Skocz do zawartości

Iriver T60 I Sklep Eukasa


Guciasz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie. W sklepie www.eukasa.pl ceny iRivera T60 są śmiesznie niskie. Za 2GB płacimy tylko 223zł, a za 4GB płacimy TYLKO 300zł. Czy to nie jest podejrzana sprawa? Bo ja na przykład wolałbym kupić w mp3store i mieć pewność, że nie jest to żadna podróbka ani nic w tym stylu. Niby to jest sklep, ale różnie to bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslę, że nawet jeśli mieli by t60 z Czech to i tak warto kupić...

Po pierwsze jak coś się zepsuje to wysyłasz do nich do sklepu, a oni mogą to nawet do Chin wysyłać- to już nie Twój problem.

Po drugie nie każdemu player musi się zepsuć.

A te 40-50 zł warto przeznaczyć na zakup lepszych słuchawek.

 

Warto poczytać opinie.

Ja miałem też taką sytuację ze sklepem ulubiony.pl cena niska, ale jak wpłaciłem kase to już nikt nie odpisywał na maile, po ok 3 tygodniach w końcu zwrócili kase, twierdząc, że pomyłkowo moje zamówienie zostało przyjęte do realizacji. Sick!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie widzę, że mają w ofercie dużo rzeczy z Czech, dlatego dopytaj czy iriver ma POLSKĄ gwarancję, czy nie bardzo :)

Eukasa jest oficjalnym, detalicznym dystrybutorem produktow iRiver w Czechach. Jesli biora towar od iRiver Czechy , wiec chyba odtwarzacze objete sa europejska gwarancja .Niech mnie ktos naprostuje , o ile sie myle ....ale taka gwarancja powinna byc respektowana przez iRivera w POlsce. Zeby bylo smieszniej , to bardziej oplaca sie kupic na stronie czeskiej , a potem uzyskac zwrot podatku Vat - 19 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu miałbyś uzyskać zwrot podatku vat skoro zarówno Polska jak i Czechy są w unii? Poza tym o ile się orientuję to nie ma czegoś takiego jak europejska gwarancja iRivera. Na coś takiego pozwalają sobie duże firmy które same siedzą na wszystkich rynkach (np. samsung) a nie są rozprowadzane przez dystrybutorów (np. właśnie iRiver.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Z tego co widzę to imporerem w Czechach jest firma FAST, niestety nie mają na stronie spisu dystrybutorów

 

- Co do gwarancji UE zacytuje iriver.pl

 

# UWAGA: Sprzęt kupiony poza Polską, ale na terenie UE

* Sprzęt na gwarancji można dostarczyć do naprawy tylko i wyłącznie po okazaniu ważnego dowodu zakupu.

* Pobierana jest opłata serwisowa w wysokości 80 PLN (koszty serwisu, wysyłki).

* Sprzet zostaje wysłany do serwisu producenta - Iriver Europe - z siedzibą w Niemczech.

* Serwis MIP nie bieże odpowiedzialności za długośc naprawy w serwisie producenta.

- typowy czas naprawy to 60 dni i może ulec wydłużeniu.

* W sprawie sprzetów po gwarancji prosimy o wcześniejszy kontakt z serwisem!

 

Dotyczy to także Cowon iAUDIO, MPIO, mobiBLU, ect. ect.

 

- Co do zwrotu napisz coś więcej na podstawie czego? Bo wydaje mi się tak jak wtd. W krajach UE nie ma wymiany podatkowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny w eukasa wydają się być ciekawe

 

[OT]

co do zwrotu podatku VAT za zakupy poza granicami Polski to ja nie byłbym taki pewny. Swego czasu (przed przystąpieniem do UE) często robiłem zakupy w Niemczech, czy to sprzęt (agd, rtv), czy rzeczy codziennego użytku. Zwracanie "Tax Free" było normalne (wystarczył zakup powyżej określonej kwoty) jednak od wejścia do UE nie słyszałem, żeby ktokolwiek z mojej rodziny uzyskał zwrot podatku, a dość często robimy zakupy po drugiej stornie granicy.

 

Stąd http://www.e-podatnik.pl/artykul/doradca_p...1/TAX_FREE.html i stąd http://www.vat.pl/taxfree/index.php wynika że "Tax free" już nie istnieje, przynajmniej dla nas, a istnieje dla kogoś spoza UE, który w UE coś zakupił.

 

 

jeszcze cytat z VAT.pl

Moc dowodowa dokumentu Tax Free - 2007.02.09

WSA w Łodzi, I SA/Łd 1819/2006

Dokument potwierdzający wywóz towarów poza terytorium UE, tzw. dokument Tax Free, ma szczególną moc dowodową, jeżeli jest wystawiony w odpowiedniej formie i przez odpowiedni organ. Dopiero ustalenie, że został wystawiony przez osobę nieuprawnioną, a towar nie opuścił w rzeczywistości terytorium UE, powoduje jego obalenie.

[EOT]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Ty wysyłasz do nich... a oni do serwisu. Teraz pojawia się pytanie czy nie będzie to równoznaczne z tym co robi Polski importer - czyli, że naprawa może trwać 60 dni i więcej.

 

Ale pamiętajmy też o jednym. To się znowu aż tak nie psuj!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eukasa wygląda na typowy sklep internetowy ... nie wiem co tu bić pianę... przecież jasno na jego stronie jest napisane, że oprócz sklepu w Polsce. Spółka bedąca właścicielem ma jeszcze sklepy w czechach , słowacj i niemczech ale przecież nikt nie kaze robić zakupów w tamtych sklepach jak może w Polskim. Podanna jest siedziba EUROCOMM PL Sp. z o.o.

ul.Piotra Niedurnego 99 , 41-709 Ruda Śląska. Osoby mieszkający w okolicy moga zwerfikować dane i poinformować innych na forum ;)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eukasa wygląda na typowy sklep internetowy ... nie wiem co tu bić pianę... przecież jasno na jego stronie jest napisane, że oprócz sklepu w Polsce. Spółka bedąca właścicielem ma jeszcze sklepy w czechach , słowacj i niemczech ale przecież nikt nie kaze robić zakupów w tamtych sklepach jak może w Polskim. Podanna jest siedziba EUROCOMM PL Sp. z o.o.

ul.Piotra Niedurnego 99 , 41-709 Ruda Śląska. Osoby mieszkający w okolicy moga zwerfikować dane i poinformować innych na forum wink.gif

 

Gdzieś czytałem w opiniach o tym sklepie że odbiór osobisty jest jak najbardziej możliwy i że obsługa bardzo miła i pomocna ;) ale czytałem też opinię że pod tym adresem nikt nie otwierał (może akurat nikogo nie było) ale to była tylko jedna taka opinia. Więc sklep raczej wiarygodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spokojnie popatrzeć, to ceny nie są aż tak powalające.Prozaiczny kabelekUSB do Ifp-ka kosztuje u nich 35,- (plus przesyłka) , a ja właśnie kupiłem taki- tyle,że bez dławików) do Canona i dałem 10,- złotych. I to w pobliskim sklepie, bez czekania na pocztę- i tyle taniej. :D

edit 1. Ale jeśli chciałbym kupować coś, co tam wychodzi taniej, to bym się nie wahał - mimo rozterek co do gwarancji. Ostatecznie produkty m a r k o w e nie psują się tak często.

edit 2. Właśnie, Roni11 - to mam na myśli: przecież T-60 to produkt iRivera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności