Skocz do zawartości

Sansa Clip - Maly Zabójca ?


Brestinder

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że zostawienie tutaj mojego zapytania będzie dobrym posunięciem, bo nie chcę zakładać nowego tematu, a jest tu dużo osób z clipem.

 

Sprawa wygląda tak. Moją Sanse e130 szlak trafił. postanowiłem kupić sobie nowy odtwarzacz. Postanowiłem, że moim kolejnym odtwarzaczem także będzie Sansa. I tu mam kłopot. Nie wiem czy kupić Sanse Clip 8GB jak już wyjdzie, czy Sanse Fuze 4GB i w razie czego dokupić sobie kartę pamięci.

Jakość dźwięku tutaj nie ma znaczenia, bo i tak te same bebechy(tak słyszałem). Zależy mi na mobilności, wygodzie użytkowania, a jak będę pozbawiony możliwości oglądania filmów to płakać nie będę. Jak czytałem w specyfikacji Fuze potrafi on dociągnąć do 24h, a Clip tylko do 15h. Możecie mi powiedzieć co lepiej kupić? Czy lepiej kupić Clipa i mieć więcej kasy na słuchaweczki, czy Fuze i dłuższe życie baterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mógłbyś, ponieważ na podłączonym przez usb Clipie i tak nie da się odtwarzać muzyki na słuchawkach, zresztą tak chyba ma większość (wszystkie?) odtwarzaczy.

Tak rozumiem. Jednak obsługa przez usb jest znacznie wygodniejsza niż przez AUX i oczywiście nie słuchałbym na raz przez słuchawki i przez głośniki bo to chyba nie jest zbyt mądre ;)

Edit:

mam wrażenie, że po wgraniu firmware v01.01.30f (wcześniej miałem .18f) poprawiła się jakość dźwięku. Teraz normal jest taki jak wcześniej jazz a jazz jeszcze "jaśniejszy". Tylko raz wgrałem i może to subiektywne odczucie, nie cofałem do starego firmware by to sprawdzić. Możecie też to potwierdzić czy mi się coś przesłyszało?

Natomiast radio ustawione na USA wybierało co 0.01 MHz a teraz co 0,2. Powoduje to, że części stacji nie da się namierzyć. Fatalna zmiana. Mi się udało bo po przestawieniu na Świat wybiera co 0,5 ale wtedy akurat trafia w częstotliwość radia którego słucham.

@adix

zdecydowanie polecam clipa. Nie za bajery i szmery, ale za jakość dźwięku.

Edit:

Miałem dzisiaj (dwa dni po wgraniu nowego biosu) dziwny przypadek. Clip nie chciał się włączyć przez około minuty, nawet po podłączeniu usb. Nagle się włączył podłączony do usb a teraz podczas ładowania mocno się grzeje. W czym jest problem? Czy czeka mnie gwarancja? Macie takie objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiadomo kiedy 8Gb w USA wyjdzie a Ty już pytasz kiedy w PL ??

My tu tylko piszemy o 8Gb na podstawie tego, że na stronie jest podane... tak samo jak był podany slot kart pamięci który na drugi dzień zniknął.

Jak będzie to będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"the price of about 90 Euro is far higher than that of the 65 Euro 4GB version and so it's doubtful it's a typo"

http://www.anythingbutipod.com/archives/20...coming-soon.php

ja to wtedy potraktowalem jako pewnik i teraz sie wam troche dziwie, ze to taka sensacja. no ale niby nie bylo potwierdzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Mam pytanie. Czy jeśli posiadam wersję bez radia jest możliwość jego "dorzucenia" np. poprzez jakąś aktualizacje oprogramowania czy coś w tym stylu, czy raczej nie ?

nie ma, bo to nie kwestia ograniczen systemowych, ale kwestia braku chipa w srodku. wiec zeby dodac radio to trzeba by je dolutowac i pozniej sie jeszcze bawic z FW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka!

Mam pytanie bo nigdy nie miałem do czynienia z odtwarzaczami Sandiska, a Clip wydaje się być łakomym kąskiem :D

Interesuje mnie czy jest dołączony do niego jakiś program w którym można układać własne playlisty żeby tracki były ustawione tak jak ja chce a nie rozrzucone po pamięci?

Czy wogóle jest możliwość ich układania bez mozolnego zmieniania nazwy każdego kawałka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszak Clipa już nie posiadam, ale - tak są takie programy - Winamp, Foobar2000 i wiele innych. Poprostu tworzysz sobie liste za pomocą najpopularniejszych programów - byle by miała tylko rozszerzenie .m3u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszak Clipa już nie posiadam, ale - tak są takie programy - Winamp, Foobar2000 i wiele innych. Poprostu tworzysz sobie liste za pomocą najpopularniejszych programów - byle by miała tylko rozszerzenie .m3u

Hmm... czyli przykładowo robie folder "moja muza" wrzucam doń wybrane utwory, puszczam je przez winampa zapisuje playliste jako .m3u i wrzucam ten plik razem z utworami tak?

mam nadzieje że dobrze zrozumiałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności