Skocz do zawartości

Zdjęcia Przenośnych Zestawów Audio


nfsu

Rekomendowane odpowiedzi

To białe na drugiej fotce po środku to też iPod? Pierwszy raz takie coś widzę ;) Ah Ci fanboy`e :P heh

No przecież to iPod 3G. KLIK . Według mnie jeden z najlepszych, bo najbardziej intuicyjny - bez kretyńskich 1 000 funkcji do jednego scroll'a, ale pewnie zaraz wywołam wojnę, więc podkreślę "IMHO" ;P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież to iPod 3G. KLIK . Według mnie jeden z najlepszych, bo najbardziej intuicyjny - bez kretyńskich 1 000 funkcji do jednego scroll'a, ale pewnie zaraz wywołam wojnę, więc podkreślę "IMHO" ;P.

Jak tylko Brestinder potwierdził, że to iPod to zasięgłem wiedzy na wiki ;) Jakby mi ktoś wcześniej classica 3G pokazał to bym się uśmiał, że niezła podróbka :D iPod`y w zasadzie nigdy mnie nie interesowały, stąd ta niewiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się ktoś o te Pionki pytał, nie raz na forum, ale były raczej "młode" chyba. Widziałem je w RTV Euro AGD, ale posłuchać nie dali ( jak komuś tam innemu też, bo pisał ). W sumie i tak bym ich nie kupił, bo nie po to się K414P pozbywałem, by znowu wracać na małe portable, ale MJ2 prezentują się ( zwłaszcza na żywo ) całkiem przyjemnie. Nie wiem jak obecnie z ceną, jak je oglądałem, bekali za nie 149zł. Żarcik tarki chyba...

 

flashu, może jakaś mini-recka, albo obszerniejsza z porównaniem do CAL!, PX100, K414/K518? W sumie trochę ludzi o nie pyta.

 

Te Pionki w rtv euro agd kosztują juz 169 zl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim kartoniku widnieje kwota 139zł, ale jak wyjdzie moja recka to będą kosztowały nawet i 300zł :P lol Nie no, joke.

 

 

sąsiad ma te pionki.

szczerze ? tandeta totalna, zarówno pod względem wykonania (strasznie tani i lipny plastik), wygody/izolacji (nie izolują w ogóle i odstają od uszu) jak i dźwięku - porażka. dał za nie ok 150 pln, imho przepłacił ok 100 pln za nie . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiĘknIusSffFkię :*

Ty może już nie pogarszaj swojej pozycji, hm ?

 

sąsiad ma te pionki.

szczerze ? tandeta totalna, zarówno pod względem wykonania (strasznie tani i lipny plastik), wygody/izolacji (nie izolują w ogóle i odstają od uszu) jak i dźwięku - porażka. dał za nie ok 150 pln, imho przepłacił ok 100 pln za nie . .

Takie coś a'la Panasonic RP-DJ100, chociaż tragiczne nie były tak bardzo, ale na pewno nie warte 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sąsiad ma te pionki.

szczerze ? tandeta totalna, zarówno pod względem wykonania (strasznie tani i lipny plastik), wygody/izolacji (nie izolują w ogóle i odstają od uszu) jak i dźwięku - porażka. dał za nie ok 150 pln, imho przepłacił ok 100 pln za nie . .

Coś widzę, że będę się musiał pospieszyć z moją recką. Totalną tandetą bym ich mimo wszystko nie nazwał ani w kwestii wykonania, ani dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś widzę, że będę się musiał pospieszyć z moją recką. Totalną tandetą bym ich mimo wszystko nie nazwał ani w kwestii wykonania, ani dźwięku.

 

z całym szacunkiem do Ciebie

ale właśnie przesłuchałem je po raz kolejny -dla pewności - (mam je na wyciągnięcie ręki) i podtrzymuje swoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sąsiad ma te pionki.

szczerze ? tandeta totalna, zarówno pod względem wykonania (strasznie tani i lipny plastik), wygody/izolacji (nie izolują w ogóle i odstają od uszu) jak i dźwięku - porażka. dał za nie ok 150 pln, imho przepłacił ok 100 pln za nie . .

Coś widzę, że będę się musiał pospieszyć z moją recką. Totalną tandetą bym ich mimo wszystko nie nazwał ani w kwestii wykonania, ani dźwięku.

 

[EDIT]

Na początek zaznaczę, ze pisze to drugi raz, przez co jestem bardzo :[ gdyż Safari na iP dało ciała i mnie wywaliło :[

 

W kwestii słuchawek. Na początku powiem tyle, że wygrzewanie tym sluchawkom bardzo służy tzn. z mocno nieznosnych stają się znośne, ale czy do końca, o tym za chwilę.

Na początku kompletnie brakuje sluchawkom góry, średnica jest wycofana a do tego dochodzi spora ilość nijakiego basu. Na szczęcie po kilkudziesięciu godzinach wygrzewania pojawia sie góra, jest "csyt,csyt" perkusji czego ogromnie mi brakowało. Aktualnie dźwięk prezentuje się następująco: sluchawki grają ciepło, ciemną barwa dźwięku co niestety nie będzie pasowało do sporej ilości grajków, a także do preferencji słuchaczy (w tym mnie). Średnica zdaje się, zdaje się nie być już tak bardzo wycofana, co nie zmienia faktu, ze dalej jest wycofana :P Basu jest wystarczająco dużo, z akcentem na dużo, jednak mi jego ilość jak najbardziej odpowiada. Co do wysokich to jest ich mało, ciągle mało IMO. Na całe szczęście z pomocą przychodzi EQ, o którym w sumie zapomniałem przy okazji obcowania z Cal'ami, na które to Pionki są bardzo podatne. Nawet duże zmiany nie robią z dźwięku kupy, co ma miejsce w przypadku Cal, gdy się przesadzi. Dzięki EQ daje się z Pionkow wyciągnąć górę, której mi mocno brakowało, a przy okazji wypchnąć nieco średnicę. W kwestii tłumienia brak rewolucji, a także rewelacji. Pionki tłumią na poziomie Cal'i, tak więc na miasto jest to raczej średnio słabe rozwiązanie. Dodam, że nie spotkałem się jeszcze z dobrze tlumiacymi sluchawkami zamkniętymi: px200 także tłumią słabo, trochę lepiej wygląda to w AKG K 450 jednak daleko im do ep'ków.

Wykonanie. Zacznę może od tego, że spodobały mi sie już na zdjęciach, teraz dalej mi się podobają. Czarna część pałąka jest cienka, zdaje się być delikatna, choć narazie bez zastrzeżeń, srebrna część to malowany plastik tak więc po pewnym czasie prawdopodobnie zacznie on schodzić. Muszle są natomiast bardzo ładne, są wykonane z lepszego materiału niż pałąk. Nuestety gąbka po jakiejś godzinie zaczyna grzać uszy, na szczęście tylko do pewnego poziomu ciepła, przez co można to znieść :P Gorzej wygląda kwestia ucisku, gdyż po paru godzinach malzowiny zaczynają wolać o trochę luzu ;) W Cal'ach uszy nie narzekają, jednak ciśnie mnie w nich po paru godzinach gąbka pałąka, czego nie zauważam w przypadku Pionków. Sluchawki można oczywiście złożyć, albo na karku, albo w celu schowania do jakiegoś etui/worka.

Czy sluchawki te warte są ok. 150zł ciężko mi powiedzieć, gdyż za Cal'e dałem 160zł ;) więc patrzę na Pionki przez ten pryzmat, jednak za Pionki też tyle nie dałem (czyli nie 150zł), dzięki czemu uważam, że zrobiłem dobry interes, choć gdyby nie EQ...

 

eRazel, byłbym rad gdybyś opisał ich brzmienie, ciekawy jestem czy zgodzi sie z moim ;) no i podaj na czym słuchasz. Tak jak piszę, gdyby nie EQ pewno już by leżały w komisie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eRazel, byłbym rad gdybyś opisał ich brzmienie, ciekawy jestem czy zgodzi sie z moim ;) no i podaj na czym słuchasz. Tak jak piszę, gdyby nie EQ pewno już by leżały w komisie ;)

 

wiesz co, to nie temat na tego typu spory dlatego rozpisywal się nie będe,

napisze tylko, że charakterystyka brzmienia pionków odbieram bardzo podobnie.

trochę zbyt dużo dołu (kiepskiej jakości), średnica i góra kapke wycofana.

o ile te braki da się nadrobić (w pewnym sensie) dobrym eq (nie bawiłem się specjalnie eq przy pionkach),

o tyle naprawdę marnej przestrzeni i 'suchego, beznamiętnego' grania nie nadrobisz już niczym . .

 

dodam tylko tyle, że przestrzeń oraz separacja jest mniejsza niż w moich klipsach, które jak by nie patrzeć są iemami.

 

odnośnie izolacji, jest na gorszym poziomie niż cal. pionki nie izolują w ogóle ;)

takie moje zdanie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności