Skocz do zawartości

Sennheiser HD540 Reference, HD560 Ovation - remont


ORobert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Postanowiłem w końcu zrobić remont moich świetnych ale starych już HD540 Reference i HD560 Ovation. Do wymiany pójdą nausznice (już zamówione u majfrendów), headband jest już nowy ze skóry i chcę wymienić kruszącą się piankę w komorze przetworników.

Czy ktoś wie czym można zastąpić taką piankę jak na zdjęciu, tak żeby za bardzo nie posuć dźwięku?

Dodam, że bez tej gąbki całkowicie zanika niskie pasmo.

 

Przy okazji oddam w dobre ręce jeden sprawny przetwornik z HD540 Reference II 300 Ohm. Kiedyś kupiłem słuchawki uszkodzone w nadziei że uda się je naprawić, ale zdobycie przetwornika jest niemal niemożliwe. Drugi przetwornik ma uszkodzone przewody łączące membranę z zaciskami i przypaloną membranę, więc nijak nie jest możliwa jego naprawa.

 

20240307_070839.jpg

20240307_072016.jpg

20240307_072048.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta fabryczna gąbka jest uklepana i wątpię, żeby miala takie same parametry akustyczne jak fabrycznie nowa 30 lat temu :) dlatego wg. mnie spokojnie można spróbować takich dysków z 80mm gąbki słuchawkowej :

https://www.aliexpress.com/item/1005004331737937.html
 

Są rozciągliwe i z 80mm można uzyskać w okolicach ~ 100mm jeżeli jest taka potrzeba. Ja używam jako filtrów do wnętrza padów jeżeli któreś słuchawki grają mi za ostrą górą ale zaznaczam, że nie mają dużego wpływu na dźwięk i wprowadzają raczej małe/minimalne zmiany.

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykruszyłem gąbkę z podkładek materiałowych i za pomocą kleju 3M Super 77 nakleję gąbkę jak na zdjęciu, grubość gąbki ok. 2mm. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

20240307_113309.jpg

Przetworniki z HD540 Reference II nieaktualne, jadą do kolegi @x86 .

Edytowane przez ORobert
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Remont HD540 zakończony. Brzmienie rewelacja, jak ogarne statyw to zrobie pomiary i wtedy cała prawda wyjdzie na jaw :) .  Nowe pady ze skóry owczej (o dziwo naturalna :) ) 105mm kupione tu:

Wymienne nauszniki z owczej skóry 65mm 70mm 80MM 85MM 90MM 95-110MM z pianki Memory wkładki do uszu poduszka dla Sennheiser AKG Sony Razer - AliExpress

Wszystkie pianki wymienione, również ta w kanale przetwornika. Headband zrobiony z kawałka starego paska skórzanego, wyklejony pianką i obciągnięty miękka skórą.

Efekt poniżej:

 

20240319_063416.jpg

20240319_063540.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności