Skocz do zawartości

Słuchawki Bose


gla

Rekomendowane odpowiedzi

Nie lepiej kupić za te pieniądze jakieś konkretne sprawdzone słuchawki? Może Ultimate Ears Super.Fi 5 Pro? Te bose kosztują kolo 400zl. Ja bym sobie darowal, niedawno kupilem troche taniej JBL Reference 220 i okazalo się, ze CrossRoads Mylarone X3 za 170zł sa lepsze.

Przemysl sprawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak też myślałem. Ktoś proponował mi ich zakup za ok. 300zł.

A zastanawiałem się nad JBL 220 ale to też w granicach 300zł chyba że z Stanów. Jeżeli słuchałeś obu tj. JBl i Mylarone X3 jak jest przewaga tych drugich. Lepsza góra, srodek, może dół. Jeżeli możesz bardzo proszę o wskazówkę. Gdzieś wyczytałe na forum ze Mylarone X3 są mało trwałe choć nie wiem co autor miał na myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz wczesniej wspomnialem posiadaja pewne bledy , jednym z nich jest o duzo za duza wtyczka , jej rozmiary chyba tylko sa po to takie zyby mozna bylo latwo odczytac logo firmy, jesli nosi sie player przy pasku to jest ok , ale jesli ktos wklada do kieszeni to istnieje duze prawdopodobienstwo wylamania gniazda sluchawkowego lub innego uszkodzenia.Nastepna problematyczna (dla mnie to nie znaczy , ze dla wszystkich) sprawa sa tipsy.Niestety wyjumujac sluchawki z uszu trzeba uwazac zeby tips nie zostal w uchu, jasne ze nie jest on taki maly zeby mogl wpasc do srodka ucha, ale moze np. gdzies wypasc , mozna go poprostu zgubic , mnie sie jeszcze to nie przytrafilo , ale byly juz takie przypadki.Jesli uda sie nam przejsc nad tymi uchybieniami bezbolesnie to sluchawki nam to wynagrodza precyzyjnie zbalansowanym dzwiekiem, basem ktory jest dokladnie wtedy kiedy powinien byc , dzwiek ktory jest calkowicie pozbawiony krzykliwej gory jak to maja coniektore sluchawkopodobne sprzety a i srednie sa rowniez bardziej niz zadowalajace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupić za te pieniądze jakieś konkretne sprawdzone słuchawki? Może Ultimate Ears Super.Fi 5 Pro? Te bose kosztują kolo 400zl. Ja bym sobie darowal, niedawno kupilem troche taniej JBL Reference 220 i okazalo się, ze CrossRoads Mylarone X3 za 170zł sa lepsze.

Przemysl sprawe...

 

kazdy ma inne gusta :) ja po bezposrednim porownaniu x3 i jbl pozostawilem u siebie jbl'e :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice między JBL i X3, hmmm.

 

Generalnie bardzo się zawiodłem na tych pierwszych. Mają troszkę więcej bassu niż X3, ale słabszą średnicę i bardzo drażniącą górę. Miałem oba modele na raz przez kilka dni i starałem się jakoś przyzwyczaić do JBL, ale nie wyszło. Co mi nie pasowało? Ano brzmienie wokalu - tzn w JBL był cichszy, wyraźnie schowany (jakby spod koca :)). Starałem się to kompensować podbijaniem odpowiednich pasm za pomocą EQ, niestety nie udało mi się zbliżyć do tego co prezentowały X3.

 

W górze pasma strasznie mnie irytowała "piskliwość", uczucie igiełek w uszach, najbardziej przy odsłuchiwaniu polskich nagrań (Monika Brodka), w których występują: s, sz, ś w wokalu - zdaje się, że nazywają to sybilantami, czy jakoś tak. Pewnie duży wpływ na to ma także player, lecz słuchając takich nagrań na X3 nie było tego problemu - zatem tutaj góra była trochę stępiona, co najwyraźniej bardziej mi odpowiada.

 

Generalnie JBL to bardzo dobre słuchawki, świetnie wykonane, przyciągające uwagę, do tego sprzedawane z przeróżnymi dodatkami (niekoniecznie potrzebnymi). Jak dla mnie nie są warte swojej ceny. X3 za 170zł są wg mnie lepsze i tyle. Nie płacisz za firmę, a masz sprzęt potrafiący zachwycić. (przypomniało mi się, że scena - jakże ważna dla mnie - w tych słuchawkach zdawała się być "zrolowana". Dźwięk dobiegał jakby z rury, baa nawet wąskiej rurki. Natomiast w X3 zdarzało mi się obracać na ulicy w poszukiwaniu dźwięków płynących ze słuchawek - człowiek potrafił się nieźle wystraszyć. JBL zdecydowanie pod tym ustępowały o połowę tańszym Crossom).

 

Mam nadzieję, że moje następne słuchawki mnie zachwycą. Vigo, zdaje się że masz Shure SE530? Jak wrażenia? We wtorek będę miał swoje i jak mniemam na tym modelu skończy się moja zabawa w IEMy.

 

(moje spostrzeżenia są tylko moje i nie musicie się z nimi zgadzać)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o shure se 530, przyznaje jestem zachwycony , jak do tej pory nie slyszalem lepszych sluchawek in ear, domyslam sie , ze istnieja ale ja nie mialem z nimi kontaktu, jesli chcesz nabyc ten model shure toszczerze polecam. Porownywalem je do modelu se 210 ktory takze posiadam , ale niestety nie moglem wyszukac nic w czym se 210 byloby lepsze niz se 530. Jasne ze sa drogie , ale to tez zalezy jak bardzo wazny jest dla Ciebie dzwiek, jesli wazny to se 530 beda warte wydanych pieniedzy.Zapewniam Cie , ze szybko zrezygnujesz z crossow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności