Skocz do zawartości

Cd Czy Flash?


Gość MatmaN

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio naszla mnie chcec zakupu jakiegos odtwarzacza mp3. bo generalnie mam jakies sklonnosci audiofilskie :) mam nawet okazje zdobyc troche kaski na zakup... jeszcze do niedawna bylem cholernie napalony na imp-550, ale pomyslalem tez sobie ze zakup ktoregos z playerow z serii ifp jest rozwiazaniem raczej lepszym niz gorszym (mniejsze, bardziej poreczne, bez problemow z plytami, wstrzasami itd.)... wiec generalnie jestem zdecydowany na ifp (chyba ze ktos zna powod dla ktorego nie powinienem tego robic to niech sie wypowie)... tylko mam teraz dylemat miedzy pojemnoscia (256 czy 512) i czy zdecydowac sie na serie ifp 3xx czy ifp 1xx bo w sumie kasa tez gra jakas role... z gory dzieki za sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze !

sluchaj, ja mam od niecalego miesiaca Ifp 190 tc i jestem z niego bardzo zadowolony... . 60 piosenek mi sie na nim miesci w 112 kb\s i jeszcze mam 12 mega na dyktafonie do wykorzystania.

Mnie to w zupelnisci wystarcza i nie potrzeba mi lepszego playerka.

Co do serii 300 to ja wole miec 300 zeta w kieszeni i miec rownie dobry sprzet, tylko ze troszke starszy... WYBRALBYM serie 100, jest rewelacyjna. Widzialem na wlasne oczy serie 300 i jest bardzo ladna, kluje w oczy ten odtwarzacz swoim wygladem ale mnie tam bardziej interesuje 300 zeta w kieszeni niz ladny wyglad...

a co do pojemnosci to skoro masz tyle kasy to wez serie 100 i odtwarzacz z 512 MB niz nowsza wersje z 256 MB.

Wiem jaka jest roznica w obydwu tych wersjach (np mikrofon nagrywany w formacie mp3 czy wyjscie liniowe) ale mnie takie bajery nie sa az tak potrzebne aby wydawac na nie tyle kasy...

Pozdrawiam

 

A co do CD\MP3 to stary ja juz o tych kobylach dawno zapomnialem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w odróżnieniu od poprzednika pochwalę CD/MP3 player'a. Moi znajomi zaposiadają SlimX'y iMP-400 i niesamowicie je chwalili. Ja chciałem kupić minidisk'a ale cena i brak radia mnie odstraszyły. Kupiłem Slim'a 550. Jest rewelacyjny. W dokupionym pokrowcu noszę sobie dodatkowe 5 płytek i nie jest to za dużo muzyki. W flash'owych playerkach odstrasza mnie mała ilość pamięci. Co to jest dzisiaj 512 mb?!?! iRiverki mają taką jakość odbioru, że słuchanie na nich czegoś w niższym bitrate niż 192 to już się bul dla uszu robi (tak - jestem audiofilem; nie - nie będę się leczył ;-) ). Przy takiej jakości na 512 mb zmieścisz max 5 godzin muzyki. Niby nie jest to mało ale zważywszy na fakt, iż aby ją wymienić musisz całość podłączać do kompa i przegrywać to jest to mocno upierdliwe. Ja wypaliłem sobie kilka płytek (CD-RW) z mp3'kami i żongluję nimi w zależności od tego, na co mam aktualnie ochotę. Na jednej płycie mam kilkaset utworów, kilka albumów. A rozmiary? Waży to (całość) tyle co dwie "komórki". Kabelki są na tyle długie, że playerka noszę w plecaku/torbie/na pasku i zapominam o jego istnieniu - istnieje tylko pilot.

Poza tym, jeśli masz trochę płyt audio to w ifp'eku ich nie przesłuchasz :).

 

Krótko:

IFP = małe ale i mało dostajesz

IMP = większe ale i znacznie więcej dostajesz

 

Pozdrófka!

PS.: Na co byś się nie zdecydował to będzie to świetny sprzęt :-D

PPS.: Daj znać co kupiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje, ale ja tam nie jestem audiofilem tylko synem stolarza i moje ucho nie dostrzega roznicy w dzwieku miedzy 128 a 192 kbps. Poza tym mnie 60 piosenek wystarczy a na dluzsze wyprawy nie wybieram sie wiec wieksza ilosc piosenek tez jest zbedna, a jak mi sie znudza to mam radio :)

Widac mamy inne zapotrzebowanie na muzyke a iriver ma dla nas rozne odtwarzacze :) zreszta powiem ci ze moj odtwarzacz ma 50 mb wolnego bo fajnych utworow jakos nie moge znalesc...

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dołączę się do dyskusji :) Na początek - odtwarzacz cd/mp3, dlaczego? powiem to już co mój przedmówca i według mnie to jest najważniejsza rzecz ilość piosenek które pomieści odtwarzacz i chęc wymiany na inne (w tym przypadku jedynie zmiana płyty CD). Fakt że 512 mb to dużo najwiecej nie jest, ale znowu nie wszyscy mają kasą na taki sprzęt, bo jakby na to nie patrzeć to tani on nie jest :). Żeby nie być jednostronnym to powiem że IFP są małe i to jest ich najwiekszy plus. Trzeba też wziąc pod uwagę w jakich sytuacjach bedzie sie sluchalo, MaxDredi jeżeli ty słuchasz 60 piosenek i to ci w zupelnosci wystarczy to chyba dobrze wybrales (tak na marginesie to jest dużo bardzo fajnych piosenek, no tylko nie wiem za bardzo co sluchasz). W sumie jezeli wybierasz pomiedzy CD/MP3 a flash to najpierw zastanow sie w jakich sytuacjach bedzie go sluchal i odpowiednio do tego wybierz.... eee cos mi sie wydaje ze troche namieszalem w tym poscie :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorzej teraz namieszal moj brat... bo powiedzial ze jak wyjade na studia to nie bede mial kompa i tyle bede mial pozytku z flasha... a juz bylem prawie pewny co do jakiegos ifp.. a tu taki klops... i chyba sprowadze sobie ze stanow imp 550... tylko jesli o niego chodzi to najbardziej sie boje przerywania sciezek... bo jakos nie przepadam za cieciem sie utworow... a cena 550tki w usa wynosi 180 zielonych wiec taniej niz za ifp- 190/390... powoli mi sie wybor klaruje :) jeszcze 200 zeta dostane za sprzedaz starego dicmana i bedzie pieknie :) odezwe sie jak juz dostane produkt w swoje parszywe lapy :) (btw. zostanie mi jeszcze troche kaski na dobre sluchawki <_< )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie, sam nie wiem jak można sciągnąć tak aby się opłacało. Przecież na granicy cło podate, a jeszcze koszty wysyłki. :) To powinno w sumie wyjść drożej niż 1000, ale to i tak sie opłaca, a póki co udało mi sie załatwić nówke imp-400 za 800zł :). Jutro go otrzymuje

 

/Ryjek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja... w sumie to mam tam znajoma ktora wraca pod koniec sierpnia i mi przywiezie :)... koszty przesylki zatem wyniosa mnie tyle co telefon do stanow... mam taka nadzieje... jeszcze musze tylko uzbierac kaske :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ciekawski

Jestem w stanach wiec powiem:

 

1. Clo i VAT. Moze byc ale nie musi. Nie kazda przesylke sprawdzaja. Zalezy jaka wartosc sie zadeklaruje.

A powiem, ze celnikow bardzo latwo przerobic!!!! Wysylalem juz paczki za 200$ i nic . A nie cena cla!

 

2. Ceny. :):):)<_<:angry: Sklepow z promocjami jest mnostwo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

3. Odwiedzam kraj na poczatku wrzesnia!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja może wypowiem się trochępóźno, ale:

Mam SlimX'a iMP-400 i wybrałem go przede wszystkim dlatego, że CD są po prostu najbardziej standardowym nośnikiem w tych czasach!!! I nie chce mi sięspędzać godzin przy kompie z podłączonym odtwarzaczem z serii iFP-XXX i kopiować piosenek a potem je wymazywać, żeby wgrać nowe. Po prostu nagrywam sobie CD, potem drugie, trzecie i już :) Mam w ciula muzyki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Polecam IMP-350. Jest to super sprzęcik. Jeżeli ktoś chce kupić odtwarzacz w Polsce oczywiście. Ponieważ ceny w USA są takie, że bardziej opłaca się kupić IMP-550.

Ja zapłaciłem za swojego IMP-350 bardzo mało, bo tylko 480 zł.

Myślę, że nie ma lepszego sprzętu w tej cenie, zresztą IMP-y są najlapsze na świecie w swojej branży.

A co do dyskusji to myślę, że tu trzeba się kierować gustami potencjalnych nabywców odtwarzaczy mp3.

Każdy ma inne zdanie. Ja np. wolałem kupić sobie IMP-350, ponieważ ma full funkcji i wchodzi tam 700 MB muzyki, czyli dla mp3 128 kbps jest to około 12 godzin muzyki.

A, że potrafię przesłuchać dziennie 6 godzin to IFP nie starcza.

Chociaż teraz pojawiły się 1 GB flashowe odtwarzacze.

Ale i tak to jest dużo zachodu przy tym przegrywaniu piosenek do IFP. Ja wkładam płytkę i mam muzę po

12 sekundach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcecie moge wam podac na PM adresy sklepow, ktore wysylaja rowniez do PL - w jednym z nich kupilem IMP-550 bedac w US, ale .... poczytalem dalej i wysylaja rowniez do innych krajow (nie tylko Canady :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Porozmawiajcie sobie chłopaki przez telefon, albo na chacie lub gg ;)

Forum służy do czegoś innego :P

Wracam do tematu: cd/mp3 czy flash ??

cd/mp3, ponieważ działa jak flash :P

Płytki CD-RW są do tego stworzone :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dodam glos za cd/mp3. I argumenty beda podobne. Nie zdarzyl mi sie jeszcze problem, zeby gdzies w trasie czy na miescie skonczyla mi sie plyta i zebym musiala sluchac od poczatku. Przy powiedzmy 5-6 godzinach na flashu to jest to juz problem. Ja tez sie zastanawialam, co wybrac, ale szybko wybor ten padl na SlimX 550. Flashe sa ladne, lekkie, male i efektowne, ale jednak wciaz maja malo pamieci, a kupno 1gb to juz spory wydatek. Takze kasa tez tu miala znaczenie. Poza tym zwyczajnie szkoda by mi bylo, gdyby wszystkie moje plyty CDA lezaly sobie bezczynnie na polce. Co prawda, CDA jak juz wszystkim chyba wiadomo, zra niemilosiernie baterie. Ale co tam - niech im na zdrowie pojdzie.

Wybor miedzy cd/mp3 a flash to juz kwestia priorytetow.

Co innego gdyby byla kasa na iHP..... To ma sluszny zasob pamieci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności