Skocz do zawartości

Sandisk Sansa E280 Rockbox


Spojler0

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczace Rockboxa. Czy po zainstalowaniu tego softu bede mogl wrocic bez wiekszych problemow do orginalnego oprogramowania ? Jesli tak to co bede musial zrobic, po prostu wgrac orginalny soft, czy moze trzeba zrobic cos innego ?

 

PS: Jesli to ma znaczenie, mam wersje Amerykanska.

 

 

Pozdrawiam,

Spojler0

 

-----------------------------------

Edit:

 

w wielu przypadkach nie jest zainstalowany (lub/i uruchamiany) z pamięci flash. Zamiast tego niewielki bootloader jest instalowany w pamięci flash urządzenia, która następnie może uruchomić Rockboksa z dysku twardego lub, alternatywnie, oryginalny fabryczny firmware.

 

Czyli oznacza to ze moge wrzucic Rockboxa do swojego sandiska bez usuwania poprzedniego softu ? Jesli tak to prosilbym o podanie linku (nie koniecznie po polsku) z instrukcja jak to zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@javacris - na moim e250 śmiga... B) Ale ja tu nowy jestem. ;)

 

@Spojler0 - Przy ładowaniu będziesz mógł wybierać: rockbox czy oryginalne fw. Domyślnie jest to rb, ale trzymając klawisz << podczas włączania załadujesz oryginalne. Aby odinstalować rockboxa używasz specjalnego programu (tego samego co do instalacji), tylko podajesz parametr uninstall, po czym kasujesz z pamięci folder z rockboxem. Tu masz dokładny opis: http://download.rockbox.org/manual/rockbox...tml#x4-190002.6 W wypadku problemów zawsze możesz sansę odpalić w trybie serwisowym i zainstalować od zera oryginalne firmware, ale to oznacza utratę zawartości... Przed zabawami z rb zrób sobie kopię tego masz na odtwarzaczu. Ale bez obaw, instalacja nie jest trudna. W podanym linku masz też jej opis.

A tu cały manual: http://www.rockbox.org/manual.shtml online, w pdf-ie lub zzipowanej stronie html...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Poradzilem sobie z tym, poszlo latwo i bez problemow. Teraz tylko przydala by mi sie czcionka Snap z polskimi ogonkami z rozszerzeniem *.fnt. Naszukalem sie i nic nie znalazlem. A druga sprawa to irytuje mnie ze komputer nie czyta mi odtwarzacza w rockboxie. Kiedy wyjdzie jakas wersja ktora bedzie obslugiwala USB ?

 

PS: Sprawdzal ktos wtyczke do odtwarzania filmow ? Bo jest narazie beta z tego co przeczytalem i chcialbym sie dowiedziec czy sa jakies problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Poradzilem sobie z tym, poszlo latwo i bez problemow. Teraz tylko przydala by mi sie czcionka Snap z polskimi ogonkami z rozszerzeniem *.fnt. Naszukalem sie i nic nie znalazlem. A druga sprawa to irytuje mnie ze komputer nie czyta mi odtwarzacza w rockboxie. Kiedy wyjdzie jakas wersja ktora bedzie obslugiwala USB ?

 

PS: Sprawdzal ktos wtyczke do odtwarzania filmow ? Bo jest narazie beta z tego co przeczytalem i chcialbym sie dowiedziec czy sa jakies problemy.

Paczkę z czionkami ściągnąłeś?

http://www.rockbox.org/twiki/bin/view/Main...boxExtras#Fonts

 

Co do pytań: "kiedy?" to nawet twórcy nie znają odpowiedzi... Jak ktoś zrobi, to wyjdzie.

Wtyczki do video nie sprawdzałem, niepotrzebna mi. W ogóle używam zmodyfikowanego rockboxa by cpchan. Jest na forum anythingbutipod.com

 

@javacris: spox ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz komunikat w tym stylu:

[INFO] Scanning disk devices...
[ERR]  No E200s found, aborting
[ERR]  Please connect your sansa and ensure it is in UMS mode
[ERR]  Please refer to the Rockbox manual if you continue to have problems.

To musisz:

1. Zrobić kopię wszystkiego co masz na Sansie.

2. Sformatować ją spod Windowsa (prawy klik na player w Moim komputerze i wybierasz formatuj) koniecznie wybierając system plików FAT32.

3. Znów rozzipowac rockboxa i odpalić sansapatchera - on po prostu szuka sansy jako dysku FAT32...

 

http://forums.rockbox.org/index.php?topic=9738.0;wap2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tez mam rockboxa na sansie juz od dobrych paru tygodni... smiga niezle. Do ogladania filmow (rzadkosc) jest akurat bo odtwarza format mpeg ktory zajmuje malo miejsca.

Pozatym mozna miec rockboxa i jednoczesnie oryginalny soft.Zeby opalic sanse na oryginalnym trzeba przy starcie przytrzymac "<<" i poczekac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Player......| LCD Size | 128x128 | 224x176

 

Sansa e200 | 220x176 | 45 fps | 21fps <<-- sam mialem 29 i ladnie i plynnie gralo....

A bitrate? Ja konvertowalem do testow od 600 do 100 i dzialalo....

 

MOzna konwertowac praktycznie kazdym programem w ktorym mamy mozliwosc zmiany formatu i rozdzielczosci. Rockbox automatycznie przekreca obraz o 90*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko odnośnie VoiceFiles

działa wam to

niby wszystko zrobiłem jak w tutorialu na stronce rockboxa

a jednak nie działa

podpowiedzcie proszę jak to uruchomić

najlepiej od początku bo może coś źle zrozumiałem

reszta śmiga aż miło łącznie z doom'em :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pewien problem... dzisiaj (a raczej juz wczoraj:P) zainstalowalem sobie w mojej sansie e260 rockboxa... dziala swietnie wszystko ok, tylko zeby uruchomic oryginalny firmware niby trzeba podczas wlaczania przytrzymac przycisk "|<<" mimo to oryginalny firmware nie chce mi sie wlaczyc... robi mi sie czarny ekran, swieci sie tylko to niebieskie kolko i jedyna rada to reset i uruchomienie rockboxa... czy robie cos nie tak? ktos moze mi wytlumaczyc jak to sie robi dokladnie?

 

Dane tech.:

Sansa e260 wersja europejska

system z koncowka 15E

 

za pomoc dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie, porownywal ktos jakos dzwieku e200 z rockbox'em do irivera t60 / meizu m6?? bo jak widze cene 392zł za nowke z polska gwarancja za 8gb to slinka cieknie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jam mam pytanie czy ktoś instalował rocksa z forum anythingbutipod tam sa 3 wersje i mam pytanie która jest, że tak powiem, 'najbardziej wypasiona'...?

Chodzimi o jakiś ładny WPS, mpegplayer plugin, i ogólne wrażenie...

Czy większość filmów na rocksie nie ma synchronizacji audio/video...?

 

ja mam pytanie, porownywal ktos jakos dzwieku e200 z rockbox'em do irivera t60 / meizu m6??

pisza że dżwiek z rockboksa jest lepszy niż z orginalnego FW- robi się ciekawie...

Może znowu powrócić na sansy... hmn hmn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w to ze dzwiek jest lepszy to niewatpie ... samo eq daje duzo, ale nadal pozostaje problem jak bardzo lepszy on jest ... bo niecale 400zł za 8gb ... jeszcze karty pamieci ... no kusi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie skad moge sciagnac/wziac plik OF.mi4?

Mam sanse e260 z softem z koncowka 18e

Zainstalowalem Rockboxa... jestem w pelni z niego zadowolony, ale gdy chce wlaczyc oryginalny firmware (np. zeby zgrac jakies pliki) to bootloader (chyba?) pisze ze chce uruchomic oryginalny firmware, szuka pliku OF.mi4, nie znajduje go, wiec przerywa operacje uruchamiania oryginalnego softu i wylacza mp3... :/

 

ktos wie jak temu zaradzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jam mam pytanie czy ktoś instalował rocksa z forum anythingbutipod tam sa 3 wersje i mam pytanie która jest, że tak powiem, 'najbardziej wypasiona'...?

Chodzimi o jakiś ładny WPS, mpegplayer plugin, i ogólne wrażenie...

Czy większość filmów na rocksie nie ma synchronizacji audio/video...?

pisza że dżwiek z rockboksa jest lepszy niż z orginalnego FW- robi się ciekawie...

Może znowu powrócić na sansy... hmn hmn

Ja mam rocksa made by cpchan, zainstalowałem go tylko ze względu na dodatek przedłużający moc baterii... Ale ma on dużo więcej dodatków i najwięcej userów anythingbutipod wybiera właśnie ten. WPS mam Ultima v.1.0. (http://www.rockbox.org/twiki/bin/view/Main/WpsSansaE200 ). W temacie filmów się nie wypowiem, bo nie oglądam i dlatego chcę sansę na coś mniejszego zamienić. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności