Skocz do zawartości

Kolejność Utworów


s0ber

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałem cały dział forum o T30 i nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie, dlatego ośmieliłem się założyć nowy temat. Mianowicie; co mogę zrobić, by iRiver odtwarzał muzykę w takiej kolejności, jaka jest na płycie, innymi słowy zgodnie z numeracją plików. Dodam, że wszystkie pliki mam prawidłowo otagowane, ponumerowane, a każdy album trzymam w osobnym folderze, mimo to w kolejności odtwarzania plików widzę jedynie totalną dowolność.

 

Posiadam iRiver T30 1GB, wersja firmware'u v 1.7.1P (w systemie "ajk" jest widoczny jako dysk przenośny), OS: Win XP Pro SPII.

 

Pozdrawiam,

s0ber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze masz wlaczone opcje SHUFFLE ?

bo moj ifp odgrywa wszystko ladnie i bez problemow z katalogow - o ile nie ustawi sie jakiegos cudaka w opcjach "repeat mode".

sprawdz to sobie. bo jesli wrzucasz albumy calymi katalogami to nie powinno byc problemow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie coś, jak playlist play mode, ale zupełnie nie kumam tych oznaczeń. W każdym bądź razie ustawione jest na "D". W FAQ nie znalazłem nic na ten temat. Szukałem jakiejś instrukcji obsługi, ale niestety nie udało się nic odszukać. A papierowej wersji nie posiadam.

 

// Nie mam pojęcia co zrobić. Znalazłem manual, dowiedziałem się, o co chodzi z oznaczeniami, wypróbowałem dla przykładu wszystkie i nic się nie zmienia; np. album Resurretion Chimairy jest po kolei, a już Lateralus Toola jest totalnie pomieszany i czegokolwiek bym nie robił, nic to nie zmienia.

 

A tak gwoli ścisłości, to wrzucam muzykę całymi katalogami do folderu Playlist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam t30. moge napisac, ze do ifp799 wrzucam foldery do katalogu "root", czyli katalogu glownego. i kolejnosc jest poprawna. zrob moze format pamieci...upewnij sie co do nazw plikow (nie tagow). posortuj pliki pod windowsem wg nazw plikow, a nie np. daty utworzenia/modyfikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie jeśli coś mieszam, bo piszę z pamięci, ale o ile tylko T30 ma firmware UMS, to może być obsługiwane przez iriverplus'a, a ten ma w opcjach "change play order" - z użyciem tej opcji ustawia się kolejność odtwarzania plików, bo domyślnie są one szeregowane właśnie w kolejności wrzucania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tofana miałaś rację, iRiver odtwarza pliki w takiej kolejności w jakiej zostały nań wrzucone, sprawdziłem to. Ale jako że pojedyncze dodawanie plików jest niewygodne, to postanowiłem pójść za radą g_betiuka i zainstalować iRiver Plus. Okazało się, że miałeś rację, jak dodawałem pliki przez interface tego programu, to mogłem ustawić ich koleność wg np. numeru ścieżki, a potem dodać je do odtwarzacza, co skutkowało tym, że pliki były już posortowane tak, jak chciałem. Zatem bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc, bo swój problem rozwiązałem przecież dzięki Wam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności