Skocz do zawartości

Burson Reference


Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Burson Reference 3 w wersji zbalansowanej ,ostatnio kupiłem zestaw głosników Edifer 360db i chciałbym skorzystać z połaczenia obu tych urządzeń bo bezprzewodowe odtwarzanie przez zestaw Edifer mnie nie zadawala Chyba popełniłem bląd ponieważ zakupiłem na allegro przewody optyczne a z tego com widzę Burson nie ma z tyłu takiego wyjścia pozostaje chyba tylko COX czy może ktoś może doradzi czym warto te oba zestawy połaczyć 

IMG_8442.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Burek ma wejście coaxialne i poniżej niego wejście optyczne. Nie podepniesz pod te głośniki.

spacer.png

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA, CZYTAJ POST NIŻEJ

Wygląda na to że jedyna możliwość to interkonektory mini XLR -> RCA, można na luzie dostać na Aliexpress. Tyle że nie mam pojęcia jaki będzie tego efekt, pewnie dużo zależy od danych urządzeń.

UWAGA, CZYTAJ POST NIŻEJ 

Edytowane przez Leairve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Leairve napisał(a):

Wygląda na to że jedyna możliwość to 2 konektory mini XLR -> RCA, można na luzie dostać na Aliexpress. Tyle że nie mam pojęcia jaki będzie tego efekt, pewnie dużo zależy od danych urządzeń. 🤔 

Świetny pomysł żeby uszkodzić opampy. Zastanów się zanim coś doradzisz.  Proponuję przeczytać instrukcję Burka- w szczególności właścicielowi. Generalnie zalecam czytanie instrukcji od wszystkiego..

IMG_3840.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Świetny pomysł żeby uszkodzić opampy. Zastanów się zanim coś doradzasz. Proponuję przeczytać instrukcję Burka.

IMG_3840.jpeg

 

Mogłeś sam to od razu napisać zamiast się oburzać. Fakt pozostaje, JEST to jedyna możliwość podłączenia do tych głośników (no, w połączeniu z adapterem). Chyba zacznę pisać na końcu że to co postuję to nie jest porada inwesty... podłączeniowa. 🫣

Edytowane przez Leairve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2024 o 20:24, Leairve napisał(a):

 

Mogłeś sam to od razu napisać zamiast się oburzać. Fakt pozostaje, JEST to jedyna możliwość podłączenia do tych głośników. Chyba zacznę pisać na końcu że to nie jest porada inwesty... podłączeniowa. 🫣

Napisałem że nie podłączy i to powinno być zrozumiałe. Nie oburzam się, ale takimi głupotami możesz bardzo „pomóc” kolegom.
 

Jeśli nie masz o czymś pojęcia/pewności to lepiej nie doradzaj. Taka rada.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lobuz1 napisał(a):

Napisałem że nie podłączy i to powinno być zrozumiałe. Nie oburzam się, ale takimi głupotami możesz bardzo „pomóc” kolegom. Jak nie masz o czymś pojęcia/pewności to lepiej się nie wypowiadaj.

O widzisz, a po przeczytaniu wydawało mi się że zdanie o niemożliwości podłączenia nawiązywało do wczesniejszego stricte dotyczącego wejść COAX. Tak więc dało się jednak wyrazić nieco jaśniej i uniknąć spięcia...

 

Co do pewności i pojęcia to w sferze audio faktycznie jest to towar którego każdemu nadmiar. Całe szczęście.

🙃

 

Niemniej mój błąd. Pardon, @GABRIEL BABICZ. Zedytuję żeby nikt nie miał z tego powodu problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Leairve napisał(a):

O widzisz, a po przeczytaniu wydawało mi się że zdanie o niemożliwości podłączenia nawiązywało do wczesniejszego stricte dotyczącego wejść COAX. Tak więc dało się jednak wyrazić nieco jaśniej i uniknąć spięcia...

 

Co do pewności i pojęcia to w sferze audio faktycznie jest to towar którego każdemu nadmiar. Całe szczęście.

🙃

 

Niemniej mój błąd. Pardon, @GABRIEL BABICZ. Zedytuję żeby nikt nie miał z tego powodu problemu.

Ja się nie spinam. Wszystko gra. Dzięki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Leairve napisał(a):

Też się dowiedziałem czegoś nowego, więc dzięki za (błyskawiczną) reakcję. Potencjalnie sam mogłem w przyszłości paść ofiarą takiego sposobu podłączenia 🫡 

W pewnych przypadkach jest to zapewne stosowane. Są „oszukane” wyjścia  xlr, które nie są zbalansowane (np. w chińczykach jak Topping widać to na schematach) i to może przejdzie, ale Burek nie bardzo lubi takie adapterki. Jakieś mikrofony czy instrumenty mają xlr i pewnie można przejść na rca. Pozdrowienia.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lobuz1 napisał(a):

Przecież Burek ma wejście coaxialne i poniżej niego wejście optyczne. Nie podepniesz pod te głośniki.

spacer.png

Dziękuje za wszystkie odp ,jestem zawiedzony bo myślałem że uda śie go połaczyć przez przewody optyczne lub cox a tu wychodzi na to że jedyna forma podłaczenia to przez złacze słuchawkowe a mi chodziło o coś lepszego Głosniki jeszcze mam czas na zwrot bo myślałem miedzy tym zestawem 360 db a tym Głośniki Edifier S2000MKIII - Opinie, Cena - RTV EURO AGD ale jak rozumiem tu też tak samo by było 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2024 o 21:58, GABRIEL BABICZ napisał(a):

Dziękuje za wszystkie odp ,jestem zawiedzony bo myślałem że uda śie go połaczyć przez przewody optyczne lub cox a tu wychodzi na to że jedyna forma podłaczenia to przez złacze słuchawkowe a mi chodziło o coś lepszego Głosniki jeszcze mam czas na zwrot bo myślałem miedzy tym zestawem 360 db a tym Głośniki Edifier S2000MKIII - Opinie, Cena - RTV EURO AGD ale jak rozumiem tu też tak samo by było 

 

Podpinasz się do wyjść XLR, dlaczego do słuchawkowego? Wtedy też wykorzystasz DACa z Bursona, bo po coaxie / optyku przetwornik z głośników będzie użyty. 

 

Tyle tylko, że należy użyć dołączonych do zestawu adapterów XLR-RCA, o czym wspomniał @lobuz1 Inaczej uwalisz opampy lub nawet sprzęt. Jeśli ich z jakiegoś powodu nie masz, to można je dokupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2024 o 21:58, GABRIEL BABICZ napisał(a):

Dziękuje za wszystkie odp ,jestem zawiedzony bo myślałem że uda śie go połaczyć przez przewody optyczne lub cox a tu wychodzi na to że jedyna forma podłaczenia to przez złacze słuchawkowe a mi chodziło o coś lepszego Głosniki jeszcze mam czas na zwrot bo myślałem miedzy tym zestawem 360 db a tym Głośniki Edifier S2000MKIII - Opinie, Cena - RTV EURO AGD ale jak rozumiem tu też tak samo by było 

Zwróć te Edifiery i kup lepiej PreSonus Eris 3.5BT z Eris Sub 8BT. Wyjdzie cię taniej niż 360 db i nie będziesz miał problemu z podłączeniem do Bursona. Dźwiękowo będzie to pewnie i tak lepiej brzmiało. Sam mam Erisy 4.5 pierwszej generacji bez suba i jestem z nich bardzo zadowolony. 

Edytowane przez Decks84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2024 o 13:03, Mayster napisał(a):

 

Podpinasz się do wyjść XLR, dlaczego do słuchawkowego? Wtedy też wykorzystasz DACa z Bursona, bo po coaxie / optyku przetwornik z głośników będzie użyty. 

 

Tyle tylko, że należy użyć dołączonych do zestawu adapterów XLR-RCA, o czym wspomniał @lobuz1 Inaczej uwalisz opampy lub nawet sprzęt. Jeśli ich z jakiegoś powodu nie masz, to można je dokupić. 

Miałem wcześniej Logitech z633 i one słabo grały po wejsciu słuchawkowym dlatego zależało mi na wymiane głosników i podpięćie ich pod wejscia optyczne Serio tak śie da bo ktoś wyżej pisał że nie ma szans by połaczyć Bursona z głosnikami przez optyczny kabel A czy ta przejsciówka była w zestawie bo nie wiem czy ją mam na wszelki wypadek prosze o link i jeszcze raz dziękuje za poswięcony czas na odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2024 o 11:35, Decks84 napisał(a):

Zwróć te Edifiery i kup lepiej PreSonus Eris 3.5BT z Eris Sub 8BT. Wyjdzie cię taniej niż 360 db i nie będziesz miał problemu z podłączeniem do Bursona. Dźwiękowo będzie to pewnie i tak lepiej brzmiało. Sam mam Erisy 4.5 pierwszej generacji bez suba i jestem z nich bardzo zadowolony. 

Zamówiłem dziś Eris 5 BT choć podobno te prom mają jeszcze dodatkowe pokrętło regulacji ,myslałem jescze nad Edifier S2000MKIII na stronie audiofanatyk bardzo dobrze zostały ocenione te kolumny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności