Skocz do zawartości

Ciepły mobilny DAC do iOS6 do 300-500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Szukam ciepłego DACa, w cenie do 300-500zł, który będzie współpracował z moim starym iPhonem 5 na iOS6. Sprzęt może być używany. Brzmienie muzykalne, maksymalnie ciepłe, może być trochę nienaturalne, z solidnym basem, nie sztucznie przesadzonym ale masywnym. Unikam wysokich, ostrych tonów. Nie, że powinny być całkowicie stłumione, ale mile widziane zaokrąglenia. Lubię też granie przestrzenne, ale raczej bardziej jakby ktoś puszczał muzykę za moją głową, a nie przede mną. Głównie słucham rapu, jazzu, soundtracków..

 

Nie zależy mi na ekranie dotykowym. Sprzęt powinien być prosty, mobilny.

 

Zapewne w niedalekiej przyszłości będę też szukał słuchawek do kompletu, na razie zadowalam się moimi AKG K551, które chyba średnio tutaj pasują.. więc również nie obrażę się pewnymi propozycjami.

 

Dziękuję :)

Edytowane przez Muczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Muczkowski zmienił(a) tytuł na Ciepły mobilny DAC do iOS6 do 300-500zł
2 godziny temu, Muczkowski napisał(a):

Szukam ciepłego DACa, w cenie do 300-500zł,

....

Z tego co miałem to takie pingle rzadko są ciepłe. FiiO BTR3K  taki był. Więcej grzechów nie pamiętam no i nie wiem jak Ty uważasz ale K551 (całkiem poniekąd spoko słuchawki) do ciepło grających raczej nie należą. Już bardziej te co masz w opisie, czyli 518

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję uprzejmie za podpowiedzi.

 

No jeszcze się nie zdecydowałem ale chyba właśnie na coś z FiiO lub Hip jak piszecie. A do tego jakie słuchawki byście polecili? Ciepłość i przytulność przede wszystkim. No i raczej całkiem wygłuszające więc pewnie konstrukcja zamknięta, ale nie za bardzo uciskająca, z chociaż lekkim dopływem powietrza. Coś do 500-1000zł?

Edytowane przez Muczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Muczkowski napisał(a):

Ciepłość i przytulność przede wszystkim.

Używany ifi Go Blu w okolicach 500-600 zł można czasem upolować i jego bym polecił choć 

W dniu 22.01.2024 o 15:28, neonlight napisał(a):

Hip Dac 

to też ciekawa propozycja ale niestety nie słuchałem go i bazuję tylko na opiniach.

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, x86 napisał(a):

..to też ciekawa propozycja ale niestety nie słuchałem go i bazuję tylko na opiniach.

Hip Dac (v1) jest mięsisty i cieplutki, z delikatną górą, dlatego po podbiciu w nim basu powinien pięknie się zgrać z K551. ;)

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, neonlight napisał(a):

Hip Dac (v1) jest mięsisty i cieplutki, z delikatną górą, dlatego po podbiciu w nim basu powinien pięknie się zgrać z K551. ;)


Brzmi dobrze : ) Zastanawia mnie jeszcze kompatybilność z moim foniaczem. Tak jak wspomniałem, mam iOSa 6 i chętnie bym przy nim pozostał. W internecie nie znalazłem przedstawionych wymagań a propo tego. Jednak gdy telefon podłaczam do radia w samochodzie to ładnie wykrywa go jako iPoda i wszystko gra. Co o tym myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Update:
dla wszystkich myślących o próbie łączenia DAC'a z starym sprzętem Apple jak ja - iOS6 i wszystkie niżej systemy zdają się nie wspierać łączności przez kabel USB, tzw. streamowania dźwięku cyfrowo. Wsparcie to zaczyna się dopiero od wersji 7 systemu. Aby ominąć wewnętrznego DACa w iPhonie trzeba więc kupić kabel LOD z końcówką Jack (np. 30pin L9, przy czym w moim przypadku musi być dodana jeszcze przejściówka z Lightning na 30pin). Na razie jednak pozostałem przy łączności Jack to Jack

 

Wyjątkiem są DACi przeznaczone specjalnie dla sprzętów Apple jak HP-P1. Ten właśnie łączy się przez USB z 30pin ze starym iOS

(http://noblehifi.blogspot.com/2012/12/fostex-hp-p1-review.html)

 

Jak ktoś jest bardziej doinformowany w tej sprawie to zapraszam do podzielenia się swoim doświadczeniem

Edytowane przez Muczkowski
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności