Skocz do zawartości

Player średniej Klasy - Aaa, Ok.1gb, Który?


Gość Mashu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Niestety mój Samsung YP-T4 z zaledwie 256mb musi odejść w odstawkę, wiadomo na koszt czegoś wygodniejszego i lepszego, zresztą mała 'zawartość' pamięci musiała być często aktualizowana....

 

Nie jestem żadnym melomanem, na ucho też słoń mi nie nadepnął chyba ;). Interesuje mnie jakiś dobrze grający playerek, w momencie który zakupowałem sprzęt w moim odczuciu miał lepszą jakość i wykonoania nawet stockowych słuchawek niż Creativy i inne playery w podobnej wówczas kategorii cenowej...

 

- nie interesują mnie żadne bajery, wystarczy: mp3, ogg do muzyki i posłuchania ebooków

- jakość dzwięku do ceny - cena ok. 200zl [ustawienie własne EQ, jeśli oczywiście wpływają na lepszą jakość chociaż minimalnie i pewnie będe korzystał ze słuchawek stockowych, chyba, że naprawdę będzie waszym zdaniem potrzeba wymiany na "nieco" lepsze...]

- najlepiej coś małego na baterie AAA, nie jestem przekonany do wbudowanych baterii, zresztą dochodzi wygoda, że mogę od ręki wsadzić następny naładowany akumulatorek

- ostatni nie pokazywał czasu piosenki ze zmiennym bitrate wskazane, aby player posiadał i nie wiem, czy można mieć np 2 playlisty?

- najlepiej opaska na ręke lub cos podobnego do biegania w komplecie [ale to drugo priorytetowa sprawa], w poprzednim niestety jedyne jakie znalazłem firmowane wtedy grubo powyżej 50zł za kawałek materiału, więc miałem "dorabianą";)

 

Proszę o radę

Np. Mpio ml100/fy900, jakas sansa cos podobnego czy tutaj najtańszy z stajni iriver np. t60 niestety za ok 250zl? Moze cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz irivera T10, dostaniesz w zestawie opaskę, w sam raz do biegania. Jest trochę sporawy, ale za to wytrzymały.

 

Bardzo ciekawa propozycja i jak czytałem dość fajny. Niestety nowy w wersji 1GB kosztuje niestesty wiecej niz zalożylem, prawie 350zl :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

289 na allegro. Jakis czas temu widzialem tez w electroworldzie po 299zl ale to chyba byla jakas wyjatkowa promocja.

T10 ze sklepu sie zdecydowanie nie oplaca - za tyle to mozna juz dostac Meizu M6 2GB ;]

 

Za taką cenę już nie widzę...

Z tego względu zastanawiam się nad tańszym Iriver T60 1GB lub Meizu M6 1Gb

Z tego co przeczytałem Meizu ma jakość porównywalna prawie z Iriver'em i plusem sa różne "bajery". Boli mnie niestety ta wbudowana bateria i stąd zapewne nie korzystałbym z większości opcji kosztem zapewne dużego spadku żywotności przy włączonym takim sporym wyświetlaczu. Niby podane 6godz i 20godz przy tylko słuchaniu, ale zapewne po paru miesiącach i oczywiście normalnym użytkowaniu (czasem zmiana piosenki, zmiana ustawien EQ - podświetlanie) czas ten w rzeczywistości będzie wynosił połowę powyższego.

 

Jeszcze się waham...

 

Jeśli wybiorę jeden z nich, który sklep lub miejsce taniego zakupy polecacie (gdzieś w jednym sklepie widziałem Meizu z ładowarką zew. w komplecie za 269zl), tak żeby odpukać mieć jeszcze gwarancje, jakby coś wydarzyło się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przeczytałem Meizu ma jakość porównywalna prawie z Iriver'em i plusem sa różne "bajery".

Ba, imho Meizu jest zdecydowanie lepszy niż Txx iRivera. Kwestia głównie polega na tym czy poszukujemy bardziej klasycznego playerka na baterię AA/AAA czy coś nowoczesniejszego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba, imho Meizu jest zdecydowanie lepszy niż Txx iRivera. Kwestia głównie polega na tym czy poszukujemy bardziej klasycznego playerka na baterię AA/AAA czy coś nowoczesniejszego ;)

 

Byłem nastawiony na klasyczny player, ale porównując, że obie pozycje mają podobny próg cenowy i Meizu oprócz nurtującego mnie akumulatora posiada jak to określiłem większa ilość bajerów lub ktoś inny to określi możliwości to powstał poważny dylemat. Narazie poszukam ciekawych ofert z gwarancją.

Z gory dzieki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to określiłem większa ilość bajerów lub ktoś inny to określi możliwości

Bajery to powiedzmy możliwość oglądania filmów czy zdjęć ale oprócz tego dostajemy np. obsługę FLAC czy dobry 10-pasmowy EQ czego nie oferuje iRiver ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dorobiłem sie w koncu .... i wybralem narazie opcje:

Iriver'a T60 2GB!

 

Faktycznie co do plusow: - faktycznie bardzo przyjemny dzwiek, radio choc raczej nie korzystam to tez niezle odbiera

-dyktafon nie spodziewalem sie ze w takim pierdzidelku moze byc stosunkowej dobrej jakosci

- mozliwosc tworzenia wielu playlist i kilka przyjemnych opcji w tym study i przewijanie co zadana ilosc sekund...

 

Teraz co do minusow, a wlasciwie pytan czy da sie jakos poradzic...

- joy faktycznie jak czytalem maly minus, dopiero po probach oraz nauce odkad zaczalem nawigowac kciukiem dziala tak jak chce!

- stary samsung pokazywal utwor ile ma kbps, mam rozumiec, ze nie ma tej opcji?

- czy istnieje mozliwosc pokazywania ilosci utworow w katalogu tak jak pokazywal samsung [nr odtwarzanego utworu /ilosc w wybranym katalogu]?

 

Dodatkowo wyprzedajac pytanie jakie sluchawki jakbym znowu nazbieral pare zlotowek polecacie do playera?

Wersja bardziej ekonomic (max 80zl?) i gdzie takowe najtaniej moznaby zakupic, aby miec pewnosc orygilanosci?

(slucham poczawszy od jakis ebookow, muzyki pop, rnb, lzejszego rocka na jakies dyskotece klubowej skonczywszy lub cos z lekkim "basikiem")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo wyprzedajac pytanie jakie sluchawki jakbym znowu nazbieral pare zlotowek polecacie do playera?

Wersja bardziej ekonomic (max 80zl?) i gdzie takowe najtaniej moznaby zakupic, aby miec pewnosc orygilanosci?

(slucham poczawszy od jakis ebookow, muzyki pop, rnb, lzejszego rocka na jakies dyskotece klubowej skonczywszy lub cos z lekkim "basikiem")

Koss KSC75 albo KSC55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności