Skocz do zawartości

DAC do monitorów czy soundbar?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam zagwozdkę z doborem nowego sprzętu. Na początek zacznę od tego co mam. Obecnie posiadam 2 monitory aktywne Resident Audio M5. Do nich mam podłączony mzultiefekt gitarowy przez kable Jack. Tego sprzętu nie chcę zmieniać, bo nie potrzeba mi lepszego. W monitorach mam wolne gniazda XLR oraz RCA.

 

Brakuje mi podłączenia monitorów z TV/Xboxem/Komputerem najlepiej jeszcze, aby muzykę móc też puszczać przez Bluetooth...

Dlatego w głowie pojawiła mi się myśl o kupnie jakiegoś soundbara z Bluetooth. Do TV się podłączy bez problemu, muzyki też posłucham chociaż na pewno zauważalnie słabsza jakość będzie niż na monitorach. Będzie jakaś namiastka dźwięku przestrzennego. Od razu mówię, że nigdy nie słuchałem żadnego soundbara i nie wiem jak dobrego lub jak złego brzmienia mogę się spodziewać... 

Druga moja myśl to jeśli szkoda pieniędzy na używanego soundbara w cenie powiedzmy do 1000 zł to może kupić jakiś DAC z Bluetooth. Tylko musiał by mieć możliwość odtwarzania przez Bluetooth oraz łączyć się kablem z TV. Tutaj Xboxa najlepiej podłączyć bezpośredni z DAC czy z TV? Z reguły DAC raczej ma chyba jedno urządzenie wejściowe przez USB?

 

Budżet powiedzmy 1000 zł. Czym taniej przy rozsądnej jakości dźwięku tym lepiej.

Edytowane przez dawid95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dawid95 napisał(a):

Brakuje mi podłączenia monitorów z TV/Xboxem/Komputerem najlepiej jeszcze, aby muzykę móc też puszczać przez Bluetooth...

Byłem w podobnej sytuacji i kupiłem Wiim Pro - polecam, sprawdź recenzje w sieci. Z Wiima sygnał wychodzi do monitorów aktywnych, wchodzi z optyka (TV), ale można też odtwarzać muzę przez bluetooth albo bezpośrednio ze Spotify / Tidal / SoundCloud itp (funkcja streamera).

 

https://mp3store.pl/odtwarzacze-audio/odtwarzacze-strumieniowe-sieciowestreamery/arylic/2023010364642151556/196852149827/wiim-pro-odtwarzacz-sieciowy-audio-bit-perfect-wifi-airplay-2-dlna-multiroom-bluetooth-roon-ready

 

Soundbar jako tako z filmami będzie grał, z muzyką już gorzej niż stereo.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/smsl-m300se-dac-amp-ze-wsparciem-mqa-14743398804

 

Ja kupiłem ostatnio coś takiego , taniej się chyba nie da . 

Jeśli oczywiście chodzi o przyzwoity dac-preamp z wyjściem zbalansowanym , wzmacniaczem słuchawkowym i bluetooth . 

Screenshot_20231227_135554.jpg

Edytowane przez Tecnoselfrx
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności