Skocz do zawartości

FIIO X1 II generacji a FIIO X5 III Generacji


Rekomendowane odpowiedzi

Mam słuchawki FH3 FiiO, czy zmiana odtwarzacza bedzie odczuwalna? 

Pozyczałem kiedys od szwagra Shanlinga Q1 (tanszy ale duzo nowszy sprzet) i miałem wrazenie, ze gral gorzej od mojego X1

 

Tutaj wyzszy model tej samej firmy, wiec na bank bedzie lepiej, tylko pytanie o ile? Gra warta swieczki?

 

 

Jeszcze mnie Fiio M3K zastanawia jak to się ma do X1?

Edytowane przez lukas_172
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy warto takie stare odtwarzacze kupować? W moim X3II np zaczęło przerywać odtwarzanie, gdy ruszę wtyczką w gniazdu jack. Inne pytanie: Czy w ogóle warto takie odtwarzacze kupować? Czy nie lepiej kupić jakiś DAC w postaci donga czy z BT do telefonu. Pozostając przy FIIO masz wtedy KA1, KA3 itp. lub BTR 3, BTR5 czy 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz usłyszeć duży progres to kup Tempotec V6 Variation. Nie będziesz musiał nerki oddawać a poziom dźwięku i funkcjonalność na bardzo wysokim poziomie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy ten V3, trzeba będzie po nowym roku pomyśleć o nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no do telefonu to nie chce żadnego wspomagacza, bo bateria będzie jeszcze szybciej uciekać, a ja sporo korzystam zarówno z MP3 jak i telefonu 

 

Ten hiby pod względem jakości dźwięku będzie lepszy? Widze że używana r3 pro można w dobrej cenie dorwac

 

 

Ja nie korzystam ze Spotify itp mam w cholerę muzyki 

Edytowane przez lukas_172
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem R3 Pro, nie był zły, choć dopiero po balansie to czysto grało, teoretycznie powinno to dawać tylko więcej mocy, ale R3 po balansie masz zaprzęgane dwie kostki DAC, dużo lepszy przesłuch i na moje uszy faktycznie trochę lepiej.

Całkiem przyjemny grajek, choć teraz używając LG V30 niespecjalnie istotne różnice czy lepszość/gorszosć układu audio rejestruję. Ten M300 powinien mieć mieć wystarczającą jakość, chyba że coś spaprali, albo wyjdą niedostatki mocy. 

 

Miałem dawno temu X1 II, miałem też Q1. Fiio zapamiętałem jako miękkiego, ciepłego misia z absolutnie fatalnym użytkowaniem, muleniem i zwiechami. Q1 był ok, niezbyt wygodna obsługa w większej łapie, ale przyzwoite na swoje rozmiary granie z dokami + bardzo fajny czas pracy na baterii. R3 Pro moim zdaniem lepszy od obu, ale to taka lepszość na granicy autosugestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli chodzi o soft to jest słabo i faktycznie trochę to muli, ale ja już się przyzwyczaiłem, więc mi to nie przeszkadza 

 

Na początku byłem mega zawieziony tym, że to kółko chodzi jak chodzi no i muli ale właśnie z czasem totalnie do tego przywykłem 

 

 

Ja mam redmi note 9 pro i to nawet nie ma połowy mocy odtwarzacza fiio

Edytowane przez lukas_172
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się do złych rzeczy przyzwyczajać. 

Każde Hiby zadziała znacznie sprawniej, o to się nie musisz martwić. 

Myślę, że R3 Pro w dobrej cenie za używkę będzie spoko, sam trochę żałuję sprzedaży. Mały, dobrze gra, bateria całkiem niezła. Ale sam chyba zdecyduje się na M300, bo to będzie nieporównywalnie lepiej śmigać, a dźwiękowo do doków powinno wystarczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz jeden z opisów V6 porównanie z DX170

 

Użytkownicy są zadowoleni, a narzekają osoby które tylko na zdjęciu widziały V6. Wg mnie wart swojej ceny, a gdyby wydała go firma typu A&K kosztowałby x razy więcej 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafacio napisał(a):

W sumie macie racje. Jak ktoś często używa to parowanie dongla BT z telefonem itd jest uciążliwe.

+ jest funkcjonalność BT w grajkach, więc już wszyatko sprowadza się do osobistych preferencji. 

 

Można mniemac, że dongle czy BT DAC w tej samej cenie da lepsze audio niż DAP (nie trzeba pakować ekranu, czytnika kart i soft pisać do grania plików), ale to też w sumie trzeba zestawić i porównać, ocenić samemu co uszy słyszą. V30 gra mi świetnie, bajecznie się używa, ale czasem brakuje opcji wysłania Spotify po BT (stawiam hotspota z telefonu, ale to drenuje mocno baterię). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności