Skocz do zawartości

Wasz Ulubiony Wykonawca/zespół?


tomek__

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 263
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wsumie nic takiego, choć uważam że mają ze sobą coś wspólnego.

No ze trzy litery z nazwy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja, [założyciel tematu] zaktualizowałem swoje upodobania:

 

1. Sum 41

2. ATB

3. Roger Sanchez

4. Royksopp

5. Electric Light Orchestra

6. muzyka z klubu Cafe Del Mar na Ibizie -różni wykonawcy, ale ten sam chill out'owy styl

7. Green Day

8. Louis Armstrong

 

polecam bardzo, wszystkim

 

 

No nie jest to kolejność ułożenia względem umiejętności muzycznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motorhead :) Zespół powtarzalny do bólu, od ponad 30 lat grają tak samo, ale to jest naprawdę ******ste :)

O tak, ale najlepiej mnie osobiście słucha się płyt z okresu, gdy w składzie był Eddi Clarke.

Kawałki "Keep Us On The Road", "Overkill", "Bomber", "Iron Fist", "I'm the Doctor" to dla mnie klasyka rock'n'rolla.

 

Trochę wyłamali się z tego kanonu surowego brzmienia na początku lat 90-tych na albumach March or Die i Bastards.

Są tam za to moje ulubione "mocarne" utwory z tego okresu, które właściwie sporo różnią sie od typowego dla nich metal-boogie.

Mam tu na myśli głównie cover Teda Nugenta "Cat Scratch Fever",przetaczający się jak czołg "Bed Religion", tytułowy "March or Die".

Na Bastards moja czołówka to "I am the Sword","Liar","We Bring The Shake" i "Devils".

Po tych ekperymentach powrócili ponownie do swojego klasycznego grania i trzymają równy poziom do dzisiaj, ale też nie ukrywam, nie ukazał się już album,

którym by mnie tak porwali jak na swoich klasykach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można zapomnieć o Ace of Spades :) Pierwszy ich utwór z któym się zapoznałem, grając w THPS3 :)

Ehhh no tak, Ace of Spades to przede wszystkim powinienem wymienić. Skleroza na szczęście nie boli :P

 

@Douglaz Mnie w pamięci taki Kid A zapisuje się jak najbardziej złotymi zgłoskami.

Poeksperymetowali trochę z elektronicznym brzmieniem i wyszedł bardzo ciekawy album, którego jak słucham to słucham od deski do deski, od pierwszego do ostatniego kawałka. Doceniłem ten album jednak dopiero po iluś tam kolejnych przesłuchaniach.

No i otwierający "Everything in its right place" znalazł się na ścieżce dźwiękowej kolejnego filmu, który bardzo zapadł mi w pamięci - Vanilla Sky. Podobnie jak ta muzyka film nierealny, budzący strach i obawy, praktycznie cały album mógłby stanowić dla niego bardzo dobre tło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Douglaz Mnie w pamięci taki Kid A zapisuje się jak najbardziej złotymi zgłoskami.

Poeksperymetowali trochę z elektronicznym brzmieniem i wyszedł bardzo ciekawy album, którego jak słucham to słucham od deski do deski, od pierwszego do ostatniego kawałka. Doceniłem ten album jednak dopiero po iluś tam kolejnych przesłuchaniach.

No i otwierający "Everything in its right place" znalazł się na ścieżce dźwiękowej kolejnego filmu, który bardzo zapadł mi w pamięci - Vanilla Sky. Podobnie jak ta muzyka film nierealny, budzący strach i obawy, praktycznie cały album mógłby stanowić dla niego bardzo dobre tło

 

Zgadzam się, Kid A to ich najlepsza piosenka jaką słyszałem, a sama płyta też jest super. Wymaga ona się przyzwyczajenia, ale gwarantuje, ze jak sie w tym zasmakuje to można słuchać codziennie przez 1,5 roku (jak ja) i się nie nudzi. A to co wpada w ucho mi sie nudzi po kilku przesłuchaniach... Druga wymieniona przez Ciebie piosenka też jest w mojej czołowce piosenek z całej dyskografi Radiohead. Filmu jednak nie obejżałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie i niepodzielnie rządzi u mnie Lauryn Hill i tak jest od dawna i tak będzie już zawsze.

 

Najbardziej odpowiada mi klimat R'n'B, Neo Soulu itp

Beyonce, India Arie, Keyshia Cole, Wyclef Jean, Neyo, Mary J Blige i wiele tez innych temu podobnych.

 

Nie zamykam się jednak na tylko jeden klimacik. Horyzonty me otwarte na każdy kierunek.

Hardstyle, Psycho Trance, Electro, d'n'b, Hip Hop, Ambient, Chill Out, Funky, Jazz, Metal(raczej ten cięższy, słaby jest za słaby), Klasyczna muza, Reggae. Wymieniać by pojedynczo z każdego rodzaju zespoły które najbardziej lubię zajęło by myślę za dużo miejsca i czasu, ale może kiedyś coś więcej, konkretniej wypiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie "Pablo Honey" to ich najlepsza płyta, mógłbym słuchać ją w kółko od początku do końca, a ich najlepsza piosenka to imo "Karma Police" :)

 

Sorrki ale "Pablo Honey" to ich najgorsza płyta i to nie tylko uznawana przez fanów ale i członkowie kapeli po latach stwierdzili, że się go wstydzą. Tak naprawdę to tam jest rzewne Creep utwor najbardziej identyfikowany z tą grupą (Thom Yorke stwierdził, że jest to przekleństwo Radiohead i nie będą go grali), przez nie-fanów Radiohead ( Co ciekawe wymieniasz jako swój ulubiony kawałek z "Ok Computer"). Wracając do Pablo Honey to oprócz "Anyone Can Play Guitar" nic tam muzycznie nie znajduję ( gitarowa papka, dopiero zalążek wielkiej grupy, na której nawet gitara geniusza-multiinstrumentalisty Jonniego Greenwooda jest bez polotu i jako fan Radiohead od 1996 roku praktycznie nigdy nie sięgam po ten debiut, a z tamtego roku jeśli mam coś posłuchać z brytyjskiego rocka to już na pewno genialny "Second Coming" Stone Roses.

 

A żeby tak nie było OT to moje ulubione kapele

Torture Killer

Suffocation

Panzerchrist

Napalm Death

Krisun

Immolation

Deicide

Aborted

Vader

Cannibal Corpse

i wiele, wiele innych kapel z zakresu Death/Brutal Death/Deathgrind metalu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się "Pablo Honey" podoba dlatego, ze nie ma na niej tyle elektroniki, za ktora nie przepadam, a ktora pojawia sie w nastepnych albumach. "Creep" rzeczywiscie jakos nie przypadl mi do gustu, za to reszta jak najbardziej ;)

Nie jestem ich wielkim fanem, ale przyjemnie sie tego slucha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności