Skocz do zawartości

TV -> monitory aktywne - streamer czy coś innego?


Najner

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka! Nie znam się kompletnie na "dużym" sprzęcie i potrzebuję pomocy. W tym momencie TV mam połączony z monitorami aktywnymi przez kabel analogowy (wyjście 3.5mm z tv podane do RCA w monitorach). Wyjście analogowe z TV daje sporo brudu i monitory mi szumią, piszczą, skrzeczą. Podając sygnał z Shanlinga M8 4.4mm -> XLR na monitory jest czyściutko, dzwięk oczywiście też dużo lepszy.

 

Co bym chciał uzyskać - jedno urządzenie, do którego są podłączone monitory przez XLR. Do tego urządzenia podłączony TV przez kabel optyczny (mam takie wyjście w TV). Dlaczego pomyślałem o streamerze - będzie konwertował sygnał z TV i podawał na monitory w lepszej jakości dźwięku, a dodatkowo mogę na streamerze odpalić Spotify / Soundcloud / Tidal czy na co tam mam ochotę bez konieczności fizycznego przełączania źródeł dźwięku.

 

Czy ja dobrze myślę? Czy istnieje jakieś lepsze rozwiązanie?

 

Must have:

- wejście optyczne, żeby połączyć się z TV

- EQ, bo pomieszczenie jest bardzo ciężkie akustycznie i muszę sporo zbijać na basie, żeby monitory nie dudniły

- Spotify/Tidal/Soundcloud prosto z urządzenia?

- im taniej tym lepiej. Nie zależy mi szczególnie na jakości dźwięku w związku z poprzednim punktem. Do krytycznego słuchania mam inny sprzęt, tutaj bym chciał, żeby było "okay".

 

Znalazłem np. poniższy tani streamer, który spełnia powyższe oczekiwania, ale może da się lepiej/taniej? Byłoby super, gdyby to urządzenie miało wyjście zbalansowane, wtedy bym sobie wyszedł do monitorów na XLR, ale jeżeli za taki ficzer musiałbym dopłacić sporo kasy, to gra chyba nie jest warta świeczki? W grę wchodzą też używki.

 

https://mp3store.pl/odtwarzacze-audio/odtwarzacze-strumieniowe-sieciowestreamery/arylic/2023010364642151556/5904673780489/wiim-pro-odtwarzacz-sieciowy-audio-bit-perfect-wifi-airplay-2-dlna-multiroom-bluetooth

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli monitory aktywne i wyjście zbalansowane najtaniej wyjdzie typowy interfejs audio(typu scarlett itp.)+najtańszy streamer . 

Gorzej w tym przypadku z wejściem  optycznym ,ewentualne jakaś przejściówka.

 

Edytowane przez Tecnoselfrx
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności