Skocz do zawartości

Wpakowałem się w kiepski soundbar i chcę zmienić na lepsze rozwiązanie ;)


airstorm

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

proszę o ratunek bo zaraz zwariuję od próby wybrania czegoś ;) Chciałem mieć trochę lepszą jakość filmów i muzy niż ze starych Akaiów, jako laik kupiłem soundbar Samsung HW-Q800C który miał świetne recenzje i mocno się zawiodłem. O ile w filmach (akcji) daje jakoś radę, to ogólna jakość dźwięku jest kiepska, a słuchanie muzyki to zupełna porażka. Trudno też mówić o wrażeniu większej przestrzenności (wiem, byłem naiwny;), to chyba życzeniowe myślenie z soundbarami ;) Dlatego proszę o doradzenie lepszego rozwiązania. Warunki:

- Pokój 20 metrów. 

- Muszę podłączyć laptop + projektor i do tego "dźwięk".

- 60% filmy ze streamingu, 40% muzyka

- Fajnie jakby dało się do tego gramofon podłączyć

- Im mniej kabli tym lepiej. Więc teraz pytanie: czy bezprzewodowe połączenia są już na tyle dobrej jakości, że dla kogoś kto nie jest wielkim audiofilem nie będzie dużej różnicy? Lepsza jakość jest z wifi czy bluetooth?

- To samo pytanie co wyżej, ale co do połączenia głośników między sobą - czy może być bezprzewodowe? Wolałbym mniejsze niż większe głośniki, bo nie mam dużo miejsca i... będę musiał je przestawiać w zależności od tego czy słucham muzyki, czy oglądam film (przez ustawienie ekranu i projektora). 

- Czy w ogóle przy głośnikach aktywnych 2.0 jest możliwe uzyskanie "pierdyknięcia" przy efektach w filmach, czy to tylko z osobnym subwooferem? Zależałoby mi na tym, więc jeśli subwoofer jest konieczny, proszę o polecenie zestawu 2.1; fajnie jakby sub nie był wielkim klockiem.

- Raczej muszę odpuścić dźwięk przestrzenny bo nie mam warunków na rozstawienie 5.1, ale fajnie gdyby w przyszłości dało się rozbudować tak zestaw, choć na ten moment to jest najmniej ważne.

- No i smutna rzeczywistość: budżet do 2 tys, ew. trochę większy jeśli robiłoby to dużą różnicę. Myślałem o Argon Audio Fenris A5 bo można podłączyć gramofon, są tanie a mają dobre oceny (nie wiem już czy im wierzyć), ale nie wiem jak z nimi jest z "basami" i efektami w filmach.

 

Bardzo Wam dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pierdyknięcie w filmach, to tylko duże kolumny, albo małe plus subwoofer. 

 

Jeśli chodzi o dobry dźwięk przestrzenny, to tylko i minimum 5.1.

 

Jeśli chodzi o rozmiar pokoju, czyli 20m2 w Twoim przypadku i zestaw 5.1, to nie ma absolutnie żadnej przeszkody, żeby taki zestaw skonfigurować z bdb skutkiem - ja mam 11m2.

 

Budżet masz mały, ale z używek dałoby się coś niezłego, a na pewno lepiej grającego od soundbara zbudować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=10004]RIH[/mention] to nie jest dobra rekomendacja, ze względu na wielkość pokoju i odległość monitorów od miejsca odsłuchowego - monitory bliskiego pola.
 
Jeśli ktoś nie miał okazji słuchać tego typu zestawów to może tak.
W przypadku Erisów wave guide nie jest szczególnie kierunkowy a same monitory mają bardziej konsumencką charakterystykę.
Głośniki jak i sub spokojnie nagłośnia przestrzeń do 20 M2.
Mam już za sobą kilkanaście takich zestawów skompletowanych i jedynie bardzo zła akustyka pomieszczenia może tu być przeszkodzą (dla każdego stereo) - nie monitory i sub


P.s. jak ktoś uważa, że ten to się nie zna - jest cały YouTube do obejrzenia i potwierdzenia mojej tezy, także nasz krajowy tester: DSAUDIO.review, którego serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, airstorm napisał(a):

Trudno też mówić o wrażeniu większej przestrzenności (wiem, byłem naiwny;), to chyba życzeniowe myślenie z soundbarami ;) Dlatego

 

Żeby był dźwięk przestrzenny przy soundbarze to konieczne są dodatkowe satelitki. Ja swego czasu miałem Sonos Arc, to sama belka nie robiła większego wrażenia, ale jak się ją sparowało z głośnikami Sonos Gen 2 to już brzmiało to bardzo spoko jeśli chodzi o filmy. Natomiast wiadomo, że jakieś dobre 5.1 na pewno zrobi większą robotę.

 

Natomiast do muzyki to wiadomo - kiszka. 

 

Edytowane przez Dirian
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, neonlight napisał(a):

Jeśli chodzi o rozmiar pokoju, czyli 20m2 w Twoim przypadku i zestaw 5.1, to nie ma absolutnie żadnej przeszkody, żeby taki zestaw skonfigurować z bdb skutkiem - ja mam 11m2.

Tylko u mnie byloby to niewygodne, bo muzyki slucham siedzac w innym miejscu, a filmy ogladam siedzac w innym 😕

A co byś polecił 2.1? Jak z połączeniem bezprzewodowym, mocno jakość dźwięku spada? Dzięki.

 

2 godziny temu, RIH napisał(a):

IMHO na razie: 
https://supersound.pl/presonus-eris-e5-xt-eris-sub8-pair-of-active-monitor-and-subwoofer
A potem dokupić jakiś DAC/COMBO jako docelowe źródło i będzie dobrze emoji846.png

A jest jakaś wersja z bluetooth? Można podłączyć gramofon?

 

Co da to DAC/COMBO? ;) Dziękuję.

 

 

Edytowane przez airstorm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ponad budżet ale rozważ Denon Sound bar 550 ± Denon Home 150 x 2 jako satelity połączone bezprzewodowo. Wg mnie na małe gabaryty zestaw więcej niż zadawalajacy jeśli chodzi o wrażenia filmowe. Oczywiście obsługuje atmos i eArc. Co do audio. Integracja z serwisami stremingowymi. Działa po wifi jak i po kablu. Potrzebuje jedynie zasilania .Dobrze współpracuje z Roon.
W trybie multisereo brzmi bardzo zadowalająco.




  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zielinskitomasz napisał(a):

Niestety ponad budżet ale rozważ Denon Sound bar 550 ± Denon Home 150 x 2 jako satelity połączone bezprzewodowo.

Raczej muszę kupić 2.1, nie mam w tym burdelniku swoim jak rozstawić więcej sprzętu ;) Polecasz może jakiś konkretny zestaw mniej więcej pod te "wymagania" które wspomniałem? Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.proshop.pl/Glosniki-bezprzewodowe-i-multiroom/Edifier-R1280DB-speakers-wireless/2847130 oj monitory już masz.

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



A jest jakaś wersja z bluetooth? Można podłączyć gramofon?
 
Co da to DAC/COMBO?  Dziękuję.
 
 


Będzie można podłączyć co chcesz + BT + lepszy dźwięk bo charakterystykę źródla wybierasz Ty.

Jak poszukasz używanych komponentów to może i w 2 tysiącach uda Ci się zmieścić.

Ja najprostszy zestaw składałem z monitorów i streamery typu WiiM mini, jak dołożysz subwoofer to się robi solidna podstawa, żeby stwierdzić czy chcesz bawić się dalej czy nie - bo nie ma co ukrywać - jak szukasz "Twojego dźwięku" to proponowana kwota będzie albo wystarczająca albo ułamkiem procenta tego co wydasz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja tam mam quinto 510 scotta 440A i  Dac Topinnga i daje to spokojnie radę w pokoju 32m2 , nie rozumiem pisania o dużych kolumnach , albo o subie do dwóch kolumn . Wszystko zależy od dobrego spasowania sprzętu,

W dniu 29.11.2023 o 21:28, RIH napisał(a):

ędzie można podłączyć co chcesz + BT + lepszy dźwięk bo charakterystykę źródla wybierasz Ty.

gramofon po BT?😁 czy coś co udaje gramofon?

np

https://www.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz-jvc-ax-550-ladny-zadbany-vintage-1987-rok-CID99-IDOyjw6.html?isPreviewActive=1&reason=observed_ad&sliderIndex=0

https://www.olx.pl/d/oferta/monitory-kolumny-glosniki-canton-glx-100-CID99-IDSAjv5.html?reason=extended_search_no_results_spell_checker

https://www.olx.pl/d/oferta/topping-d50s-dac-super-CID99-IDXPctm.html

 

można też

https://www.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz-akai-am-32-280-w-made-in-japan-1-CID99-IDVZ7a8.html

https://www.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz-luxman-l230-CID99-IDXLtLT.html

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, amrowek napisał(a):

.. albo o subie do dwóch kolumn 

A robiłeś kiedyś pomiar w miejscu odsłuchu? Raczej nie, wnioskując po tym, co napisałeś. 😉 Na początek proponuję zapuścić sinusa od 25hz do 250hz i wtedy będziesz wiedział, po co subwoofer do dwóch kolumn. 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, neonlight napisał(a):

Na początek proponuję zapuścić sinusa od 25hz do 250hz i wtedy będziesz wiedział, po co subwoofer do dwóch kolumn. 👍

Po co? Muza ma mi sprawiać przyjemność i tak jest nie zależnie  czy słucham  CD z CD czy stramera czy oglądam koncert z BR  czy TV . Filmy na 2.0 też dają radę.

Wstawię tylko to

"Dla przykładu kwestia umieszczenia mikrofonu w jakimś miejscu i odległości da wyniki różniące się nawet o dziesiątki decybeli z widocznymi dziurami w paśmie. To normalne, sumowanie sygnału z kilku źródeł w konstrukcjach wielodrożnych musi dać miejsca w których w pasmach przejściowych sygnały sumują się lub odejmują. I mierzenie na osi głośnika wysokotonowego da zupełnie inne wyniki jak mierzenie na osi głośnika niskotonowego. A cały zestaw zachowa się jeszcze zupełnie inaczej jak w grę wejdą odbicia z wnętrza. No i tutaj ustawienie odgrywa ogromną rolę. Do uszu słuchacza dotrze fala odbita od sufitu, ścian, podłogi w efekcie poprawiając albo pogarszając efekt. Wysokość, kąt - to wszystko ma ogromne znaczenie dla równowagi tonalnej. Głośnik moim zdaniem w system wprowadza najwięcej i zniekształceń i kolorytu."

Wyleczyłem się po czymś takim z mierzenia czymkolwiek.  Albo jest dobrze albo źle. Parę cm odchylenia kolumn od pkt pomiaru i na wykresie robi się sztorm. Akurat opisuje to kolega u którego byłem i  miałem możliwość zaobserwowania tego na dwóch parach kolumn jedna z nich była moja.  Czasem nie jest to wina kolumn , że grają źle a  raczej pozostałych składowych. Chcąc iść tym tropem należło by biegać po pokoju z miernikiem i kolumnami aby znaleść optymalne ustawienie . Życzę powodzenia

 

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz audiofilski gramofon, podłączasz audiofilski pre do gramofonu a potem to: f874e24e81c438006a93672ab2b24a66.jpg

A propos suba to ze świecą szukać ludzi, którzy poświęca dość czasu na strojenie pod zestaw - najczęściej łupie jak na wiecu "majteczki...."
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, RIH napisał(a):

Kupujesz audiofilski gramofon, podłączasz audiofilski pre do gramofonu a potem to: emoji846.png

popraw jeśli się mylę czy to jest to

https://www.x-kom.pl/p/684779-modul-bluetooth-mozos-mbl-hd.html 

 

 

jeśli tak to jak chcesz połaczyć

to

https://allegro.pl/oferta/przedwzmacniacz-gramofonowy-rega-fono-mini-a2d-mk2-14102283886

?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... plus kabelki, jeśli ma być ten konkretny pre 69e1c70252041cbbc58b991e77efc7ad.jpg
152fa989e6cb29f0ad46840bb0382b0e.jpg


Ale i tak to żart, bo lepiej będzie kupić "wzgardzony" gramofon z pre i BT jak ktoś na prawdę ma takie zapędy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz  gramofon -Pre -DAC- BT + 2BT . Porównaj czyste podłączenie po kabelkach jak brzmi i po 2xBT.  

Dla mnie jak już to gramofon pod wzmaka z pre gramofonowym wbudowanym a adapter BT podłaczony po analogu do  wzmaka  i do fona czy co tam jeszcze.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz  gramofon -Pre -DAC- BT + 2BT . Porównaj czyste podłączenie po kabelkach jak brzmi i po 2xBT.  
Dla mnie jak już to gramofon pod wzmaka z pre gramofonowym wbudowanym a adapter BT podłaczony po analogu do  wzmaka  i do fona czy co tam jeszcze.  
Ale to jest tylko odpowiedź na Twoje pytanie, nikt nie będzie łączył tak sprzętu.
A kombo kupujesz, żeby od biedy podłączyć po RCA, choć i tak jeśli ktoś kupuje kombo pod tyle urządzeń to kupiłbym deca z wbudowanym pre - i tak będą liczne kompromisy przy takiej ilości sprzętu "koniecznie" w jak najmniejszym zestawie.

Ja uważam, że standardowy użytkownik może spokojnie rozważyć coś typu Edifier S2000 plus Deck z wbudowanym pre albo combo i monitory z subem i będzie zadowolony - dopóki nie zacznie chodzić po odsłuchach MP3Store i AVS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności