Skocz do zawartości

Muzyka na żywo w twoim domu: Moja subiektywna recenzja słuchawek Moondrop Venus


Zear

Rekomendowane odpowiedzi

Tak w temacie..

 

image.png

 

 

Ja nadal jestem fanem wszelkiej pisanej treści, a zwłaszcza recenzji.

Filmiki na YouTubie pozostawmy treściom, które rzeczywiście wymagają ciągłej wizualizacji.

 

Chapeau bas dla @Zear za kawał świetnego tekstu, bardzo precyzyjnego opisu wrażeń oraz za rekomendacje utworów. Nawet jeśli Venusów nie przesłucham, to na pewno dam szansę tym kawałkom.

 

Gratuluję osiągnięcia audio-spełnienia!

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, HappyBlack napisał(a):

Chapeau bas dla @Zear za kawał świetnego tekstu, bardzo precyzyjnego opisu wrażeń oraz za rekomendacje utworów. Nawet jeśli Venusów nie przesłucham, to na pewno dam szansę tym kawałkom.

 

Kurczę, dziękuję pięknie :) To moja pierwsza taka recenzja i naprawdę bardzo, bardzo subiektywna. Faktycznie, chyba tutaj trudno o obiektywizm tak samo jak w ocenie aparatów fotograficznych czy pędzli - jednemu będzie odpowiadała taka farba, drugiemu inna, jeden takie płótno będzie wolał zastosować przy obrazie, drugi inne.

 

Nie mam porównania z wieloma modelami, ale to, co usłyszałem naprawdę wzbudziło we mnie dokładnie takie odczucia i wrażenia.
 

Pewnie znajdzie się wiele więcej lepszych utworów do testowania słuchawek. Ja testowałem je na tym czego słucham często a i też trochę rzadziej, bo po ostrzejsze brzmienia sięgam rzadko, ale słuchawki okazały się super uniwersalne i muzykalne :)
 

Gdybym mógł coś dorzucić, to genialnie zrealizowany album Cassandry Wilson:

https://tidal.com/browse/album/1409284

 

Daje tym słuchawkom pole do popisu. :)

Może ktoś jeszcze oprócz mnie i Andrzeja @BearPL ma Venusy i zechce się podzielić wrażeniami?

A może ktoś porównywał je już z innymi słuchawkami bezpośrednio w trakcie odsłuchów? ;)

20 godzin temu, HappyBlack napisał(a):

Gratuluję osiągnięcia audio-spełnienia!


Dziękuję pięknie :) Teraz pewnie się pobawię w miarę możliwości z kablami, albo źródłem.
Może kiedyś uzbieram na jakiś lepszy wzmacniacz, choć iFi Zen Can robi super robotę i nie ma na co narzekać.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Refleksje po 3 miesiącach: nie kupujcie tych słuchawek.

Staniecie się audioholikami i będziecie tylko czekać, żeby nałożyć je na uszy i włączyć ukochaną muzykę.

Wasze żony i kochanki je znienawidzą i będziecie musieli chować kable słuchawkowe, żeby ich nie przecięły  :)

Nie mówcie, że nie ostrzegałem :D

A poważnie, z miesiąca miodowego zrobiły się już trzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Zear napisał(a):

Refleksje po 3 miesiącach: nie kupujcie tych słuchawek.

Staniecie się audioholikami i będziecie tylko czekać, żeby nałożyć je na uszy i włączyć ukochaną muzykę.

Wasze żony i kochanki je znienawidzą i będziecie musieli chować kable słuchawkowe, żeby ich nie przecięły  :)

Nie mówcie, że nie ostrzegałem :D

A poważnie, z miesiąca miodowego zrobiły się już trzy

Ja tak mam od lat i bez tych Venus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności