Skocz do zawartości

Jakie Słuchawki Nauszne Pod Irivera T10? Liczy Się Jakość!


korass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Za ok 2 tygodnie w domu pojawię mi się niemowlak (rodzice zrobili mi niespodziankę) i niestety nie będę mógł posłuchać muzyki w sposób normalny :)

 

Więc BARDZO proszę o radę w sprawie kupna słuchawek nausznych. Dysponuje playerem iRiver T10 i chciałbym kupić słuchawki praktycznie tylko do słuchania muzyki w domu, ale takie żeby mój t10 dobrze z nimi współpracował. Głównie to zależy mi na jakości dźwięku, oczekuje miłego basu (uwielbiam dźwięk tego centralnego wielkiego bębna w perkusji) i czyściutkiej wyraźnej góry (talerze itd.) Słucham Rocku/Metalu. Najlepiej gdyby cena nie przekraczała 200zł.

 

Kupiłem nowe PX100, ale to są raczej słuchawki przenośne, z resztą oczekiwałem od nich czegoś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 200 zł i liczy się jakość... ciężko będzie ale jedno mi się ciśnie... AKG K518DJ tyle że one są troszkę nie wygodne i nie są długo dystansowe. Ale dźwięk według mnie stoi na wysokim poziomie bas jest, ten "wielki bęben" w perkusji jest słyszalny jak najbardziej i nawet wyczuwalny ;) oraz ładnie brzmi. Góra też niczego sobie cykanie jest, talerz też ;) tylko środek jest troszkę wycofany ale według mnie przy rock/metalu to nie przeszkadza znacznie. Można się przyczepić do tego że gitary i wokal jest trochę wycofany ale źle nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 200 zł i liczy się jakość... ciężko będzie ale jedno mi się ciśnie... AKG K518DJ tyle że one są troszkę nie wygodne i nie są długo dystansowe. Ale dźwięk według mnie stoi na wysokim poziomie bas jest, ten "wielki bęben" w perkusji jest słyszalny jak najbardziej i nawet wyczuwalny ;) oraz ładnie brzmi. Góra też niczego sobie cykanie jest, talerz też ;) tylko środek jest troszkę wycofany ale według mnie przy rock/metalu to nie przeszkadza znacznie. Można się przyczepić do tego że gitary i wokal jest trochę wycofany ale źle nie jest.

 

a sennheiser HD 202?? z tym, że one też zamknięte są chyba... więc do domu tak sobie..

 

 

ps. btw. czy ten "centralny", 'wielki bęben' ;) to nie tzw. "centrala" lub "stopa" ?? :) (od razu mówię że nie znam sie na perkusjach..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. btw. czy ten "centralny", 'wielki bęben' ;) to nie tzw. "stopa" ?? :)

Dokładnie o to mi chodziło:D

Co do basu to nie ma on dudnić czy być jakiś tam bardzo mocny, ale powinno go być słychać.

Powinny być wygodne.

Mam jeszcze jedno "lamerskie" pytanie czym się charakteryzują słuchawki otwarte i zamknięte, poza tym że jedne są otwarte drugie zamknięte :rolleyes: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodziło:D

Co do basu to nie ma on dudnić czy być jakiś tam bardzo mocny, ale powinno go być słychać.

Powinny być wygodne.

Mam jeszcze jedno "lamerskie" pytanie czym się charakteryzują słuchawki otwarte i zamknięte, poza tym że jedne są otwarte drugie zamknięte :rolleyes: ?

 

poczytaj:

 

http://www.audioton.republika.pl/sluchawki.html ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG K518DJ tyle że one są troszkę nie wygodne i nie są długo dystansowe

Mam te słuchawki i powiem że nie jest tak źle z tą wygodą :)

Na noc je rozciągam, i tak sobie leżą do rana ;) .

Izolacja jest bardzo dobra :D Nieźle można sie w nich od świata odizolować :P hehe

Ostatnio kosiarką spalinową kosiłem trawę, i nawet spoko sie muze słuchało :) Gdzieś po 3 godz. zaczęły uwierać :P

Bas'ik tez maja fajny ;)

Polecam

 

P.S A tak na uboczu to mogę zapodać fotkę jak je rozciągam, bo jak dla mnie wsadzanie słuchawek między książki, to trochę lipa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Za ok 2 tygodnie w domu pojawię mi się niemowlak (rodzice zrobili mi niespodziankę) i niestety nie będę mógł posłuchać muzyki w sposób normalny :)

 

Więc BARDZO proszę o radę w sprawie kupna słuchawek nausznych. Dysponuje playerem iRiver T10 i chciałbym kupić słuchawki praktycznie tylko do słuchania muzyki w domu, ale takie żeby mój t10 dobrze z nimi współpracował. Głównie to zależy mi na jakości dźwięku, oczekuje miłego basu (uwielbiam dźwięk tego centralnego wielkiego bębna w perkusji) i czyściutkiej wyraźnej góry (talerze itd.) Słucham Rocku/Metalu. Najlepiej gdyby cena nie przekraczała 200zł.

 

Kupiłem nowe PX100, ale to są raczej słuchawki przenośne, z resztą oczekiwałem od nich czegoś więcej.

Może UR-40? SHP8900 też byłyby dobre ale może być trudno napędzić samym playerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO k518dj nie mają specjalnie dobrej izolacji. A robi się tu taka wyliczanka: ja nie słyszę w nich tego a ja tamtego. Może masz cichy odkurzacz, może i głośno słuchałeś - ja w nich bez problemu słyszę nieraz ruch uliczny nie wspominając o pracującym w pobliżu silniku, czy to będzie autobus czy kosiarka, więc nie przesadzajmy. W innym temacie ostatnio to samo było o ep-630, jakieś farmazony że odcinają w ogóle od świata, absolutnie nic nie słychać z zewnątrz bla bla ;) Skąd się to bierze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma żadnej alternatywy od KPP albo PX100?

Te k518dj jak sama nazwa wskazuje są dla DJa czyli technomułów i innego robactwa (żart). Więc do metalu odpadają. Nie potrzebuje takiej izolacji. Bardziej zależy mi na jakości. Tak jak ktoś napisał jakość = otwarte słuchawki.

 

A ile kosztuje jakiś wzmacniacz słuchawkowy taki do T10 żeby można było podłączyć HD515 albo coś innego?

Co w ogóle myślicie o HD515?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności