Skocz do zawartości

Tipsy - gumki, pianki, silicony :)


Rekomendowane odpowiedzi

Nigdzie nie znalazłem takiego tematu więc pozwoliłem sobie na jego założenie.

 

Myślę, że dobrze byłoby coś napisać o "tipsach" na słuchawki dokanałowe. Wrażenia z ich użytkowania, opinie o nakładkach dostarczonych ze słuchawkami czy zakupionych oddzielnie.

 

Na początek może moja lista:

 

Słuchawki Fiio FH1s i FD3Pro - nakładki z zestawu silikonowe (bass & vocals) rozmiar L. Bardzo dobre zapewniają niezłą izolację od otoczenia. Pianki rozmiar M, również bardzo dobre. Używam ich również z innymi słuchawkami.

 

Moondrop Aria 2 i Chu 2 - nakładki dostarczone ze słuchawkami według mnie do niczego się nie nadają.  Rozmiar L nie zapewnia żadnej izolacji. Ale bardzo dobrze z tymi słuchawkami spełniają swoją rolę nakładki od Fiio.

 

KZ Castor - silikonowe (albo raczej gumowe) bardzo słabe. Jak wyżej bardzo dobrze zgrywają się z silikonowymi Bass i piankami od Fiio.

 

KZ ZVX - w zestawie pianki, które mają dziwny zapach. Rozmiar S i M całkiem miękkie. Rozmiar L strasznie twarda pianka i ciężka do aplikacji w kanale słuchowym.

 

Dunu Falcon Ultra - przetestowane S&S (Stage & Studio) rozmiar największy, świetna izolacja. Balanced z tego samego zestawu rozmiar L również bardzo dobre i wygodne, świetnie zgrywają się z Chu 2.

 

Tipsy SpringFit W1 (L), świetne pasują do wszystkich powyższych słuchawek i zapewniają bardzo dobrą izolację. Chyba jedne z moich faworytów. Bardzo dobra para dla słuchawek Aria 2.

 

Doszły jeszcze Moondrop SpringTips (L) - jeszcze nie testowane. Aktualizacja. Niestety rozmiar L w słuchawkach Aria 2 i Chu 2 jest azjatycki i dla mnie za mały. Dotyczy się to również Springtips'ów nie mogę złapać pełnej izolacji z żadnymi powyższymi słuchawkami. Mówiąc krótko, są za małe :(

 

 

Edytowane przez _Docent_
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie przygarnął listę "krótkich" (płytkich) gumek, bo większość IEMów na stockowych mi nie wchodzi wystarczająco głęboko, albo wchodzi ale na chwilę i po kilku minutach się wyślizguje. :)

 

Coś jak te z lewej z zestawu tipsów BGVP DM8:

 

image.jpeg.2113687bd2ac66154be80a2fdccfd31d.jpeg

 

Jeśli gdzieś jest już taka lista dla bardziej wybrednych kanałów to sorri.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie przygarnął listę "krótkich" (płytkich) gumek, bo większość IEMów na stockowych mi nie wchodzi wystarczająco głęboko, albo wchodzi ale na chwilę i po kilku minutach się wyślizguje. 
 
Coś jak te z lewej z zestawu tipsów BGVP DM8:
 
image.jpeg.2113687bd2ac66154be80a2fdccfd31d.jpeg
 
Jeśli gdzieś jest już taka lista dla bardziej wybrednych kanałów to sorri.
Cześć,
Większość "gumek" dedykowanych pod tws będzie dla Ciebie:)
Ja osobiście mam i polecam Epro tw00, są krótkie i znajdą nie tylko zastosowanie w problemie takim jak Twój ale też do wszystkich słuchawek dokanałowych, które wykorzystują przewodnictwo kostne ponieważ łatwo w nich złapać "głębokiego seala" dzięki czemu BC ma lepsze pole do popisu.


Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka


  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności