Skocz do zawartości

Sony Mdr Ex81


Gość ~besitzer~

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak samo graja...

upor nie zawsze musi swiadczyc o glupocie, moze naprawde dany czlowiek ma takie przekonania ?

nie mi to rostrzygac.

wiadomo o co mi chodzi i do jakiej wypowiedzi nawiazuje - nie do 71 lub 81

to jest post nie na temat :) sorry everyone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie byłbym pewnien czy się nie różnią :o

 

Chyba nawet gdzieś na forum ktoś napisał, że w różnych wersjach począwszy od 51 modyfikowali lekko bas czy coś tam. Napewno gdzieś to wyczytałem, a nie wyśniłem;)

 

Ale ja tam nie wiem :lol:

jednyna rada to sobie wsadzic te kołki w dołki

nie ma innej rady.

kiedys kupowalem sluchawki w ciemno. efekt ? moge miec duzo dluzszy podpis. odradzam kazdemu takie kupowanie, jest po prostu nieergonomiczne. nie robmy ze swoich szuflad syfu. tfuuu z forum .. :)

tak do konca to sam nie wiem :) moze ktos wie i odpowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reszta: problem, okulary + EX81? jak działa (?) takie połączenie?

 

Zgadzam sie z przedmowca. Mnie wystarczylo ze miedzy odsluchem 51, a 71 minelo niespelna tydzien i teraz w zasadzie moglbym powiedziec ze miedzy nimi nie ma roznicy, choc wszyscy zdaja sobie sprawe ze jest inaczej :lol:

Ja przed zakupem swoich po prostu chodzilem i sluchalem tych ktore mozna bylo brac pod uwage i liczylem sie z opiniami forumowiczow. Tak na prawde kazdy bedzie szukal czego innego. Mnie na poczatku podobal sie glupawy bass seryjnych klapciuchow mojego Ifcia ale potem zaczelo brakowac srednich i wysokich (nie ta klasa). I tak moglbym sie pokusic o pinie ze jak na firmowki to i tak generuja znosne dzwieki (bo o graniu tu chyba nie mozemy mowic) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z trwaloscia 81?? bo zamierzam kupic te sluchaweczki, ale widze ze 71 padaja i to coraz czesciej, gdzies na necie spotkalem sie z opinia ze 81 tez sa awaryjne. i czy ktos w kocnu rozwieje watpliosci dotyczace roznic miedzy 81 a 71 :)

ps: jak jest z gwarancja na te sluchawki (chodzi mi o 81 i 71)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na Allegro ktoś sprzedaje SONY MDR-EX81LP, czy to to samo co LS? Przymierzam się do takich słuchawek i chciałbym nieco je rozgryźc zanim wydam kasę, żeby sobie potem nie pluć w brodę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oglądam te słuchawki w galerii google i nie moge zrozumieć czemu one mają takie długie zatyczki (czy jak to się tam nazywa), w porównaniu ze standardowymi. Czy one mają wejść aż tak głęboko do ucha :D czy wchodzą tylko do połowy tego dzyndzelka i tak mają wystawać? ;)

Pytam bo zastanawiam się nad kupnem, tyle że model 71, ale w nich jest tak samo.

 

http://www.audiocubes.com/images/f_sony_mdrex81sl.jpg

 

Aha i jeszcze jedno pytanie, czy w sklepach nie ma problemu ze sprawdzeniem takich słuchawek, czy sprzedawcy raczej mają coś przeciw, a może trzeba mieć swoje nakładki "gąbczaste"? :)

 

 

Pozdrawiam

 

EDIT

znalazłem jakąś przeróbke, nie wiem o co tam chodzi bo nie miałem takich słuchawek, może kogoś zainteresuje

http://saitama-audio.com/Plug_and_silicone...d_silicone.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem maila do Sony w sprawie tych "zauszników" w 81SL, ale może tu też ktoś będize wiedział:

 

Czy te zauszniki da się odczepić i podłączyć słuchaweczkę bezpośrednio do kabla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cala koncowka silikonowa wprowadzana jest do kanalu sluchowego. Sa to sluchawki tupu in-ear i jezeli znajdziesz na forum dawne tematy dotyczace sluchawek Shure zoabczysz na fotkach jak nosi sie tego typu sluchawki.

W tego typu sluchawkach jest to jedyny zreszta sposob aby uslyszec dzwiek basowy, ktory generowany jest dzieki temu, ze ucho jest uszczelnione.

 

Pozytywy

+mozesz sluchac ciszej, slyszac wszystkie detale nagrania

+bardzo dobrze trzymaja sie w uchu (musisz tylko dobrac odpowiednia dla ciebie koncowke-w zestawie masz trzy rozmiary)

+dosyc dobrze wygluszaja dzwieki z otoczenia

+jakosc wykonania... to naprawde estetyczne sluchaweczki

 

Negatywy

- :D to jest ironia: dosyc dobrze wygluszaja dzwieki z otoczenia, tzn. mozesz wejsc pod nadjezdzajacy samochod

-poruszany juz problem: w zatkanym uchu podczas cieplych dni znacznie wzrasta poziom mikrobow

-poduszka powietrzna nie moze uchodzic z ucha, w zwiazku z tym dzwiek bardziej dziala na twoje ucho wewnetrzne niz w przypadku innych sluchawek, tzn. sluchajac bez umiaru i glosno, ogluchniesz szybciej

-sluchawki Sony z tej poleczki brzmia swietnie, jezeli jednak jestes wymagajacy, zabraknie ci srednich tonow (porownujac jednak do jakichkolwiek pchelek noszonych standardowo, nie zauwazysz tego-te sluchawki brzmia o niebo lepiej)

-mozesz cie zdenerwowac (przynajmniej na poczatku) to, ze slyszysz przelykanie sliny, a w twardych butach: gluche dudnienie twoich krokow

-typowa wada sluchawek Sony do przenosnego sprzetu: ktos wpadla na pomysl, ze pilot odtwarzacza powinien byc noszony na wysokosci piersi.

W wersji SL noszac sluchawki bez przedluzacza kabelek jest o 15 cm za krotki, z przedluzaczem (1.2 metra) jest niestety zbyt dlugi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym, że nie potrzebuję aż tak długiego kabelka ... 8-10cm więcej w SL i nie potrzebowałbym nawet przedłużacza ...

zapewne chodzi o schowanie playerka w kieszeni typowej koszuli ... ?

nie wiem jak liczone jest te 0.5 metra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym, że nie potrzebuję aż tak długiego kabelka ... 8-10cm więcej w SL i nie potrzebowałbym nawet przedłużacza ...

...ja uzywalem swoich 71sl z przejsciowka (10cm) dolaczana do IMP550 i bylo znosnie. Jednak do pelnego komfortu brakowalo jeszcze jakichs 5-8cm.

Dlugosci kabli Sony sa wziete z sufitu.

 

...co nie zmienia faktu, ze przy moich obecnych sluchawkach mam o wiele dluzszy (czytaj:za dlugi) kabel. No ale dzwiek i komfort sa powalajace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie z przykroscia stwierdziłem, że na amerykańskich forach użytkownicy bardzo narzekają na niska wytrzymałość kabli do modeli 71 i 81 (81 nawet bardziej). To niedobra wiadomość, więc chciałbym spytać ludzi, którzy uzywają 71 i 81 żeby coś na ten temat powiedzieli.

 

Sam już nie wiem, te zauszniki coraz bardziej mi nie pasują i coraz bliższy jestem modelowi 71. Natomiast długość kabla to rzecz faktycznie podła. W moich mx400 jest zupełnie OK i szkoda, że firma SONY musi wprowadza takie idiotyczne udziwnienia. Wynika to na pewno z tego z założenia, że odtwarzacze trzyma się albo na piersi (mnie denerwuje dyndający w każdą stronę odtwarzacz, bo klips w łańcuszku nie utrzymuje go zbyt długo) albo w plecaku i wtedy lepszy jest kabel długi. nie jestem wielbicielem przełużaczy, bo każde łączenie jest gorsze od jednego ciągłego kabla. Poza tym nie mam też ochoty chodzić z przewodem po kolana, bo skończy się tak, że zacznę go zwijać i wciskać do kieszeni, a stąd już prosta droga do uszkodzenia <_<.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności