Skocz do zawartości

Westone Um1 -> Nowe Dokanały :)


Marc1n

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawie troche historii :P Kiedyś moje zamiłowania muzyczne jeżeli chodzi o to co lubiłem słuchać były skierowane były bardziej w różne odmiany rocka i metalu, no i troche muzyka instrumentalna. Zaczełem bardziej wsłuchiwać się jednak bardziej w muzykę elektroniczną i kupiłem wtedy jednak z nastawieniem na to co dawniej słuchałem Westone UM1. Słuchawki były dobre, aż do momentu, gdy stwierdziłem, że z elektroniki najbardziej pasują mi rózne odmiany D'n'B, oraz po cześci eksperymentalna, czy też hardcore elektroniczny. No i sobie tak Westone leżały na półce, czasami używane, ale ja nie wiem czy one szczerze miały z 10 godzin pracy :) Używałem jednak ze względu na bardziej pasującą charakterystykę, a mianowicie lubiącę niskie tony Koss'y PortaPro. Lubiące w dużym stopniu i dające dzieki temu ładniejsza barwę w Drum'n'Bassie :) Stwierdziłem, że jednak jako że dokanałówki są pratyczniejsze w niektórych sytuacjach i zastanawiam się nad zmianą. Nie pasowały mi też do końca piankowe tipsy jakie miały Westone. W sensie nie wygody, bo ta jest naprawdę o niebo lepsza niż miałem w Plugach, ale tego, że czasami wkładam i wyjmuje słuchawki 2 razy na minutę, a odpowiednie wlożenie gąbek trwa. Po cześci dotyk gumy w końcówkach a'la jak w moich nie działających EX71 bardziej też mi pasuję. Takim oto sposobem nastawiłem się na kupno słuchawek z charakterystyką pod muzyke elektroniczną i z gumowymi końcówkami :P

Myślałem nad:

JBL Reference 220 <- idzie dostać z tego co wiem od ręki

Sennheiser CX300 <- też

Shure E3g/c <- średnio z dostaniem chyba

Shure SE210/310 <- średnio z dostaniem chyba

UltimateEars Super.fi 5 EB <- chyba praktycznie niedostępne

Ogólnie patrze na te podane słuchawki z perspektywy Kossów PortaPro i tego, że pasuje mi ich charakterystyka i zblizone do nich dokanały jeżeli chodzi o właśnie charakterystyke pasowały pewnie by dla mnie.

Myśle, że problemami może być dostępnośc tego co podałem, ew. tego, co jeszcze możecie mi zaproponować, bo może o czymś nie wiem. Pewnie spytacie: "No ok stary, ale jaka cena?" No cóż, nie wpakuje się od razu w podobno bardzo uniwersalne E500 Shure'a, ale chciałbym kupic czegoś co będzie kompletną stratą pieniędzy. Nie wiem także ile warte są teraz jeszcze moje Westone UM1(od razu w sumie mogę powiedzieć, że byłaby na nie tak, hmm, wolna oferta sprzedaży).

Tak więc proszę o doradzenie, może miał ktoś stycznośc, może ktoś slucha tego co ja, może ma ktoś jakieś spostrzeżenia do tego jak mógłbym dostać takie słuchawki w naszym kraju - wszystko mile widziane

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi ta Pixmania to nie chodzi, ajak poprawiłem adres na www.pixmania.com.pl, to napisane, że Owned by Jarkom :)

Nie brałem pod uwagę jakoś zbytnio tych Super.fi 5 pro, gdyż na stronie napisali, że dobre są pod muzykę: rock/country/pop. Chodź z drugiej strony, może być to marketingowy bełkot, gdyż wykres charakterystyki mają, hmm, ciekawy :)

Czy ceny tych słuchawek sa naprawdę takie jak tam na stronie, czyli 200$ , czy można dostać je taniej ? Ile kosztuje sprowadzenie z USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w piximanie sie sie nie laduj... poczytaj troche opinie na forach. UE Super.Fi 5 Pro to chyba najlepszy wybor. Sam sie na nie nastawiam i możliwe, że rownież wojt_bb bedzie je sciagal - moze sie zgadamy i sciagniemy w jednym pakunku (taniej przesylka). Jesli stwierdzisz, ze chcesz JBL'e to akurat mam do sprzedania kupione w salonie 2 tygodnie temu - TUTAJ

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiedz jakbyś mógł jak one się sprawują w takim wypadku (JBL'e) :)

Opinii o Super.fi 5 pro praktycznie nie słyszałem na żaden temat, gdyż słuchaweczki dość mało popularne u nas. Z drugiej strony, jak patrzeć po stronie ultimateears.com, to cena 250$, czyli gdzieś 800PLN to troche dużo. Garstkę pieniędzy więcej i mozna dostać prawie nowe E500. Hmm, czy ta cena napewno jest aktualna i rzeczywista, czy zawyżona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Fi 5 pro sciagniesz z ebaya za 560zl z przesylka (tak wyjdzie z zalatwianiem przez wojta_bb). Komentarzy szukaj na zagranicznych forach. Chwala je bardzo. Radzique - uzytkownik tego forum tez je posiada - bardzo je chwali - poczytaj jego posty. Co do JBL to graja swietnie jak na dokanalowki. Generalnie to moglbym pisac o nich w samych superlatywach, ale wg mnie maja troche waska scene. Troche napisalem na ich temat w tym temacie. Autor tego tematu doszedl do wniosku ze JBL lepiej mu pasuja niż bardzo chwalone tutaj X3 (sprzedaje swoje X3 w komisie jesli jestes zainteresowany). JBL maja swietne wykonanie, piekne brzmienie, mocny i szybki basik i mase dodatkow, z ktorego najfajniejsze jest etui do ktorego mozesz zapakowac playera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały offtop, ale napewno nie kupuj żadnych shure na allegro bo znalazłem pierwsze podróbki

http://www.allegro.pl/item223471855_shure_...o_tu_od_ss.html

mój pogląd potwierdza 2miesięczna gwara i zaznaczenie, że jest "bezpośrednim importerem" oraz poprzednie aukcje

http://www.allegro.pl/item217180998_217180998.html

http://www.allegro.pl/item223281244_223281244.html

http://www.allegro.pl/item216782423_216782423.html Czyżby pudełka podrabiali??

O JBL'ach na alledrogo nie wspominam

 

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Westone już raczej w żadne nowe tipsy ubierać nie będę :P

Liczyłem, że może ktoś za 300pln by się skusił, w sumie są nowe, mało dostępne a dla wielu odpowiadały z pewnością. W takim wypadku JBL mógłbym mieć bez dopłaty praktycznie :) Z tego co tam napisaliście koledzy o nich, to oprócz tego, że wąska scena(raczej w elektronice ciężko jakąkolwiek scene znaleźć imho), to same superlatywy :) No i kwestia jak z tymi UE ? Bo jak 175$, to 600PLN minimum pewnie przy dobrych lotach. Czy ta wersja Super.fi 5 EB naprawdę tak mało warta ? Tak samo ES310 od Shure? Producent napisał "wsadzilismy niesamowity oparty na technologi z Roswell przetwornik niskich tonów - Super Xtra Power Clear Bass" czy coś na ten styl, więc może naprawdę coś zastosowali :) A kształtem wyglądają tak, jakby mogły mieć na swoim końcu jakiś normalny niskotonowy głosnik, ala ten z "basowych" Super.fi 5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Westone już raczej w żadne nowe tipsy ubierać nie będę :P

Liczyłem, że może ktoś za 300pln by się skusił, w sumie są nowe, mało dostępne a dla wielu odpowiadały z pewnością.

tylko ze tyle one teraz wlasnie kosztuja na ebayu (z bezplatna przesylka do polski)

 

Bo jak 175$, to 600PLN minimum pewnie przy dobrych lotach.

na ebay sf5pro sa po 160$+30$ przesylka i to wychodzi koło 550zl

 

Czy ta wersja Super.fi 5 EB naprawdę tak mało warta ?

generalnie wszyscy bardziej polecaja pro, podobno sa lepsze, podobnie zreszta jest z x3 i xb, wiekszosc jednak woli x3 (jak dla mnie x3 juz maja niezly bas, po zabawie eq to już w ogóle ;))

 

Producent napisał (...)

raczej bym sie tym nie sugerował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak ktoś nie lubi bawić się w eBay, to może możę. Ja dam mniejsza ciut cene i jakoś poleci :) Może...

Co do ceny z eBay, aż nie wiedziałem, że dolar tak słabo stoi :)

Wiesz, porównać do końca Crossroadsów z UE nie można sądzę, chodź w sumie porównanie pasuje. Kwestia druga, to, że bardzo szczątkowe info krąży po internecie jeżeli chodzi o "basowe" wersje dokanałówek.

A co do tego textu i Shure, to ofc była ironia. Chodź z drugiej strony... trzeba znaleźć info użytkowników, ale ich narazie chyba mało jest, bo z tego co wiem seria ES X10 jest dość młoda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności