Skocz do zawartości
  • 0

Następca Thieaudio Oracle Mk1, do 5-6k.


Majkip

Pytanie

Hejo, jako iż niedawno wymieniłem dongla i stałem się szczęśliwym posiadaczem Luxury Precision W4, to niedługo nadejdzie chwila aby zrobić krok w przód jeśli chodzi o IEMy. Generalnie Oracle wybrałem w ciemno, sugerując się opiniami. Oraz testami kilku modeli w podobnej cenie. Z czasem się okazało że to był strzał w 10. Mega mi siada takie brzmienie. Bardzo naturalne, nie podbarwione. Dlatego zwracam się do was z pytaniem o ew. modele godne polecenia w okolicach 4-7k, które warto było by przesłuchać ze względu na szykujące się zakupy, oraz to że już budżet nie pozwala na wybór w ciemno. Słuchałem ostatnio Campfire Audio Andromeda, jakiś IEMów za 13k z bone conductor, oraz jakiś planarów w ok. 5-6k, wszystko w mp3 store wawa. Jednakże zwykłe blessingi 3 zjadły bez dwóch zdań wyżej wymienione modele, nie wspominając o Oracle (aczkolwiek w andromedach słychać było fajne mikrodetale). Stąd pytanie: czy jest jakiś model brzmieniowo podobny do Oracle, tylko że z większa sceną, lepszymi detalami, i ogółem grających technicznie klasę wyżej. Gdyż strojenie bardzo mi podpasowało w moich thieaudio. Myślałem nad Monarch MkII albo MkIII, jako model wyżej z tej samej stajni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Hej, Monarch MkII to dobry trop, tylko nie ma za bardzo chyba gdzie ich sprawdzić w PL, ale mozę się tu mylę - zapytaj w Audiomagic. One będą rozwinięciem grania Oracle, jeżeli cenisz sobie naturalność i średnicowe granie. Monarch MkIII już bardziej kolorują, więc raczej odpuść. Dobrym tropem byłby też Softears Twilights tu będzie duża scena na szerokość i analogowa średnicą - ma je Audeos. 

Edytowane przez Filip77
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

image.png

 

Niestety nie słuchałem Oracle'i 😕, ale mam MMk2 z custom tipsami - problematyczna wielkość kopułki, problemy z seal'em - z FR dość podobne, różnica w mid-basie, i wyższej średnicy - pewnie mniej skupione na wokalach vs. MMk2. Większa ilość driver'ów przeklada się na ;ciut lepsze' techniczne grania, więcej detalu. Jak masz pytania to słucham 😜 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności