Skocz do zawartości

ThieAudio Monarch MKIII


KaszaWspraju

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za opis bo byłem ciekawy ich nowych flagowców. Po tym opisie bym ich nie kupił, co więcej nawet nie mam ochoty ich posłuchać. Natomiast jeśli szukasz popisu technikaliów z lekkim zabarwieniem melodyjności to mogę tylko polecić Mest MK2. Chociaż zakładam, że i tu wielu chciałoby więcej „romantyzmu”.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drodze są jeszcze Tips Azla Sendaearfit ligt w wersji krótkiej i długiej. Z opisów na Head Fi, łagodzą górę. 

 

W sumie nie byłem gotowy na taką ilość szczegółów, czystość, energię i ich bezpośrednia prezentację. Dodatkowo ta rozdzielczość i różne przetworniki. Długo słuchałem tylko planarów, a ten dźwięk/strojenie z MK3 to jak walnięcie obuchem w łeb. Otrzeźwienie. Pewnie połowa obecnych modeli iem'ów brzmi w ten deseń.

 

W sumie podoba mnie się to inne strojenie, ale siła przyzwyczajenia jest duża i brakuje czegoś analogowego w MK3. Sam wysoki poziom techniczny, dodanie subbasu, co w sumie jakoś tam się dobrze równoważy oraz równiutkie, flagowe środkowe pasmo, w cenie 1000$ to mało. Mimo to zatrzymam je dopóki coś nie zaczaruje jak D8000.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KaszaWspraju napisał(a):

brakuje czegoś analogowego w MK3.

Ciekaw jestem, czy spełniły by w Twoim mniemaniu, ten aspekt prestige ltd? (Pozostając przy thieaudio) 

Miałem co prawda krótką przyjemność odsłuchu ale wydawały się właśnie zestrojone z dbaloscią o "technikalia" z pierwiastkiem czy szczyptą analogowości, płynności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, KaszaWspraju napisał(a):

● zaprzeczenie

 Questyle CMA 600i + przejściówka FIIO XLR-4 Male do 4.4mm Female balance.

 

CIACH

ZTCP wyjścia 600ki mają większą impendancję nawet niż w 400ki, a jeszcze adapter... wtedy MMk2/3, a pewnie i wszystkie Thieaudio, bo dzielą te samą technologię, zalewają sie basem, są "ciepłą" kluchą/duszne. Wierze, że mogłeś odnieść takie wrażenie.

 

5 godzin temu, KaszaWspraju napisał(a):

CIACH

 

 ● gniew

Questyle M15 wejście 4.4mm high i low gain, z Samsungiem A52S.

 

 CIACH

Dla mnie pewnie MMk3 byłyby 'w punkt' :P... przy moich Mk2 wolę coś cieplejszego, dlatego w innym wątku zdziwiłem się, że zdecydowałeś sie na M15. Choć mając ostatnio DC-Elite, uważam że M15 już nie jest taki gorący. 

 

Generalnie zgadzam się co do całościowego odbioru tej serii, to trochę jest tak jak z U12t. Niby niczego wybitnego nie robią, ale wszystko grają b. dobrze. Jak słuchasz innych doków, to czegoś brakuje i z chęcią do nich wracasz. Osobiście największym problemem w Thieaudio są dla mnie kopułki/tulejki, nie byłem wstanie sobie z nimi poradzić - skończyło się na custom tipsach. Nawet SA Heliosy udało mi się w kwestii seal'a i wygody ogarnąć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Palpatine napisał(a):

Dziękuję za opis bo byłem ciekawy ich nowych flagowców. Po tym opisie bym ich nie kupił, co więcej nawet nie mam ochoty ich posłuchać. Natomiast jeśli szukasz popisu technikaliów z lekkim zabarwieniem melodyjności to mogę tylko polecić Mest MK2. Chociaż zakładam, że i tu wielu chciałoby więcej „romantyzmu”.

O tak, Mesty są z samego kosmosu, kolega ma rację, ja się pod tym podpisuję :))

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Tecnoselfrx napisał(a):

Ciekaw jestem, czy spełniły by w Twoim mniemaniu, ten aspekt prestige ltd? (Pozostając przy thieaudio) 

Miałem co prawda krótką przyjemność odsłuchu ale wydawały się właśnie zestrojone z dbaloscią o "technikalia" z pierwiastkiem czy szczyptą analogowości, płynności. 

Myślałem o nich spor, Moźe kiedyś nadarzy się okazja ich posłuchać i porównać.

 

29 minut temu, trez0r napisał(a):

ZTCP wyjścia 600ki mają większą impendancję nawet niż w 400ki, a jeszcze adapter... wtedy MMk2/3, a pewnie i wszystkie Thieaudio, bo dzielą te samą technologię, zalewają sie basem, są "ciepłą" kluchą/duszne. Wierze, że mogłeś odnieść takie wrażenie.

 

Dla mnie pewnie MMk3 byłyby 'w punkt' :P... przy moich Mk2 wolę coś cieplejszego, dlatego w innym wątku zdziwiłem się, że zdecydowałeś sie na M15. Choć mając ostatnio DC-Elite, uważam że M15 już nie jest taki gorący. 

 

Generalnie zgadzam się co do całościowego odbioru tej serii, to trochę jest tak jak z U12t. Niby niczego wybitnego nie robią, ale wszystko grają b. dobrze. Jak słuchasz innych doków, to czegoś brakuje i z chęcią do nich wracasz. Osobiście największym problemem w Thieaudio są dla mnie kopułki/tulejki, nie byłem wstanie sobie z nimi poradzić - skończyło się na custom tipsach. Nawet SA Heliosy udało mi się w kwestii seal'a i wygody ogarnąć.

To właśnie M15 z PC na high gain w końcu pokazał do dają 2 DD, nóżka już sama chodziła. Gór przestała męczyć zachowując z 98% swojego charakteru. Środek wybitny co deczko wycofany. Z  telefonu już tak dobrze nie było, choć  dużo nie brakowało.

 

12 minut temu, kuman napisał(a):

@KaszaWspraju

Nikt nie zapytał natomiast o kasztan, co zmienia w dźwięku Questyle ?

Gra bardziej organicznie. 😜

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, KaszaWspraju napisał(a):

CIACH

 

To właśnie M15 z PC na high gain w końcu pokazał do dają 2 DD, nóżka już sama chodziła. Gór przestała męczyć zachowując z 98% swojego charakteru. Środek wybitny co deczko wycofany. Z  telefonu już tak dobrze nie było, choć  dużo nie brakowało.

 

CIACH

Zapomniałem, że w MMk3 są te 2xDD... swoje muszą wziąć. Uważam, że to za dużo :P - optimum - zrobili w Mk2, czyli DD + 2BA 🥰, ale ja to armaturowy zwierz :P.

 

Kasztan pasuję do faceplate'u, ale to Hype 10 ma IMO najładniejszy 🥰

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hype10 wyglądają super, właśnie o nich czytałem :D 

 

Ciekawe jak z graniem, nie ma EST, więc może góra nie będzie ostra. Hmm... mogą być ciekawe.

 

btw. jak w ogóle wyglądają paczki z Linsoul, widzę, że wysyłka DHL i tax unpaid. Ktoś coś zamawiał ostatnio, płaciliscie podatek?

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dirian napisał(a):

 

btw. jak w ogóle wyglądają paczki z Linsoul, widzę, że wysyłka DHL i tax unpaid. Ktoś coś zamawiał ostatnio, płaciliscie podatek?

 

Tu parę miesięcy temu poruszano zagadnienie:

 

TL;DR - jeśli weźmiesz "Standard Shipping (Tax Paid) 7-20 days" - to powinno obyć się bez dodatkowych opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechały AZLA SednaEarfit Light. Moim zdaniem są to tipsy stworzone do MK3. Szersza tulejka i wylot, spowodowała zauważalnie polepszenie na basie. Więcej powietrza w dolnym paśmie, przez co wydaję się go trochę więcej.  Wysokie pasmo przestało być gorące i agresywne. Zachowane zostały szczegóły oraz rozciągnięcie wysokich i ich ogólny charakter. 
AZLA SednaEarfitLight mają inny kształt przez co szybciej wypełniają kanał słuchowy. 

 

Mam też AZLA SednaEarfitLight short, ale nie próbowałem. Mają taki sam rozmiar tulejki na końcu  jak dołączone oryginale wkładki.

spacer.png spacer.png

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, KaszaWspraju napisał(a):

Przyjechały AZLA SednaEarfit Light. Moim zdaniem są to tipsy stworzone do MK3. Szersza tulejka i wylot, spowodowała zauważalnie polepszenie na basie. Więcej powietrza w dolnym paśmie, przez co wydaję się go trochę więcej.  Wysokie pasmo przestało być gorące i agresywne. Zachowane zostały szczegóły oraz rozciągnięcie wysokich i ich ogólny charakter. 
AZLA SednaEarfitLight mają inny kształt przez co szybciej wypełniają kanał słuchowy. 

 

Mam też AZLA SednaEarfitLight short, ale nie próbowałem. Mają taki sam rozmiar tulejki na końcu  jak dołączone oryginale wkładki.

 

 

Długo jechały z Hifigo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po dwóch tygodniach pobytu u mnie, mk3 pojechały z powrotem. Zasadniczo podłączałem te iem'y tylko do dapów A&k, Hugo2 i do Mytka BB2. W moim odbiorze mk3 budują trochę precyzyjniej lokalizację źródeł i tu jest progres. Wydaje mi się że, projektant  poszedł na wymianę: trochę lepsza scena, w zamian za IMHO całościową równowagę za którą cenię wersję mk2.  Osobiście Monarch mk2 odbieram jako iem'y raczej muzykalne, niż techniczne, dobrze zrównoważone tonalnie co stanowi w tym wypadku zdecydowany atut, na tyle ważny, że z przyjemnością do nich wróciłem.

                Swoją drogą symptomatyczne jest to, że chińskie firmy z tej branży, w dużo większym stopniu kierują się "egalitaryzmem"  :) . Daje się to zauważyć w sposobie w jaki zostały zmodyfikowane kolejne modele doskonałych skądinąd iem'ów taki los spotkał, 7hz Timeless,y , Mesty mk2 -> mk3, jeszcze kilka by się znalazło.  IMHO nie jest to progres, jest to krok w bok, analogicznie, tak jak Sennheiser zrobił, wypuszczając hd650 po hd600 i może tu o to chodzi...

Edytowane przez dsign
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem rozmiar tipsów AZLA SednaEarfit Light z ML(13.3mm) na M(12,6mm). Jest spora poprawa w komforcie. Nie ma już uczucia pieczenia w uchu po dłuższych sesjach. Seal, dopasowanie i strojenie bez zmian. Przy MK3, mim zdaniem, trzeba zjeść o rozmiar niżej niż zazwyczaj dobierając tipsy. AZLA SednaEarfit Light wchodzą dość głęboko, a przy szerszej tulejce słuchawki może to powodować dyskomfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności