Skocz do zawartości

K750i & K550i


Dawidmp3audio

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce mi sie jakoś wierzyć, ze SE jest jakaś wydajniejsza Java - Java to Java we wszystkich telefonach raczej na jednej licencji, a wiec taka sama...

 

A jednak. SE K800i nie ma dedykowanego układu graficznego i podobnie jak nokia 6300 działa w oparciu o ARM 9 ~200MHz. Więć jak inaczej jak lipną implementacją javy w nokiach wytłumaczysz przewagę SE w benchmarkach o jakieś 500%? :P Chociaż muszę powiedzeć że jak się bawię 6300 ojca to nigdy mi się nie zdarzyło żeby jakaś gra klatkowała. Jedynie w ~50% przypadków się nie uruchamia :P. Ale dość wymagające gry chodzą - wiedźmin, burnout. Block breaker nie chodzi na 6300 a na E50 nieziemsko tnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

w Twojej 6120c tylko gry zwalniają, natomiast programy w Javie chodzą bardzo dobrze - myśle, ze jest to bardzo prawdopodobne.

Nie zwalniają, a przycinają jak są z dźwiękiem - po wyłączeniu dźwięku, chodzą idealnie. W nowym sofcie, oraz w E51, gra przycinaja/klatkuje się, nawet z wyłączonym dźwiękiem..

 

Programy faktycznie chodzą dobrze, ale programy to nie gry, i nie potrzebują aż tyle.. hmm, 'mocy'? Pozatym aplikacje na jave, są z reguły małe i nie rozbudowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K800i oczywiście, ze oprócz procka ma dodatkową kostkę odpowiedzialną za przetwarzanie grafiki - akcelelator graficzny. a to ARM9 to chyba nie architektura, tylko jakiś typ (?) procka do telefonów, bo wierzyć mi sie nie chce, identyczną architekture ma taki K550i i P1i ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

identyczną architekture ma taki K550i i P1i ;P

 

A jednak, odsyłam do wiki. Inna sprawa że K550i śmiga na tym jak burza a P1i potrafi się trochę zamyśleć. Nowe G700/900 mają na tym samym sprzęcie chodzić co P1i, ale mają "podobno" być lepiej zoptymalizowane. Poza tym jak już sobie pootwierasz do ramu potrzebne aplikacje (a jest go tam 128MB, jest do czego otwierać) to prędkość procka nies jest już tak potrzebna

 

A K800i chyba jednak nie ma dedykowanego akceleratora grafiki. M600i/P1i takie mają dlatego mimo relatywnie słabego proca sobie jako-tako radzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A K800i chyba jednak nie ma dedykowanego akceleratora grafiki. M600i/P1i takie mają dlatego mimo relatywnie słabego proca sobie jako-tako radzą.

Na P1i fabrycznie zainstalowany jest jakiś elegancki golf w (zapierającym dech w piersiach) 3D niczym w PS1 :) I nie tnie!

(BTW PS1 miał procesor niecałe 34mhz ;) )

 

Java na domyślnej aplikacji do javy w WM6 chodzi tragicznie. Nawet czasami nie działają przyciski albo dźwięk albo są problemy z grafiką.

Po zainstalowaniu dość polecanej aplikacji do javy na WM6, efektem był działający dźwięk, sterowanie, ale nadal chodziła wolno (mimo 400mhz!!). I to wolno w odniesieniu do gry 2D - Ancient Empires, gdzie dodatkowo w ogóle nie widzę zasięgu jednostek :( Telefon z zablokowanym układem graficznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ma, gdyby nie miał to nie odpalałby benchmarka HD no i wydajnośc w benkach poleciałaby na łeb na szyje (jak K700i vs W810i)

 

Mimo wszystko wydaje mi się że gdzieś czytałem że w przeciwieństwie do W900i nie ma akceleratora dlatego osiąga gorsze wyniki w benchmarkach. Oprócz tego chyba gdzieś czytałem że M600i większe w stosunku do K800i obciążenie procka przez system rekompensuje sobie układem graficznym.

 

EDIT: Wystarczy popatrzeć na wyniki Jbenchmarka HD. W900i jest najlepszym SE w tym względzie, niewiele dalej jest M600i i... K550i :P K800i jest dopiero daleko na końcu. Dodatkowy układ graficzny tak naprwdę pomaga dopiero przy benchu HD, wszystkie niższe nie wymagają nic skomplikowanego i sam procek je obsłuży. W900i miał montowany układ nvidia GoForce 4800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Douglaz: Czy w takim razie mógłbyś mi któreś polecić?

Pavlitto: Radia powinieneś używać najlepiej w niedzielę od 20:00, albo w czwartek od północy (z czwartku na piątek) tym bardziej że radio ma RDS.

 

Ten telefon to jednak zajefakenbjoza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o slaba jave w e51/6120c/6300 co do 2pierwszych sie zgadzam w stu procentach(o 6300 dalej), ale nie jest to kwestia ukladu graficznego, gdyz programy, typu rozne slowniki javovskie etc rowniez potrafia sie jakby lekko zmulic... W 6300 natomiast, ktora posiadalem bezposrednio przed E51 java chodzila nieporownywalnie lepiej aczkolwiek:

1) co bardziej skomplikowane graficznie gry nie chcialy sie odpalac wywalac bug'a nt braku obslugi jakies f-cji graficznej

2) niektore gry odpalaja sie wszystko picuś cycuś a potem ni z gruchy ni z pietruchy error o zbyt malej ilosci ramu

3) wiele gier nie odpala sie wlasnie przez zbyt mala ilosc ramu

 

Wracajac do tematyki oddzielnych ukladow graficznych w telefonach, z potwierdzonych posiadaja je:

1) N95

2) N82 to co wyzej w crapniejszej obudowie(dizajnerzy z nokii czynia 'cuda')

3) SE W900i

 

Co do reszty(glownie nowych SE) watpie zeby by grafika spoczywala tylko na barkach AMR'a tudziez innego CPU, gdyz wlasnie

wiele gier 3D chodzilo zdecydowanie gorzej(lub wcale) na 6300 niz na K800i kumpla. Moze to kwestia slabej javy, ale java nie

ma nic do obslugiwanych efektow w grach, imo wsadzaja tam jakis ukladzik z implementacja jakis tam standardow graficznych

ale to miana akceleratora nie ma to co nawet pretendowac, bo odpada w przedbiegach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, zresztą nie ma sie o co kłucic - fakt faktem K550i bardzo szybko chodzi, a w grach radzi sobie lepiej niz jakakolwiek Nokia.

 

Co do W900i to właśnie, że tam pd ten jego potęzny układ graficzny była TYLKO JEDNA GRA(Ducati Extreme czy cos takiego w kazdym razie grafika powalała), reszta tych, które na K800i i innych zwykłych SE chodziła super (Heli Strike, Galaxy on Fire) to na W900i strasznie się cieła, przez słaby procek, i wogóle ten telefon est doś zmulony, tylko grafike ma mocną.

 

do K550i każde inne słuchawki niz HPM-70 będą grały zdecydowanie lepiej - te słuchawki to sam bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do K550i każde inne słuchawki niz HPM-70 będą grały zdecydowanie lepiej - te słuchawki to sam bas.

 

Miałem te które dostałem razem z telefonem hpm-62 i też nie grały zbyt dobrze w takim sensie że coś mi tam nie hulało, no w każdym bądź razie iPodowe słuchawki grały lepiej, z resztą to tylko telefon, a nie rasowa mptrójka, a jak mówiła reklama dawnymi czasy, jak co s jest do wszystkiego to jest do niczego. Myślę iż jest w tym ziarno prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, zresztą nie ma sie o co kłucic - fakt faktem K550i bardzo szybko chodzi, a w grach radzi sobie lepiej niz jakakolwiek Nokia.

 

Co do W900i to właśnie, że tam pd ten jego potęzny układ graficzny była TYLKO JEDNA GRA(Ducati Extreme czy cos takiego w kazdym razie grafika powalała), reszta tych, które na K800i i innych zwykłych SE chodziła super (Heli Strike, Galaxy on Fire) to na W900i strasznie się cieła, przez słaby procek, i wogóle ten telefon est doś zmulony, tylko grafike ma mocną.

 

do K550i każde inne słuchawki niz HPM-70 będą grały zdecydowanie lepiej - te słuchawki to sam bas.

 

Heli strike na E51 chodzi bardzo sprawnie sadze ze tu glowne skrzypce gra CPU a w E51 jak i w 6120c jest to AMR11 - 369mhz :)

Poza tym preparuja juz gry z nowego n-gage'a i przy odrobinie zachodu mozna zobaczyc jak to smiga - polecam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, zresztą nie ma sie o co kłucic - fakt faktem K550i bardzo szybko chodzi, a w grach radzi sobie lepiej niz jakakolwiek Nokia.

Za daleko idące stwierdzenie, imho :) Zresztą, o czym my rozmawiamy - K550i ma 176x220 px, przy 1,96''...

 

Jak dla mnie, gra może chodzić idealnie, ale co z tego, jak marny wyświetlacz? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, chociaż ja wszystkie gry które chciałem, znalazłem w 240x320 - ale było kilka, których szukałem naprawde długo..

 

Tak swoją drogą, genialna gra to MicroPool, tylko niestety nie na jave. Najlepszy bilard w jaki grałem na telefonie :)

 

{kurde, może przejdźmy to 'naszego' wątku, a nie róbmy kolejnego OT} ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą, genialna gra to MicroPool, tylko niestety nie na jave.
jak to niestety nei na jave? :P toz cieszyc sie, ze inni - posiadacze popularnych SE (wylaczajac te z symbianem, ale te nie maja az tylu posiadaczy) nie moga sie cieszyc takimi grami :P mi jesli chodzi o bilard to podoba sie midnight pool 3d - tez na s60v3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, chociaż ja wszystkie gry które chciałem, znalazłem w 240x320 - ale było kilka, których szukałem naprawde długo..

 

Tak swoją drogą, genialna gra to MicroPool, tylko niestety nie na jave. Najlepszy bilard w jaki grałem na telefonie :)

 

{kurde, może przejdźmy to 'naszego' wątku, a nie róbmy kolejnego OT} ;P

 

IMHO prawidłowo dyskusja się rozwija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noki w tej cenie, o podobnej specyfikacji, z dobrym aparatem/odtwarzaczem na pewno nie znajdziesz. SE króluje w tanich telefonach dla mas :)

 

6300 jest ładna, ale też strasznie ograniczona. To typowy telefon 'do dzwonienia', z bardzo, bardzo dobrym wyświetlaczem, i mega słabą baterią, nie wspominając o tragicznej javie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności