Skocz do zawartości

Creative Zen Aurvana


Strodus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...
To skoro aurvana nie będzie mi pasować, to jakaś alternatywa z dokanałówek?

 

alternatywna czyli podobna dźwiękowo ? Shure e3c, e4c, scl2

 

Ja mam teraz sony MDR-EX85LP które mają defacto jeszcze słabszy bas

 

chyba że nie wykorzystujesz ich potencjału w postaci użycia EQ i byc moze to wina twoich odtwarzaczy bo na H320, iHP-120 basu jest na potęge

 

NIe wiem co wy się tam czepiacie basu w aurvanach, jest go mało, ale to wogóle nie przeszkadza

 

owszem jest go mało i mozna go wyciagnąć, lecz pomimo tego jest bezpłciowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Trochę późno, ale miałem 4 pary tych słuchawek i postanowiłem podzielić się opinią :)

Wcześniej długo używałem EP-630 czy Kossów Plug i muszę powiedzieć, że po kilku miesiącach chętnie wróciłem do 630, osobiście słyszałem jakieś różnice, ale nie były bardziej znaczące od braku basu, którego na iPodzie Touch nie mogłem wtedy wyciągnąć.

Jednak nie to było przyczyną takiej ilości par tych słuchawek od stycznia do czerwca. Jest to niesamowita awaryjność, wprawdzie używałem tych słuchawek często i nie w domowych warunkach, jednak nawet w porównaniu do EP-630 czy Kossów, które wytrzymują mi średnio pół roku, średnio 1,5 miesiąca dla słuchawek kupionych wtedy za 185 zł to za dużo. Fakt, Creative bez problemów je wymieniał, nawet dość szybko, tylko te przedwysyłkowe procedury w Internecie się ciągnęły nawet 2 tygodnie. W 3 pierwszych parach pojawił się ten sam problem, mianowicie wtyczka się psuła dając efekty trzeszczenia w obu słuchawkach, na początku rzadko, potem coraz częściej. Niemożliwe, żeby to była wina złego użytkowania, a jeśli tak, to za tę cenę w porównaniu do 3-4 razy tańszych słuchawek powinny działać w każdych warunkach. Wtyk po prostu się giął.

Trwałość i fakt, że do końca gwarancji było tylko pół roku, zaważyły na ich sprzedaży (de facto drożej, niż kupiłem). Nie polecam osobom, które słuchają dużo w autobusach, w biegu itd. W domu za to świetne, gdyby jeszcze ten bas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaryjność bierze się z niedbałości użytkowników - jak się owija słuchawki wokół playera albo rzuca je jakoś luzem do kieszeni, gdzie kabel zagina się jak chce to nic dziwnego, że nie wytrzymują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaryjność bierze się z niedbałości użytkowników - jak się owija słuchawki wokół playera albo rzuca je jakoś luzem do kieszeni, gdzie kabel zagina się jak chce to nic dziwnego, że nie wytrzymują...

 

Owszem, jedną z przyczyn jest niedbałość. Ale w przypadku aurvan, główną jest jakość wykonania. Nosiłem je w dołączonym pokrowcu-nawijarce, dbałem o nie najlepiej jak potrafię, a mimo to, po 2 miesiącach, zaczęły dziać się cuda (w negatywnym tego słowa znaczeniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaryjność bierze się z niedbałości użytkowników - jak się owija słuchawki wokół playera albo rzuca je jakoś luzem do kieszeni, gdzie kabel zagina się jak chce to nic dziwnego, że nie wytrzymują...

 

No ale właśnie do tego służy sprzęt przenośny..... Producent powinien o tym pomyśleć i zastosować lepsze okablowanie. Tak samo jakbyś kupił auto terenowe i powiedział że nie powinno się nim jeździć po błocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie chcę wszczynać flame-war, ale powiedz mi w takim razie, dlaczego moje słuchawki używane przenośnie: obydwie pary AKG, Aurvany i PMXy działają aż miło? Użytek przenośny to jedno, a podstawowe szanowanie sprzętu to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności