Skocz do zawartości

Muzyka Elektroniczna


Goa

Rekomendowane odpowiedzi

Widać przespałem kilka lat i omineły mnie informacje na temat muzyki elektronicznej. Nie zmienia to natomiast faktu że lubię słuchać takich wykonawców jak Orbital, Chemical Brothers, BT. Często sięgam po muzykę z dziecinstwa jaką jest Vangelis, Jarre, Kraftwerk.

 

Lubię słuchać, polecam innym, można znaleźć naprawdę ciekawe brzmienia mniej lub bardziej rytmiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam wrazenie, ze jak Kraftwerk wydawal swoja plyte np. Trans-Europe Express (1977) to wielu czytelnikow tego forum moglo jeszcze nie dreptac po tym swiecie.

ale ci czytelnicy beda mieli przyjemnosc posluchac muzyki, ktorej tym starszym nie dane bedzie posluchac.

jednak znaczna przewaga na rzecz mlodosci.

a co do muzyki elektronicznej - kiedys powstawaly jak grzyby po deszczu duety synth-pop. osobiscie lubilem te czasy. modny byl styl new-wave.

jednak za czysta / klasyczna muzyke elektroniczna uznalbym wlasnie ( z tych znanych) kraftwer, tangerine dream itp, marek bilinski (ktos na pewno go pamieta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraftwerk?

 

Fajna sprawa, często słuchałem dzięki koledze webdevelopers :rolleyes:

Sam słucham zasadnicze wielu zespołów. Fajny moim zdaniem jest nowy album Prodigy (nareszcie się ukazał), nowy Orbital (Blue) właśnie zamęczam go na moim "I" :D Nawet Jara ostatnio męcze bo psychoakustyka mi odpowiada :P Muzyka idealna do pracy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orbital RULEZZ !!!

wzruszyles mnie tym postem. tylko dwa wyrazy a ile tresci.

i co za kombinacja duzych i malych liter.

pierwszy wyraz zaczyna sie od duzej, reszta male.

drugi wyraz calym duzymi i te 3 !!!

chyba czas na posluchanie dyskografii Orbital :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie, ze swierzy :)

20 lat juz powiadasz ....kurde , ale ten czas zaiwania. najlepiej to widac po wlasnych dzieciach.

Tomek,

a Scorpions - when the smoking is going down ? tez siedzialo na liscie baaardzo dlugo.

moze to juz nie elektronika ...ale klasyka.

no nic, tak tytuly mozna w nieskonczonosc wklepywac. to byly lata, kiedy nasze kapele tez byly niezle, perfect, maanam, lady pank, lombard, republika, kobmi, budka suflera itd :)

 

a teraz ....ech nie bede pisal co teraz, teraz jest wtorek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nic, tak tytuly mozna w nieskonczonosc wklepywac. to byly lata, kiedy nasze kapele tez byly niezle, perfect, maanam, lady pank, lombard, republika, kobmi, budka suflera itd

 

fakt, to co robi teraz kombiI jest godne pozalowania, pan markowski sie sypie ze starosci i nie raczy tego dostrzec (podobnie jak pan panasewicz), republice sie zmarlo, budka suflera statusiala totalnie, jednej pani sie zachcialo kariery solowej i jej cosik nie wyszlo..... ale bede bronic maanamu. Maanam jest super, ciagle zywy, ciagle swiezy i potrafi robic klimaty koncertowe. Wiem, bo ostatnio bylam. Kora to kobieta z klasa. Malo takich....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Maanamu - mam nawet ich dwie plyty analogowe "O!" oraz "Maanam". nie mam gramofonu - ale plyty zachowalem. Jakos nie mam odwagi zrippowac tego do mp3. Zostana w originale i w mojej pamieci.

Na co dzien mozna posluchac w cd-audio 44.1 khz 1411 kbps, stero, 2ch.

Jesli jednak wyjdzie cos ciekawgo na dvd to chyba sie skusze.

Szczegolnie uwielbiam glos Olgi w utworze "Krakowski spleen" oraz "Raz Dwa"

 

ale nagranie lombardu "ostatni taniec" tez mi sie kojarzy z tamtymi czasami oraz nie mozna nie napisac o "Przezyj to sam" dla mnie klasyka polskiej muzyki, tej jaka pamietam.

 

obecna produkcje czasami slysze w radio. no comment. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak masz racje. Wszystkie te zespoly zrobily ladnych pare hitow (Lombardu najbardziej lubie "Taniec pingwina na szkle"), ale kiedys trzeba odejsc (zwlaszcza, jak nie ma sie juz nic ciekawego do powiedzenia, pokazania). I stac sie wreszcie ta klasyka, a nie odgrzewanym kotletem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lombardu najbardziej lubie "Taniec pingwina na szkle"), ale kiedys trzeba odejsc (zwlaszcza, jak nie ma sie juz nic ciekawego do powiedzenia, pokazania). I stac sie wreszcie ta klasyka, a nie odgrzewanym kotletem.

Pieknie to sformulowalas, naprawde bardzo zrecznie powiedziane.

 

A co do lombardu: dodam jeszcze "Diamentowa Kula" zwlaszcza jak zaspiewano slowa: cesarz lodow bakaliowych. bardzo wymowne jak na tamte lata.

niestety juz nie pamietam calych tekstow piosenek na pamiec :)

czas robi swoje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z Lombardu w zasadzie lubie "Szklana Pogode" z wokalem Malogorzaty Ostrowskiej

Gocha byla super, moze nie urosla za wysoka, ale te szyby niebieskie od tv.

jednak gdybym mial obstawiac nr one lombardu to glos bym oddal na ostatni taniec.

moze to jakis sentyment lub jakis sprzeciw wobec tego co sie obecnie dzieje.

 

szklana pogode nagrywalem pierwszy raz na magnetofon grundiga [mono] przy uzyciu mikrofonu. obok radio emitowalo to nagranie. nie mialem wtedy nawet kabla "piatki" stereo. nagrywalo sie w lazience przy wygluszeniu lazienki recznikami.

milo sie to wspomina. :)

taki mily akcent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj miałem okazję posłuchać Kraftwerka - Minumum Maximum, no jeszcze do tej pory jestem w szoku. Goście Giganci kasują wszystko i wszystkich, normalnie poezja. Jak macie możliwość posłuchać to naprawdę polecam. Zazdroszczę wszystkim którzy byli na koncercie, nie miałem niestety takiej okazji, ale wszystko przedemną.

 

Pozdrawiam, wszystkich !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~somanic~

somanic=maxi fanatic

CHEMICAL BROTHERS

PRODIGY

STANTON WARRIORS

COLDCUT

FUTURE SOUND OF LONDON

ARMAND VAN HELDEN

FATBOY SLIM

BEASTIE BOYS

FREESTYLERS

APOLLO 440

HARDKNOX

SABRES OF PARADISE

ITD..................................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja tak oto:

 

Thievery corporation [moi ulubieńcy, szczególnie 2 ost. płyty]

Gotan project

Gluklich

Bossa tres

Telepopmusic

Jamiroquai - chociaż to już zupełnie inna szufladka

 

Reszty nie wymieniam, bo nie byłaby to już fascynacja większością muzyki danego autora, a jedynie poszczególną częścią jego twórczości

 

Ktoś ma coś do zaproponowania z tego klimatu, a czego nie napisałem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jak dla mnie muzyke elektroniczna zapoczatkowal J. M. Jarre i Mike Oldfield, a ze wylamala sie w fantastyczny sposob, akurat techno jest jej najbardziej drazliwa forma.... ja osobiscie uwielbiam eltrance, eurotrance, melodytrance( to tylko 3 typy z samego trancel'o) dochodzi psychedelic, goa, progressive, hard, emotional, mystic, energy, euphoria i wiele innych. co do techno najbardziej znane underground i hard(nie wiem jak je nazwac) oprocz tego w szerokim zakresie drum's and base, house- to zupelnie inne typy muzy elektronicznej nie mozna zapomniec o el muzyce, lounge, oraz tak bardzo popularnej dance(nic nie majacej wspolnego z rasowym trancem) dochodzi do tego electro, ambient oraz breakdown, zaistnienie tych wszystkich gatunkow to rok ok 1989 po przemianach w NRD i RFN oraz duza doza Holendrow i Belgow, tak to sie przedstawia w skrocie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek to:

klik- genialny podział gatunków muzyki elektronicznej.

Najbardziej przypada mi Ibiza Trance i jemu podobne, czyli symfoniczne, z instrumentami strunowymi.

 

Za najbardziej genialne uważam utwory:

4 Strings - "Sunrise"

ATB - "Sunset girl"

Blank & Jones - "Watching the waves"

 

czyli same plażowo-słoneczne ;)

A, że dla równowagi trzeba posłuchać czegoś innego, to znajdzie się Kai Tracid oraz muzyka elektroniczna jako jeden z gatunków w muzyce typu hybrid (co mówię, z dużą ostrożnością ;) )...Linkin Park, choć to głównie nu Metal. :)

 

A co do radia emitującego głównie trance, to polecam ETN.fm (trance chanel) oraz PureDJ.com, które dostępne są w Winampie (wyszukiwarka audycji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eltrance, eurotrance, melodytrance( to tylko 3 typy z samego trancel'o) dochodzi psychedelic, goa, progressive, hard, emotional, mystic, energy, euphoria i wiele innych. co do techno najbardziej znane underground i hard(nie wiem jak je nazwac)

Mysle ze warto tu wymienic jeszcze takie pododmiany jak Air Trance, Instrumental Trance, Hypno Trance, Dream Trance, Dark Trance, Nizhonot. Te style na tyle wyrazne ze zasluguja na samodzielny byt, nie sa tymi niezidentyfikowanymi "innymi".

karsi mysle ze mowiac o "korzeniach trance'u" poprzez niedopatrzenie zapomniales o fundamentalnych dla tego gatunku tworcach z Izraela (poraz pierwszy Goa i Nizhonot), USA (Air, Hard Melody) Japonia (Instrumental) Niemcy (Dark, Hard, Psychedelic), Wyspiaze (Euphoric, Enegy, NU) itd. Czysty Progressive jest dla mnie tak niejaki i metny ze mogloby go wcale nie byc.

clrSnd slyszalem o Ibiza Sound, nigdy zas o Ibiza Trance jezeli moglbys mi przeslac probke bylbym brdzo wdzieczny. Co do Twoich preferencji to podpowiem:

 

4 Strings - reprezentuje scene Dance, w szczegolnosci Dream Dance.

ATB - zdeklarowany tworca Housowy ze sklonnosciami eksperymentatorskimi.

Blank & Jones - juz blizej, dzwieki hypno, melody, dreamowe czasem lekko ambientowe - pelen synkretyz ale czytym trancem jakiejs podgrupy bym tego nie zaliczyl.

 

Smieszy mnie gdy na roznego rodzaju imprezach gra sie trance z winyli :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności