Skocz do zawartości

Jakość Dźwięku


Gość ~Darek~

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam prośbę do wszystkich użytkowników którzy mieli lub mają możliwość porównania jakości dźwięku odtwarzaczy serii IFP-9xx z modelami IFP-7xx/8xx o opisanie swoich wrażeń. Doszły mnie słuchy że seria IFP-9xx może oferować lepszą jakość dźwięku przy porównaniu na tych samych słuchawkach. Jako że jakość dźwięku często jest jedną z najistotniejszych kwestii przy zakupie, myślę że ważne i niezmiernie pożyteczne będzie rozwianie wątpliwości, czy pomiędzy tymi seriami występują jakieś różnice. Dla mnie jest to bardzo ważna kwestia i z góry dziękuję wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość dźwięku powinna być taka sama, zastosowano w nich identyczne (a przynajmniej bardzo podobne) układy dźwiękowe ze wzmacniaczykiem o mocy, w obu przypadkach, 2x18mW. Gwarantujemy, że jakiego iRivera byś nie wybrał, jakość dźwięku będzie zawsze na najwyższym poziomie :) Skoro jakość dźwięku jest dla Ciebie bardzo ważna, tak czy siak będziesz zadowolony ;)

Co do tej jakości dźwięku mogę się oczywiście mylić, ale wydaje mi się, że powinna być taka sama. Wątpliwości powinien rozwiać TomPL gdyż miał możliwość obcowania z iFP-500, iFP-800 i teraz iFP-900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej jakości dźwięku mogę się oczywiście mylić, ale wydaje mi się, że powinna być taka sama. Wątpliwości powinien rozwiać TomPL gdyż miał możliwość obcowania z iFP-500, iFP-800 i teraz iFP-900.

No niby tak, ale... moj ifp-895 byl z serii 'szumiacych' wiec nie jestem w stanie w 100% zapewnic czy jakosc dzwieku w tym modelu ( zakladajac ze mowimy o normalnym nieszumiacym egzemplarzu) jest idealna i porownywalna z seria 500 czy 900. Porownywalem dzwiek w 500 i 800 uzywajac tych samych sluchawek (z 500, bo te z 800 mialy duzo gorsze basy) i dzwiek w 500 byl jakby bardziej zrownowazony a w 800 'podbarwiony', ale powtarzam, szumy mogly powodowac dodatkowe zludzenia/efekty.

Co do 500 i 900 - oba maja rownie doskonala jakosc dzwieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~Darek~

Dzieki serdeczne za odpowiedzi. Może jeszcze ktos dopisze swoje spostrzerzenia, zapraszam. Może osoby ktore mają możliwość porównania serii IFP-7xx/8xx z jakimikolwiek innymi modelami Irivera. Będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Immanuel za odpowiedź. Jeśli byś miał okazję porównać i coś tutaj skrobnąć, będę wdzięczny. :rolleyes:

Pozdrawiam

 

 

Jeśli ktoś jeszcze miał okazję porównywać inne modele z serią IFP-9xx lub IFP-7xx/8xx pod kątem jakości dźwięku, zapraszam gorąco do opisania swoich spostrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności