem jak ten o2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q5 to ponoć nie wypał. Ten Windows CE 6 to atrapa, żart. Nic się tam za wiele nie da wgrać a przecież to miał być główny fenomen tego odtwarzacza.

 

Czytajki większości formatów, emulatory gier, rysowniki, mapa do navi etc.. czego więcej chcesz? odpalić na nim Crysisa?

 

Dzieki windzie możesz podłączyć myszke, kalawiature, joya, każdego pendriva, dysk przenośny, aparat fotograficzny czy podładować znajomemu mp3...

 

wifi i IE do obsługi internetu.. A2 czy A3 nie mają nawet podejścia Za mało możliwości? więcej nie ma żaden odtwarzacz na rynku.. W zasadzie to bardziej laptopik niż odtwarzacz zwłaszcza po podłączeniu klawiatury(gumowa najlepsza) i myszki... Laptopa nie zawsze chce mi sie taszczyć na zajęcia, a dzięki Q5W moge zbierać wszyt5skie notatki zdjęcia etc od znajomych na bieżąco z pendrivów

 

A do tego ostatnio tak staniał ze az serce boli..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności