Skocz do zawartości

Sansa Clip - Maly Zabójca ?


Brestinder

Rekomendowane odpowiedzi

wsumie z tym play moglo by byc ciekawie, ale ja bym sie musial do tego przyzwyczaic ;) , mimo tego ze mam dlon wieksza niz stopy kilku kolezanek z klasy, clip wydawal sei dosc poreczny i wygodny ;) klawisze i tak ma wieksze niz lego... sry shuffla

Ze środkowym przyciskiem - fakt, jest bezużyteczny praktycznie, ale jeżeli chodzi o obsługę, to też mam ogromne łapy i nie mam żadnego problemu z obsługą bezwzrokową wciskając przyciski przez gruby jeans (clip leżakuje sobie w kieszeni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda clip mocą nie grzeszy ( ale do cichych na pewno nie należy ), wszystko zależy jakie sluchawki podepniemy , np.ksc75 to muszę podjechać prawie do połowy paska głośności ( przy słuchaniu w domu ) a mam ustwione w menu na wysoką . Jeżeli podepnę np. akg k26p czy she 9500 wystarcza mi ~ 30 % paska głośności więc nie jest tak źle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo to ja jestem dziwny albo to Wy jesteście dziwni :P Ja musze słuchać zawsze na full vol. :) Obojetnie co pod Clipa podepnę :D

Proponuje jakiegoś lekarza... W opcjach volume mam na normal, na SHE 3/4 skali tylko w naprawde głośnych miejscach, w KSC idąc po ulicy około 3/4, najdalej jak wytrzymuje to 3 - 4 kreski przed maksem, dalej nie mogę. W SHE nawet nie próbuje tak daleko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo to ja jestem dziwny albo to Wy jesteście dziwni :P Ja musze słuchać zawsze na full vol. :) Obojetnie co pod Clipa podepnę :D
To się facet popisałeś :P

Z Twoimi uszami wszystko w porządku ?

 

Mi przy JBL220 w zupełności wystarcza 50/75 % nieodblokowanego zakresu głośności (tak samo i KSP). Kiedy podepnę pchełki dodawane do psp i włączę muzykę na maxymalnym poziomie głośności jest już na przwdę głośno (po 'odblokowaniu' Clipa można używać ich jako głośników).

 

A co do dużych słuchafonów to nie wiem - nie miałem okazji takich podłączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klawisze i tak ma wieksze niz lego... sry shuffla

Szufla ma większe i o wiele wygodniejsze niż Clip - w Szufli jest duże kółko, a reszta przycisków mniejsza; w Clipie jest małe kółko i więcej miejsca na przyciski, do tego jest strasznie profilowane, imho :)

 

Nie wiem jaką moc ma Vibez, ale ~30mw na kanał w szufli daje radę.

 

W sumie Clip to niezły odtwarzacz, ale ma dużo wad - rzekłbym; 'w końcu Sandisk' ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szufla ma większe i o wiele wygodniejsze niż Clip - w Szufli jest duże kółko, a reszta przycisków mniejsza; w Clipie jest małe kółko i więcej miejsca na przyciski, do tego jest strasznie profilowane, imho :)

 

Nie wiem jaką moc ma Vibez, ale ~30mw na kanał w szufli daje radę.

 

W sumie Clip to niezły odtwarzacz, ale ma dużo wad - rzekłbym; 'w końcu Sandisk' ;D

 

Dla mnie wygodniejszy jest zdecydownie Clip niż szufla... samo trzymanie w ręce(a raczej palcach) tego klocka moze nie tyle co jest nie wygodne, ale bez wzrokowego kontaku z nim nie łatow wcisnąć to co trzeba...jedynie srodkowy knefl...

 

Jakie ma wady wg.Ciebie? Bo jak na zwykły player(bez zbednych bajerow) który ma tylko odtwarzać muzyke jest BDB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście szufla do bezwzrokowej obsługi jest lata świetlne przed Clipem :) Głośność, następny/poprzedni utwór, play/pauza - wszystko w 'jednym miejscu/przycisku'. A w Clipie nie dość, że beznadziejny suwak do głośności to jeszcze play/pauza na górze, a środek bezużyteczny.. Do tego szufelkę trzyma się idealnie, Clip jest za mały, IMHO.

 

Wady? Te w/w + słaba moc, długie ładowanie baterii, odsłonięty port usb, słabe EQ, sortowanie po tagach, po mocniejszym ścisku skrzypi, wejście słuchawkowe z boku - do jacka L jest ok, ale z prostym słabo się to zgrywa..

 

Ale w sumie jako tani odtwarzacz do dokanałówek będzie fajny, ja chyba wolę szuflę mimo braku wyświetlacza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście szufla do bezwzrokowej obsługi jest lata świetlne przed Clipem :) Głośność, następny/poprzedni utwór, play/pauza - wszystko w 'jednym miejscu/przycisku'. A w Clipie nie dość, że beznadziejny suwak do głośności to jeszcze play/pauza na górze, a środek bezużyteczny.. Do tego szufelkę trzyma się idealnie, Clip jest za mały, IMHO.

 

Wady? Te w/w + słaba moc, długie ładowanie baterii, odsłonięty port usb, słabe EQ, sortowanie po tagach, po mocniejszym ścisku skrzypi, wejście słuchawkowe z boku - do jacka L jest ok, ale z prostym słabo się to zgrywa..

 

Ale w sumie jako tani odtwarzacz do dokanałówek będzie fajny, ja chyba wolę szuflę mimo braku wyświetlacza :D

 

 

Hehe, nigdy nie rozpatrywałem małych rozmiarów odtwarzacza w kategorii wady... Do biegania to ideał (a chyba do takich zastosowań został stworzony?), podczepiam pod koszulkę i nawet go nie czuję. Środkowy przycisk rzeczywiście jest do bani, choć z drugiej strony całe szczęście, że Sandisk nie kopuje rozwiązań z Ipoda :P Nie wiem jak to jest z tą mocą, bo moje MDR-ki napędza bez problemów - na pewno lepiej niż integra na laptopie (może niska głośność to wina kompresji, w jakiej masz pliki?... nie wiem).

 

Zgadzam się, że EQ jest słabe. Po zabawach z EQ w Vibezie większość IMO odtwarzaczy ma słabe EQ ;)

Port usb jest odsłonięty, ale nie wpływa to negatywnie na jego pracę czy awaryjność.

Aaaa, różnie z tym skrzypieniem obudowy bywa - mój nie skrzypi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środkowy przycisk rzeczywiście jest do bani, choć z drugiej strony całe szczęście, że Sandisk nie kopuje rozwiązań z Ipoda

Wszyscy krytykujcie iPoda, a wychodzi na to, że to właśnie ten ma najbardziej dopracowane i przemyślane odtwarzacze - przynajmniej szufelke :P

 

(może niska głośność to wina kompresji, w jakiej masz pliki?... nie wiem).

Daj spokój.. po prostu szufelka mocą nie grzeszy i tyle na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście szufla do bezwzrokowej obsługi jest lata świetlne przed Clipem :) Głośność, następny/poprzedni utwór, play/pauza - wszystko w 'jednym miejscu/przycisku'. A w Clipie nie dość, że beznadziejny suwak do głośności to jeszcze play/pauza na górze, a środek bezużyteczny.. Do tego szufelkę trzyma się idealnie, Clip jest za mały, IMHO.

 

Wady? Te w/w + słaba moc, długie ładowanie baterii, odsłonięty port usb, słabe EQ, sortowanie po tagach, po mocniejszym ścisku skrzypi, wejście słuchawkowe z boku - do jacka L jest ok, ale z prostym słabo się to zgrywa..

 

Ale w sumie jako tani odtwarzacz do dokanałówek będzie fajny, ja chyba wolę szuflę mimo braku wyświetlacza :D

Hym, ja tam gdy mam podpietego Clipa do spodni/koszulki to bez wzrokowo obsługuje go ;). Środokowy przyciks moglby byc wykorzystany do innej funkcji, ale idzie sie przyzwycaić i ja jakos z tym nie mam problemu ;), co komu jak pasuje ;) ale nie moge sie z tym zgodzic ze Clip jest za mały bo w moich dłoniach lezy idelanie :D

 

Czy slaba moc, to nie wiem bo nie sprawdzalem, ale sluzyc bedzie mi on tylko do grania na sluchawkach bo do jakich kolwiek glosnikow nie mam zamiaru go podpinac...Bateria moze i dlugo laduje, ale trzyma tez swoje ;). EQ moze i słabe ale i tak nigdy nie chce mi sie z tym bawic :P, port na USB moglby byc przysloniety zaślepką tak jak w A3 ale gdy nosi sie go w kieszeni a nie slucha go w piaskownicy to nie ma problemu ;) Po co go mocniej przyciskac - tego nie wiem :o pozatym nie doswiadczylem w swoim modelu zeby keidy kolwiek zaskrzypiał... A i piszesz ze szufla jest lata switlne przed Clip'em ale z tego co sie orientuje to właśnie segregowanie po tagach jest ,,na czasie" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, do obslugi sie trzeba przyzwyczaic , w sansach zawsze mialem play u gory ... zawsze mialem przycisk na srodku ktory malo robil ;) , w z5, play mialem na dole, w vibezie wsumie tez jest nadole, ale obslugi vibeza nieda sie porownywac do obslugi clipa albo shuffli, bo to wyzsza liga ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maba, Ty uwielbiasz szufle, to wiemy wszyscy :P

A porównując ją do clipa szukasz dziury w całym i na siłe starasz się pokazać, że szufla jest lata świetlne przed clipem :P

 

chociaż ja też jakbym miał wybierać clip vs szufla, wybrałbym szufle- nie zakochałem się w clipie tak jak Wy, natomiast szufla mnie zauroczyła od pierwszego spotkania z szuflą maby ;)

 

@maba, może pokusisz się na małą recenzje porównawczą tych dwóch odtwarzaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maba, Ty uwielbiasz szufle, to wiemy wszyscy :P

A porównując ją do clipa szukasz dziury w całym i na siłe starasz się pokazać, że szufla jest lata świetlne przed clipem :P

 

chociaż ja też jakbym miał wybierać clip vs szufla, wybrałbym szufle- nie zakochałem się w clipie tak jak Wy, natomiast szufla mnie zauroczyła od pierwszego spotkania z szuflą maby ;)

 

@maba, może pokusisz się na małą recenzje porównawczą tych dwóch odtwarzaczy?

Nie uwielbiam a bardzo lubię, uwielbiam inne rzeczy.. :)

 

I nie szukam dziury w całym bo taka jest prawda - wystarczy porównać dwa odtwarzacze pod względem obsługi; nie mówię tutaj o dźwięku, bo obydwa odtwarzacze to podobna półka jakościowa. Ale tłumacz to jak chcesz ~> fck it ;P

 

A recenzji raczej nie będzie bo po pierwsze nie potrafię ich pisać, a po drugie według niektórych (baa.. większości!) nie byłbym obiektywny i napiszę wprost - wiele osób czuło by się pokrzywdzonymi, hehe.

 

P.S. Wszystkiego najlepszego dla dzieci - i życzę, abyście dostali shuffle jako prezent! ;D

 

EDIT.

Kolejna wada - musimy mieć przynajmniej 30mb wolnego miejsca, żeby uruchomić odtwarzacz.. śmieszne..

Co do mocy - ~90% głośności i wcale nie jest jakoś specjalnie głośno - na pchełkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bla bla bla blablaBla bla blabla :P

 

Szufla ohhh szufla achh, Clip - be! :huh:

 

Mi się tam 'klips' podoba i nikt mi nie wmówi, że jest gorszy od podobnie grającego odtwarzacza (którego i tak w ręce nie miałem).

Dla mnie brak wyświetlacza to jest wada i kropka. Odsłonięty port usb i "nieużyteczne" kółko ROTFL!

Będe miał okazję to przetestuję a na razie jestem zadowolony z tego co mam (ahaa, tylko po co mi IFP ? ).

Kolejna wada - musimy mieć przynajmniej 30mb wolnego miejsca, żeby uruchomić odtwarzacz.. śmieszne..

Co do mocy - ~90% głośności i wcale nie jest jakoś specjalnie głośno - na pchełkach.

Głuchniesz ? Nie wiem czy byś wytrzymał odsłuch z Clipa (z poszerzonym zakresem głośności) podpiętego pod 'odblokowane' stockowe pcheły Sony dodawane do PSP - poważnie, można ogłuchnąć.

 

30MB? - ja się tam nie znam, o cio chodzi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inteligentnego czyli ?

 

Chwalmy Shuffle! Alleluja :lol:

 

 

doh <_<

 

Starasz się udowodnić za wszelką cenę, że Clip to badziewie a iPod to jest to czego trzeba wszystkim - nie wiem, ale takie odniosłem wrażenie.

To raczej Ty jesteś niepoważny wytykając jako minusy sansy: brak zaślepki na gniazdo usb i obecność wyświetlacza.

 

Nie, wcale nie bronię tego co mam za wszelką cenę... jeśli mi iriver podpasuje (jeszcze do mnie nie dotarł) to bardzo możliwe że Clipa sprzedam.

Po prostu nie lubię wymyślania wad tylko po to by udowodnić, że coś co się posiada jest lepsze.

 

peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności