Skocz do zawartości

Przejście z laptopa na Pi - kilka pytań laika.


MuzoMadzia

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Czyli jednak testowałeś ten Wavelo a ja źle zrozumiałem?

Ty co do zasady niewiele rozumiesz...

 

A teraz ad rem. Ja bym na Twoim miejscu @MuzoMadzia do maliny złożył jakiś prosty ale sprawdzony zasilacz liniowy, np. na tej płytce Muzga za 99 zł + jakieś trafo (tu może koledzy z DIY by coś konkretnego doradzili) i zrobił kabelek USB np. na jakiejś ekranowanej skrętce Supry (tu tez może koledzy może coś podpowiedzą), bo nie będzie on odbiegał jakością od jakichś "audioquestów" za kilkaset zł a może i będzie lepszy, dzięki porządnemu ekranowaniu. Nie wiemy jaki masz DAC, no można by się pokusić o wstawienie gniazda BNC i zastosować połączenie kablem współosiowym 75 ohm, będzie lepiej i taniej, bo dobre kable coax są drogie a mają znaczenie. Ostatnio testowałem jakiś Oyaide za 5 stów i był wyraźnie lepszy od Prolinka Futura za 50 zł. Ale to też zależy co masz dalej (DAC - wzmacniacz - kolumny/słuchawki?), bo z "byle czym" różnicy możesz nie odczuć.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Albercik napisał(a):

Ty co do zasady niewiele rozumiesz...

 

Czyli dobrze zrozumiałem, że nie widziałeś na oczy tego Wavelo. Co za egzemplarz…

Dla zasady to prostuję takie rewelacje wyssane z palca. Ośmieszasz się i pogrążasz. 

 

Zasadność wstawiania gniazda bnc zamiast aktualnie posiadanego w dac gniazda rca-coax i testy „jakiegoś Oyaide” jak zwykle u Ciebie uzasadnione i poparte mocnymi argumentami w stylu „nie ma startu”. 🤣Podziwiam wiedzę zdobytą dzięki google. Brawo.🤣 Z mojej strony to wszystko bo jeszcze dzięki kosmicie dostanę wakacje od Kaszy (nie będę się szarpał bo nie jest tego warta ta dyskusja), ale idę po popcorn i będę śledził.😅

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Albercik napisał(a):

Ja bym na Twoim miejscu @MuzoMadzia

...już nie szukał tu porady. Pewnie sama doszła do wniosku, że to bez sensu. Bo niczego nie doradzacie tylko toczycie spór o to kto ma rację. "Koleżanka" zeszła na dalszy plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Albercik napisał(a):

Ale to też zależy co masz dalej (DAC - wzmacniacz - kolumny/słuchawki?), bo z "byle czym" różnicy możesz nie odczuć.

 

DAC to Mytek, dalej Densen beat 100 i Focal Cobalt 816. Kupiliśmy cały komplet za dobrą kaskę (1000 euro) od znajomego z Niemiec, bo wymieniał na nowy sprzęt. Chłopak był w wakacje na "robotach" więc spakował do auta i przywiózł. Chyba dobry zakup? :) 

 

54 minuty temu, Rafacio napisał(a):

...już nie szukał tu porady. Pewnie sama doszła do wniosku, że to bez sensu. Bo niczego nie doradzacie tylko toczycie spór o to kto ma rację. "Koleżanka" zeszła na dalszy plan.

 

Czemu nie, chłopaki dali sobie po ogonach i tyle, takie już chłopy są :) 
Liczę, że może jeszcze ktoś się włączy z jakimiś pomysłami. Chciałbym zacząć od tego zasilacza i kabla USB. Te kable zwłaszcza są bardzo drogie, może byście doradzili z jakiego konkretnie przewodu go sobie zrobić? Poczytałam trochę w międzyczasie i jak rozumiem, to ten USB to możemy zrobić tak, żeby tylko żyły z danymi puścić, bo ten Waveio ma swoje zasilanie, dobrze zrozumiałam? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MuzoMadzia napisał(a):

 

DAC to Mytek, dalej Densen beat 100 i Focal Cobalt 816. Kupiliśmy cały komplet za dobrą kaskę (1000 euro) od znajomego z Niemiec, bo wymieniał na nowy sprzęt. Chłopak był w wakacje na "robotach" więc spakował do auta i przywiózł. Chyba dobry zakup? :) 

 

 

Czemu nie, chłopaki dali sobie po ogonach i tyle, takie już chłopy są :) 
Liczę, że może jeszcze ktoś się włączy z jakimiś pomysłami. Chciałbym zacząć od tego zasilacza i kabla USB. Te kable zwłaszcza są bardzo drogie, może byście doradzili z jakiego konkretnie przewodu go sobie zrobić? Poczytałam trochę w międzyczasie i jak rozumiem, to ten USB to możemy zrobić tak, żeby tylko żyły z danymi puścić, bo ten Waveio ma swoje zasilanie, dobrze zrozumiałam? 

Co to za moda na takie wykastrowane kable USB? Nie dość, że wykastrowany to droższy od normalnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2023 o 05:38, Rafacio napisał(a):

Co to za moda na takie wykastrowane kable USB? Nie dość, że wykastrowany to droższy od normalnego. 

Bo taki jest trend. Ładowanie środków i czasu w coś co nie przyniesie efektu jak w tym przypadku. Wystarczy kupić dobry kabelek usb od malinki do tego konwertera, który ma podobno galwanizowane usb. Jej chłopak lubi coś sobie polutować i może to taka forma hobby, wzięcia spraw w swoje ręce co trzeba zrozumieć. Sam robiłem sobie jakieś kabelki na Canare dc do zasilacza liniowego bo wyszły solidniejsze i ładniejsze od tych z zestawu.

W dniu 22.12.2023 o 14:15, MuzoMadzia napisał(a):

 

Czemu nie, chłopaki dali sobie po ogonach i tyle, takie już chłopy są :) 
Liczę, że może jeszcze ktoś się włączy z jakimiś pomysłami. Chciałbym zacząć od tego zasilacza i kabla USB. Te kable zwłaszcza są bardzo drogie, może byście doradzili z jakiego konkretnie przewodu go sobie zrobić? Poczytałam trochę w międzyczasie i jak rozumiem, to ten USB to możemy zrobić tak, żeby tylko żyły z danymi puścić, bo ten Waveio ma swoje zasilanie, dobrze zrozumiałam? 


Dzięki Madziu za wyrozumiałość.😊

Z kilkoma osobami z tego forum „dałem sobie po ogonach” (muszę zapamiętać- to fajne określenie, pewnie z Wielkopolski bo nie znam😊), ale sprawy są wyjaśnione i mam raczej czyste konto…😅 Jeśli mój adwersarz prowadzi merytoryczną dyskusję, ma argumenty lecz inne zdanie to jestem skłonny przyznać mu nawet rację jeśli mnie przekona. 😀Zalecam ostrożność, słuchanie lecz raczej chodzenie własnymi ścieżkami, nie sugerowanie się publicystyką, laniem wody, poetyckimi określeniami (poczytaj sobie to w łóżku przed snem, zamiast romansidła 😅) i podejmowanie przemyślanych decyzji. Wiele osób kupuje jedynie na podstawie opisów z forum (nie testują sprzętu), więc ważne jest aby te treści były dla nich czyste, prawdziwe… jak woda…a nie podkolorowane, podkręcone, zafałszowane jak zupa z dawnej TVP. 🤣

Polecam zwykły, gotowy kabelek w zależności od budżetu może to być Wireworld Starlight:

https://www.q21.pl/wireworld-starlight-8-usb-2-0-a-to-b-s2ab.html

 

Mogą to być też kable Furutech i nawet wystarczy jakiś z serii ADL. Mam chyba gdzieś w szufladzie i mogę Ci go wysłać jak wrócę po Sylwestrze, tak abyś miała miłe wrażenia o naszym forum 😅- jak coś to daj znać na priv.

https://instalaudio.pl/furutech-adl-formula-2-usb-2-0-a-b-1-8m.html

 

Mam takie kabelki, ale ich nie używam bo wszedłem w streamer Holo Audio Red, który nie robi tych niepotrzebnych konwersji usb. Jeśli chcesz rzeczywiście iść do przodu a nie kręcić się w miejscu, to warto zainteresować się takim rozwiązaniem. Po przerobieniu kilku malinek z różnymi hatami/zasilaniem wszedłem w Ifi Audio Zen Stream (ten zwróciłem bo w trakcie aktualizacji „zaceglił się” i już nie wstał) a póżniej w Holo Audio Red, który był strzałem w dziesiątkę.

 

Jestem zwolennikiem pewnej zasady stosowanej w audio i zakładającej upraszczanie/minimalizm na etapie projektowania sprzętu tak aby nie wprowadzać niepotrzebnych elementów/procesów. Konwertery nie bardzo w to się wpisują bo najpierw w Twoim pc następuje konwersja sygnału do transmisji po usb a następnie ten sygnał jak trafi do konwertera jest dekodowany i konwertowany do tego docelowego spdif, i2s itp. Jest to proces zbędny, który może powodować tzw. wąskie gardło, dodatkowe zniekształcenia, szumy, wrażliwość na zakłócenia, kable usb mają też na to wpływ. Taką np. malinkę zaczęto przerabiać na kombajny-streamery, uzbrajać w haty, które spełniają różne funkcje: konwertery, izolatory, dacki, wzmacniacze, filtry prądu… ale wciąż jest to półśrodek:

https://www.audiophonics.fr/en/raspberry-pi-and-rpi-modules-c-660.html

 

Malina RPI4 trochę się grzeje i to jest kolejny problem do rozwiązania. W tym Twoim konwerterze są najtańsze, pozwijane w kłębek kable z wtyczkami USB A, wpinane w gniazda w obudowie oraz w płytkę konwertera co jest jak dla mnie kompletną porażką i prowizorką.

 

Konwertery były może hitem 10 lat temu jak nie było dobrej alternatywy w postaci streamerów lecz obecnie w 2023 roku są w tzw. niszy. Ludzie ich nie kupują na naszym forum i taki jest globalny trend.
Jestem przekonany, źe jak zainwestujesz w super zasilacz do maliny czy wystrugasz sobie kabel usb to nie odczujesz znaczącej różnicy- może Ci się jedynie wydawać, źe jest lepiej (Twój mózg tak Ci będzie podpowiadał 😊) jak to bywa po zakupie czegoś nowego.
 

…a jeśli jednak upierasz się żeby sobie zrobić kabelek USB to na tym forum nikt tego raczej nie robi. Jedynie @espe0 coś tam rzeźbił i może podpowie jak (i z czego) zrobić kabelek usb z pominięciem zasilania.

 

BTW:

Masz bardzo fajny, rasowy sprzęt zakupiony w dobrej cenie- gratulacje. Warto w niego inwestować, ale z głową. Stracisz wiele czasu jeśli uwierzysz we wszystko co tutaj przeczytasz- sam popełniałem te błędy i sugerowałem się złymi radami lecz przeszedłem już swoją drogę i mam to raczej ogarnięte w stopniu, który mnie zadawala. Teraz skupiam się na słuchaniu muzyki, a nie przepinaniu kabelków a muzyczkę dobrej jakości mam w każdej chwili 24/7 na wielu urządzeniach. Mam jak wiesz streamer, który odpowiada za transport sygnału cyfrowego, swoje pliki na serwerze Nas Qnap, kilka dacków, kilka wzmacniaczy słuchawkowych, integrę stereo, Niimbus us5 pro robi też jako pre do stereo (warto pobawić się dobrym pre), 2x CD, 2 gramofony, 2 bazy audio, tuzin słuchawek i nie mniej iemów….i jeszcze więcej grzechów. 😊. Warto inwestować w to co przyniesie wymierne korzyści- zmienić okablowanie jeśli jest taka potrzeba, zadbać o zasilanie. Ostatnio np. dostałem od dobrego człowieka z tego forum, zupełnie za darmo leciwy już  kondycjoner, którego używam na dodatkowym torze audio:

https://helionpowerstudio.com/pages/fs1200.html

 

…i może kiedyś warto pomyśleć o czymś na czasie i zastąpić nim ten konwerter.


Opiszesz jakim brzmieniem dysponuje Twój tor? Podejrzewam, że te kolumny Focala to nie jest zbytnio obfite/nasycone granie, ale bardziej naturalnie i raczej takie zwiewnie/chude/konturowe. Wzmacniacz jest po tej cieplejszej stronie, daje przeciwwagę i pożądaną kolumnom masę, głębię, strukturę ale zachowując precyzję i kontrolę…a może jest zupełnie inaczej? 😛

 

Założyłem taki temat, gdzie można śledzić pewną ewolucję a dla mnie nawet rewolucję- może pochwalisz się tam swoim torem i wrzucisz fotki? :P
 

Pozdrowienia i miłego dnia.

Adam

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/plytka-pcb-zasilacza-liniowego-niskoszumnego-5v-3a-12143375418

To by spełniało twoje oczekiwania tani dobry. Nie ma co się rzucać na głęboką wodę z maliną. Miałem i wiem, że gra dobrze i tylko dobrze. Nie idź tą drogą dokup to będzie lepiej, a jednak może jeszcze to. Nie ma sensu i szkoda kasy. Jest na rynku kilka odtwarzaczy sieciowych w rozsądnej cenie przy których malina to zwykły grajek. Jednej rzeczy malinie nie można odebrać wsparcie software długowieczne.

Edytowane przez bbobii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności