Skocz do zawartości

Nowe Playerki Traka


adamrogalski

Rekomendowane odpowiedzi

Ten odtwarzacz ma grupę odbiorców, którzy na dzień dobry kupuje oczami, a później patrzą co w środku i jak gra.

Wydaje mi się, że to zdanie powinno uciąć przynajmniej część dyskusji. Krótko i na temat - oferta Traka nie jest kierowana do entuzjastów dobrego dźwięku w przenośnej formie tylko do tzw. przeciętnego użytkownika nie wdającego się w szczegóły. Taka jest strategia tej firmy i można to uszanować. Jak ktoś będzie mimo to niezadowolony to poszuka dalej i wybierze coś innego, ewentualnie jeszcze przed zakupem pierwsze kroki skieruje np. na tego typu forum, gdzie ktoś pomoże wybrać coś bardziej odpowiedniego do danych wymagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę spłyciłeś moją wypowiedź, napisałem tak gdyż ktoś pisał o wodotryskach, ekranach itp. Wiadomo, że użytkownik przeciętny czyli 99% kupujących, najpierw patrzy jak urządzenie wygląda a poźniej zagląda do środka i tu moje zdanie nie jest ucięte, zobaczy w tym odtwarzaczu wszystko czego oczekuje. Także dobrego dźwięku, który ktoś skrytykował nie mając chyba tego samego odtwarzacza, gdyż cena, marża o jakiej mówi mówi, dla mnie jest nierealna. Tak więc przed krytyką proszę zobaczyć po testować.

 

Wydaje mi się, że to zdanie powinno uciąć przynajmniej część dyskusji. Krótko i na temat - oferta Traka nie jest kierowana do entuzjastów dobrego dźwięku w przenośnej formie tylko do tzw. przeciętnego użytkownika nie wdającego się w szczegóły. Taka jest strategia tej firmy i można to uszanować. Jak ktoś będzie mimo to niezadowolony to poszuka dalej i wybierze coś innego, ewentualnie jeszcze przed zakupem pierwsze kroki skieruje np. na tego typu forum, gdzie ktoś pomoże wybrać coś bardziej odpowiedniego do danych wymagań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaleta firmy Trak jest to, ze jest rozpoznawalna. udziela gwarancji, ma swoja strone www i jakies wsparcie. natomiast same w sobie produkty sa produkowane przez chinczykow. takie to czasy, ze chinskie playerki sa produkowane w chinach. firma Trak pozycjonuje swoje produkty w sposob w jaki uwaza za najwlasciwszy z punktu widzenia wlasnego zysku.

wiadomo przeciez, ze wlasciciel warzywniaka sprzedaje ziemniaki dla zysku - a nie po to abysmy mieli co jesc.

bank udziela kredytu aby na nim zarobic - a nie po to abysmy mogli sobie cos kupic

firma Trak sprzedaje playerki mp3 aby na nich zarobic, a nie po to abysmy mieli na czym sluchac muzyki.

 

jedynie krecik pisze to i nic na tym nie zarabia. przyswieca mi szczytny cel - przypominam sobie wyklady z marketingu, public relations & more more more.

 

w kazdym ukladzie konkurencja jest z zalozenia pozyteczna (chyba, ze ta konkurencja nam przeszkadza.... wtedy jest juz beeeee) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jordan.boss

Wiem, że może nie odkryję tym stwierdzeniem Ameryki, ale z całym szacunkiem, nie wierzę, żeby Traki miały szansę na odniesienie sukcesu na polskim rynku odtwarzaczy przenośnych. Oczywiście, nie życzę firmie źle, ale patrząc obiektywnie, oferta ta nie stanowi żadnej konkurencji, chociażby dla tanich i stosunkowo dobrych odtwarzaczy SanDiska. I niezależnie od tego, ile kontrargumentów tutaj padnie, ja osobiście w życiu nie zaryzykuję swoich pieniędzy na coś, co nie jest do końca "pewne". Jeżeli odtwarzacze Traka w ogóle znajdą swoje stałe miejsce na polskim rynku, to będzie to raczej zasługa skutecznej reklamy, niż jakości produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że może nie odkryję tym stwierdzeniem Ameryki, ale z całym szacunkiem, nie wierzę, żeby Traki miały szansę na odniesienie sukcesu na polskim rynku odtwarzaczy przenośnych. Oczywiście, nie życzę firmie źle, ale patrząc obiektywnie, oferta ta nie stanowi żadnej konkurencji, chociażby dla tanich i stosunkowo dobrych odtwarzaczy SanDiska. I niezależnie od tego, ile kontrargumentów tutaj padnie, ja osobiście w życiu nie zaryzykuję swoich pieniędzy na coś, co nie jest do końca "pewne". Jeżeli odtwarzacze Traka w ogóle znajdą swoje stałe miejsce na polskim rynku, to będzie to raczej zasługa skutecznej reklamy, niż jakości produktu.

powiedz to Mpowerowi....:P te odtwarzacze nie są kierowane do słuchaczy muzyki...

to typowa konlurencja właśnie mMpowera, czy innego szajsu... I na tym polu Trak mógłby nawet odniesc zysk ale ceny nie są znowu aż tak zachecające, w porówaniu do "sprwadzonej" marki która jest Mpower, manta, czy co tam innego co istnieje na naszym rynku juz ilka dobrych lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacques La Fey

Testy są kupowane i każdy o tym wie, a ksy ich nie kupuje i porządne playerki lądują nisko ;)

 

Postem tym nie zachęcam do ich kupowania lecz do własnego zdania, do własnych uszu zaufania i pieniążków oszczędzania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jordan.boss

Mój poprzedni post był adresowany niejako do przedstawiciela firmy, który stara się nam tutaj udowodnić, że jego nowe Traki spowodują rewolucję na rodzimym rynku odtwarzaczy. Najzabawniejszym jest tutaj fakt, że pod względem cenowym, nowe Traki miały by konkurować z odtwarzaczami z zupełnie innej półki jakościowej, podczas gdy same są najprawdopodobniej na poziomie może tylko nieco wyższym, niż Mpower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy są kupowane i każdy o tym wie, a ksy ich nie kupuje i porządne playerki lądują nisko ;)Postem tym nie zachęcam do ich kupowania lecz do własnego zdania, do własnych uszu zaufania i pieniążków oszczędzania ;)
No to Ci gratuluje, skąd masz takie info bo od jakiegoś czasu osobiście współpracuje z redakcjami i jeszcze nic nie kupowałem, nie slyszałem by ktoś kupował, lub próbował się wychylić po jakąś kasę. Tak więc, jak wiesz z opowiadań to może napisz o tym książkę, jak z własnego doświadczenia podaj redakcje na Policje, gdyż korupcja w każdym względzie jest w naszym kraju zakazana.
Mój poprzedni post był adresowany niejako do przedstawiciela firmy, który stara się nam tutaj udowodnić, że jego nowe Traki spowodują rewolucję na rodzimym rynku odtwarzaczy. Najzabawniejszym jest tutaj fakt, że pod względem cenowym, nowe Traki miały by konkurować z odtwarzaczami z zupełnie innej półki jakościowej, podczas gdy same są najprawdopodobniej na poziomie może tylko nieco wyższym, niż Mpower.
No ja nie próbuje nikomu wcisnąć że będzie rewolucja na rynku, tylko są zmiany u nas w firmie co pokazują ostatnie produkty, testy, recenzje czy artykuły przyszły zmiany i odtwarzacze są zdecydowanie lepsze niż były i każdy jest w stanie wybrać coś dla siebie. Oczywiście nie mam urządzenia, które spełni wszystkich oczekiwania i zachcianki, ale uważam że sprzęt jest wart uwagi i tyle. Nie każdy musi się zgodzić. I nie wierzę, że wszyscy tutaj chociaż mieli w rękach sprzęt by go obejrzeć, nie mówie już o testowaniu. Tak więc zachęcam do sprawdzenia co oferują poszczególne odtwarzacze. Oczywiście są lepsze urządzenia i to wiele ale ja temu nie zaprzeczam, poprostu chcę promować dobry produkt w dobrej cenie dla szerokiej grupy odbiorców. Rozumiem, że na forum są sami audiofile i w ogóle, ale jestem po raz kolejny pewny, że niektórzy powtarzają to co usłyszeli gdzieś tam i przyjęli to za jedyną słuszną wersję. Tak więc ja będę umieszczał swoje informacje dalej, może kogoś tym zainteresuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy są kupowane i każdy o tym wie, a ksy ich nie kupuje i porządne playerki lądują nisko ;)Postem tym nie zachęcam do ich kupowania lecz do własnego zdania, do własnych uszu zaufania i pieniążków oszczędzania wink.gif
No to Ci gratuluje, skąd masz takie info bo od jakiegoś czasu osobiście współpracuje z redakcjami i jeszcze nic nie kupowałem, nie slyszałem by ktoś kupował, lub próbował się wychylić po jakąś kasę. Tak więc, jak wiesz z opowiadań to może napisz o tym książkę, jak z własnego doświadczenia podaj redakcje na Policje, gdyż korupcja w każdym względzie jest w naszym kraju zakazana.

Nie wyczułeś w tym delikatnej nutki ironii? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności