Skocz do zawartości

Pytania O Ipoda Classic


Hoa Xang

Rekomendowane odpowiedzi

no przeciez napisalem ze daje radio classikowi? jako pilot dziala w akzdym, oprocz ipod touch. Jako radio dziala tylko w Video 5g, 5.5g i classic i we wszystkich nano

no napisales...

A czy tym pilotem mozna zmieniac piosenki ? czy tylko sluzy do obslugi radia ?

EDIT: bylem dzis w iSpot w galerii lodzkiej. Ogladalem Classica 80GB gra nawet fajnie :) ale po obmacaniu odtwarzacza jakos mi nie przypadl ;/ i jednak go nie kupie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

no napisales...

A czy tym pilotem mozna zmieniac piosenki ? czy tylko sluzy do obslugi radia ?

EDIT: bylem dzis w iSpot w galerii lodzkiej. Ogladalem Classica 80GB gra nawet fajnie :) ale po obmacaniu odtwarzacza jakos mi nie przypadl ;/ i jednak go nie kupie :(

 

Mozna wiedziec co Ci nie pasowalo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to mój iPod nie jest za duży, pewnie dlatego że wcześniej miałem Sony D-NF400, a poza tym jakby na to nie patrzyc iPod to i tak jest chyba najmniejszy player z dyskiem twardym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to mój iPod nie jest za duży, pewnie dlatego że wcześniej miałem Sony D-NF400, a poza tym jakby na to nie patrzyc iPod to i tak jest chyba najmniejszy player z dyskiem twardym...

Z tym to masz rację ostatnio byłem w MM i tam były jeszcze różne creativy, te to były sporawe niektóre... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupieniem iPoda VI gen 80 GB i słuchawek PX100. Z tego powodu własnie chciałem zadać kilka pytań (widzę, ze forumowicz Bolec ma podobny zestaw, więc szczególnie licze na jego pomoc ;) )

 

 

-Czy na takim zestawie dobrze się słucha rocka?

-Czy słuchawki są solidne, ( tzn czy się za szybko nie połamią )

-Gdzie kupiłć najlepiej słuchawki , bo czytam na tym forum ze łątwo mozna trafić na podróbkę

-No i gdzie najlepiej było by kupić samego iPoda, tak żebym jak najwięcej oszczędził i był spokojny ze nie dostane podróbki, albo bez gwarancji.

- No i jakbym kupił wersję europejską to czy mozna się pozbyć tej blokady głośności

-Czy ewentualnie polecacie jakieś inne słuchawki/odtwarzacz ( szukam mp4 z dużą pojemnością, estetycznym wyglądem, łątwą obsługą, solidną, nie psującą ani nie wkurzającą przy wgrywaniu muzyki albo filmów. Nie zwracam az takiej uwagi na eq, po prostu chcę podpiąć słuchawki i zeby wszystko pięknie grało bez zbędnego grzebania w ustawieniach, słucham głównie rocka, i nie chcę słuchawek nausznych, maksymalnie niech będą półotwarte, no i cena tak do 200zł)

-Czy macie jakieś rady/uwagi co do korzystania z tego zestawu ( jakieś etui na iPoda, ładowarki, albo zainstalowanie RockBoxa)

-Jak się to sprawdza na mieście ( czy słuchawki az tak przepuszczaja hałas, czy są wygodne, czy nie spadają, albo czy mozna je założyć nawet jak się ma czapkę zimową)

-Czy mogą być jakieś problemy z tym zestawem ( obsługa iTunes, albo jakieś wady słuchawek, szczególnie się boje ze mogą się łatwo połamać)

 

No to wszytkie moje pytania, mam nadzieję, że mi pomożecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, czuję się zaszczycony heheh.

 

1. Hm, tak - słucham rocka i generalnie jest naprawdę OK jeśli masz przyzwoitej jakości mp3 (lub format bezstratny alac), czytaj 128kbps i jest to dolna granica krytyczna, poniżej przy większej głośności już wszystkie niedoskonałości niestety wychodzą, no ale kto dziś słucha mp3 w 128kbps czy niżej :). Pamiętaj tylko jedną rzecz. iPod classic gra dobrze bez żadnej korekcji dźwięku, więc wystrzegaj się zabawy z ustawieniami equalizera, a juz zwłaszcza a opcją "więcej basu" albo "rock", bo potrafi zgrzytnąć. Podsumowując: jeśli nie bawisz się EQ i masz dobre mp3 będziesz bardzo zadowolony.

 

2. Hm, mam je od końca października, do tej pory nie mam z nimi problemów, nie mają nigdzie luzów, regulacja długości pałąka jest solidna, dodatkowo można je poskładać i schować np. w kieszeń od bojówek lub w etui, które dostaniesz wraz z zakupem.

 

3. Sennheiser PX100 i podróbka? Nic mi o tym nie wiadomo, co nie znaczy że może się trafić. Ja dostałem swoje z Irlandii więc Ci nie pomogę.

 

4. Patrz punkt wyżej - mój jest z Irlandii. Najtaniej chyba dostaniesz na allegro, z tego co wiem iPodów classic 160gb/80gb jeszcze nie podrabiają ;).

 

5. Zostań przy iPodzie ;).

 

6. Na Classica nie ma jeszcze Rockboxa, czy powstanie? Nie wiem. Co do etui to mógłbyś o czymś pomyśleć, chyba że w miarę szanujesz sprzęt, ja swojego iPoo mam jak już pisałem od 29 października i nie korzystam z etui. Mam na nim troche rys, nie da sie ukryć ale nie jest to dużo. Jakaś szmatka antystatyczna jak do kineskopów czy LCD raz na tydzień i starcza :). Odciski palców ladnie schodzą. Ładowarka? Ta do komputera radzi sobie świetnie, zostawiam iPoda pod kompem na jakiś czas w sobote, cośtam posprzątam etc. wracam i jest naładowany. Dobrym pomysłem jest zakup ładowarki sieciowej (oryginalnej lub jakiejś porządnej marki), bo czasem coś się potrafi zdarzyć iPodowi i jednym z absurdalnych rozwiązań klopotów bywa czasem podłączenie iPoda do ładowarki sieciowej. Mi się co prawda jeszcze nic nie działo, poza tym że szóstego dnia użytkowania wysiadł mi przełącznik HOLD. Ale nauczylem sie korzystać z iPoo bez holda, nic mi się nie przełącza, nawet bezwzrokowo najprostsze operacje sie da wykonać typu play/stop, przewiń, następny/poprzedni utwór, wyłącz, włącz, zgłośnij, scisz.

 

7. Słuchawki.. nigdy nie słucham tak głośno żeby całkiem zakłócić ruch i wszystko wkoło. Ale generalnie zasada jest jedna - jak mi coś bardzo przeszkadza, to daje głośniej i ide dalej :). Przez zimę akurat chodzę w czapce więc korzystam ze stockowych słuchawek (nie bijcie, no nie poradze nic na to, że mi sie słuchawki pod czape nie mieszczą ;) ). Słuchawki są jak najbardziej wygodne, nawet nagrzewają uszy hehe, mam tylko czasem wrażenie, że gąbeczka jest bardzo delikatna, bo po dłuższym słuchaniu uszy sie na niej odciskają ;). Spadać raczej nie spadaja, można w końcu wyregulować pałąk na głowie, tak by dobrze dociskały. No właśnie z tą czapką to tak.. jak masz jakąś luźną to może i wejdą ale ja zmieniłem jakiś czas temu czapkę na taką.. jakby to napisać - opinającą głowę więc wchodzą tam ledwie stocki :P. Generalnie radzę nie pchać ich pod czapki chociażby ze względu na delikatne gąbeczki.

 

8. Co do iTunes to miałem troche problemów, ale wynikały z mojej niewiedzy, n00bostwa, lamerstwa - można to nazywać dowolnie. Natomiast generalnie wszystko chodzi jak powinno, trzeba tylko wiedzieć jak ;). Słuchawki wg mnie wad nie mają, niskie tony oddają świetnie (małe wtrącenie, Playstation Portable [PSP] oddaje bass lepiej niż classic, natomiast brak jej sceny [jej=konsolce]), nie świszczą, harczą etc. chyba że się nagrzebie w iPodzie. Powiem tak. Ja o sprzęt dbam - więc raczej coś co mogłoby je połamać odpada w moim wykonaniu. No nie wiem jakby zareagowały na upadek i przydepnięcie, ale wyglądają solidnie - jak już pisałem zero luzów, po pare śrubek etc.

 

WOw, rozpisałem się. To taki przedsmak do recki na którą się zbieram, zbieram i zebrać nie mogę, bo ciągle czasu brakuje.. Pozdrawiam, mam nadzieje że co nieco pomogłem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktos juz moze aktualizowal Classica 80 do v1.1?? Nie wiem dlaczego ale mi w tej wersji, po normalnym wylączeniu iPoda szumia sluchawki. Jak do tej pory zauwazylem to wystarczy na 5 sekund odlaczyc sluchawki (wyciagnac wtyczke z jack) i potem jest juz cisza. Mimo wszystko chcialem sie zapytac czy u kogos tez sie to pojawilo. Drugie pytanie.... czy mozna zaktualizowac iPoda wstecz??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jednak nie jest tak slodko jak mowilem. Musze odlączac sluchawki od iPoda jak go nie slucham zeby mi sie na nich napiecie nie pojawialo... pewnie ten szum moze szybciej rozladowac baterie. Trudno, chyba bede musial czekac do nastepnej aktualizacji, jakos to wytrzymam :/ Jezeli jednak ktos wie czy mozna zainstalowac poprzedni firmware i ma plik z nim na dysku to proslibym o odpowiedz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy można zainstalować poprzednie wersje oprogramowania, wiem za to że na forum nikt Ci w tej kwestii nie pomoże, bo postowanie tutaj oprogramowania jest złamaniem licencji apple :). A co do nowego FW - wreszcie działają z powrotem zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Świetny wątek, rozwiał dużo moich wątpliwości, jednak nie wszystkie :) Czy mogę prosić o odpowiedzi na pytania:

 

 

1) Jak wygląda sortowanie katalogów i plików? Moje zbiory to misz masz - część ma tagi, część nie ma, część ma złe :) Jak to będzie wyglądać? Czy jest możliwość ustawienia ich po prostu w kolejności alfabetycznej po nazwach, jak w systemie plików? Może wrzucanie innym programem niż iTunes?

2) Ile jest opcji około-rockowych w equalizerze?

3) Czy iPod Classic z ograniczeniem głośności wystarczy do napędzenia Creative Aurvana Live! ?

4) Czemu w zestawie nie ma ładowarki sieciowej? :E Czasy ładowania (2h do 80%, 4h do 100%) są dla ładowania z USB? Czy tanie ładowarki sieciowe z Allegro są tak samo wydajne? (i czy bezpieczne? :) )

5) Ja wygląda jakość dźwięku w porównaniu do iRivera T60? Testował ktoś?

 

Wszystko wzięło się z tego, że w pracy mam zablokowane radia internetowe, więc nie mam czasu i ochoty codziennie zmieniać zawartości swojego 2GB T60... Sprawdziłem ceny grajków z HDD, i zdziwiło mnie że iPod Classic 80GB jest do kupienia już za ~700zł - całkiem tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wrzucisz niczym innym niż iTunes. Ponoć są już jakieś programy, które wspierają classica, jednak z ich działaniem bywa różnie. Masz różne możliwości sortowania muzyki, po wykonawcy, albumie, gatunku etc. Wszystko opiera się na tagach.

 

2. Jedna? Rock.

 

3. Nie wiem.

 

4. Tak, są to czasy dla USB. Co do innych ładowarek, nie ryzykowałbym.

 

5. Nie porównywałem ich bezpośrednio, więc nie będę się wypowiadał. Ale generalnie uważam, że porównywanie tych dwóch playerów to.. delikatnie mówiąc porażka. Ze względu na możliwości obu odtwarzaczy. Chyba, że jesteś strasznym audiofilem i zależy Ci stricte na jakości.

 

PS: pozdrawiam z Irlandii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 1) im staranniej pouzupełniasz tagi, tym mniej zdrowia stracisz przy ładowaniu tej muzyki na iPoda... tylko przez iTunes :)

 

ad. 2) Rock... i właściwie tyle... ale odradzam używania equalizera na iPodzie - tak kiepskiego equalizera jak mają iPody ciężko wśród odtwarzaczy znaleźć:)

 

ad. 3) oficjalnie - tak, w praktyce - jeśli masz przytępiony słuch albo chcesz taki mieć - nie

 

ad. 4) na ładowarce sieciowej powinien się naładować 2x szybciej (albo jeszcze trochę szybciej)... a dziś na elektronice dowiedziałem się jak działają ładowarki impulsowe i odradzam kupowanie "podejrzanie taniej ładowarki"...

 

ad. 5) ciężko jest je bezpośrednio porównać... każdy ma swoich zwolenników jak i przeciwników... w każdym razie Classic nie jest najlepiej brzmiącym iPodem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, wyżej wyczytałem że jest bardzo dużo presetów equalizera, a jest tylko jeden do Rocka? :/ To ile ich jest w sumie?

 

Sortowanie - tylko po tagach? :/ Heh, co player to dziwniejszy - jak zapewne wiecie, T60 sortuje po czasie wrzucenia :/ Tęsknię za swoim MuVo, który najzwyczajniej sortował alfabetycznie i ignorował pliki inne niż *.mp3 i *.wma...

 

Pozostaje mi przejść się na przesłuchanie do iSpotu ze swoimi słuchawkami i muzą, ale dwie powyższe wady na ~90% eliminują iPoda. Czyli jednak 80GB za 700zł jest za piękne by być możliwe.

 

A który iPod gra najlepiej? Pewnie najdroższy :)

 

Edit:

Jeszcze jedno pytanie - na allegro widzę dużo transmiterów FM "Griffin iTrip". Czy może ktoś to testował? Czy ma jakieś wady inne niż każdy transmiter FM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z obecnych Touch gra najlepiej - i nie chodzi o cenę, tylko wrażenia odsłuchowe (w iSpocie słuchałem tych samych utworów na każdym z iPodów które były na wystawce)...

 

zaś z komentarzy słyszy się że 5G/5.5G "były jakby nieco lepsze" (choć też nie żeby były cudem świata ;) )...

 

jednak najwyższe mniemanie ma - z jakiegoś powodu - 4G (choć nie do końca wiem dlaczego, ponoć "bo gra jak iPhone" a iPhone faktycznie nie brzmi źle... Touch gra coś jak iPhone, ale nie porównywałem ich bezpośrednio bo nie miałem wtedy iPhone'a)

 

co do transmiterów nie wypowiadam się, zainwestuj w line-out (porządny) i kabel do połączenia iPoda z czym tam chcesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Z tego co przeczytalem to i owdzie, to zasadnicza roznica w jakosci dzwieku miedzy kolejnymi generacjami Classica ma miejsce w przypadku odtwarzania formatow stratnych. Co jesli wezmiemy pod uwage porownanie odtwarzania li tylko wave'ow. Powiedzmy, ze mam taki pomysl, aby grac tylko z wave,ow na najnowszym Classicu 160 GB.

Moze ktos sie wypowiedziec, czy robil porownanie z odtwarzeniem wav?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przeczytalem to i owdzie, to zasadnicza roznica w jakosci dzwieku miedzy kolejnymi generacjami Classica ma miejsce w przypadku odtwarzania formatow stratnych. Co jesli wezmiemy pod uwage porownanie odtwarzania li tylko wave'ow. Powiedzmy, ze mam taki pomysl, aby grac tylko z wave,ow na najnowszym Classicu 160 GB.

Moze ktos sie wypowiedziec, czy robil porownanie z odtwarzeniem wav?

Ja niestety nie miałem okazji słuchać Classica z formatem bezstratnym... Ale jak już wrzucać bezstratny na iPoda to proponuje ALAC.

Sam jestem Ciekaw jak wypadłby Classic w porównaniu do Video na ALACu bo na MP3 brakuje mu strasznie dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak sobie pomyslalem, ze przy pojemnosci 160 GB to w sumie mozna darowac sobie formaty stratne, zatem wave - albo moze i np jak mowisz ALAC - ale to wymagac bedzie konwersji. Czy itunes mozna skonwertowac wavy do alac czy tylko przy zgrywaniu z plytkI?

Pdobno ta najnowsza gen z wrzesnia gra lepiej niz starsze classiki (tak przynajmniej twierdza na headfi).

O Video tez myslalem, ale nowy jest nie do kupienia, a za uzywanego troche imho sobie drogo zycza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak sobie pomyslalem, ze przy pojemnosci 160 GB to w sumie mozna darowac sobie formaty stratne, zatem wave - albo moze i np jak mowisz ALAC - ale to wymagac bedzie konwersji. Czy itunes mozna skonwertowac wavy do alac czy tylko przy zgrywaniu z plytkI?

Pdobno ta najnowsza gen z wrzesnia gra lepiej niz starsze classiki (tak przynajmniej twierdza na headfi).

O Video tez myslalem, ale nowy jest nie do kupienia, a za uzywanego troche imho sobie drogo zycza.

iTunes chyba tego nie potrafi. Polecam dbPowerAmp.

ALAC jest lepszy od WAVE bo obsługuje tagi a bez tego obsługa iPoda to koszmar.

Na Video można trafić dobrą okazję, ja kupiłem swojego 80GB za niecałe 300zł z wysyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności