Skocz do zawartości
  • 0

Airpods Pro 2 na iPhone vs Android


masseur

Pytanie

Cześć. Kupiłem Airpods Pro 2 (usb-c). iPhona kupuję dopiero za miesiąc, ale słuchawki potrzebowałem na teraz, więc skoro będzie iPhone, to wziąłem Airpods Pro 2. Obecnie napędza je smartfon z Androidem Xiaomi Mi 9T Pro.

Pierwsze wrażenie po założeniu słuchawek - grają w sumie podobnie albo trochę gorzej od moich poprzednich 1more Comforbuds Pro za 350 zł. Wiem, że Apple robi ceny z kosmosu, ale po słuchawkach za 1300 zł spodziewałem przynajmniej odrobinę więcej niż w tych za 350 zł. Przede wzystkim brakuje basu. Zastanawiam się czy te słuchawki sa tak skonfigurowane, że grają lepiej na sprzęcie Apple i jak kupię iPhona to odczuję skok w jakości dźwięku?

Edytowane przez masseur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak nie możesz zwrócić, to zaczekaj na iPhone, póki co możesz próbować potraktować je jakimś EQ na andku.

 

A jak pod iOS Ci nie podejdą, cóż. Może Jabry Elite 10 - pomiędzy aac a dolby atmos są raczej zorientowane na użytkowników sprzętu Apple. Tylko jak 8 odrzuciłeś z jakichś względów, to pewnie i z 10 może być różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 minut temu, unic0rn napisał(a):

Jak nie możesz zwrócić, to zaczekaj na iPhone, póki co możesz próbować potraktować je jakimś EQ na andku.

 

A jak pod iOS Ci nie podejdą, cóż. Może Jabry Elite 10 - pomiędzy aac a dolby atmos są raczej zorientowane na użytkowników sprzętu Apple. Tylko jak 8 odrzuciłeś z jakichś względów, to pewnie i z 10 może być różnie.

8 miały bardzo duże opóźnienie. Nie wiem czy mój model był wadliwy, czy one tak mają. Ale ja też słuchawek używam do oglądania i dźwięk z obrazem totalnie się nie synchronizował, opóźnienie było mocno zauważalne. Gdy zatrzymywałem muzykę na spotify, to w słuchawkach jeszcze przez chwilę leciała. Poza tym były całkiem spoko. ANC bez szału, ale akceptowalne. Dźwięk też nie idealny, ale też akceptowalny, na pewno brzmiał.

Edytowane przez masseur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, masseur napisał(a):

Hm kupiłem wersję z USB-C, która dopiero co miała premierę, więc chyba powinna mieć najnowsze aktualizacje?

Niekoniecznie. Zależy kiedy były wyprodukowane. Najnowsze oprogramowanie ma może z miesiąc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
45 minut temu, masseur napisał(a):

8 miały bardzo duże opóźnienie. Nie wiem czy mój model był wadliwy, czy one tak mają. Ale ja też słuchawek używam do oglądania i dźwięk z obrazem totalnie się nie synchronizował, opóźnienie było mocno zauważalne. Gdy zatrzymywałem muzykę na spotify, to w słuchawkach jeszcze przez chwilę leciała. Poza tym były całkiem spoko. ANC bez szału, ale akceptowalne. Dźwięk też nie idealny, ale też akceptowalny, na pewno brzmiał.

 

Jabra wycelowała 8 i 10 w rynek Apple, czym mnie zresztą zirytowali. Niektóre tańsze modele od nich mają aptX, co powinno dawać na andku niższe latency, ale nawet Elite 3 które miałem, wg rtings najniższe latency mają na iOS - poniżej 50ms.

 

Może więc ten model tak mieć, może to być kwestia aktualizacji firmware, a może to być wypadkowa 8 i Twojego telefonu. Niestety, bluetooth audio to w tym względzie loteria, zwłaszcza na androidzie. Zakładałbym jednak, że pod iOS powinno być lepiej, zwłaszcza skoro te wyższe modele w tę część rynku celują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Te 1more comfobuds, które miałem wcześniej właśnie przeczytałem że miały 2 dynamiczne przetworniki o średnicy 13,4mm. I może właśnie dzięki temu grały tak wręcz koncertowo (dobre określenie!) i może dlatego po przesiadce z takich słuchawek airpodsy brzmią bardziej "domowo"? W tamtych dźwięk się też jakby bardziej rozprzestrzeniał, wydostawał. W AirPodsach on siedzi trochę bardziej z tyłu w zaciszu, jest mniej odważny.

Są inne (lepsze) słuchawki o podobnej charakterystyce jaką miały te 1more?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam już iPhone 15 Pro. Nie słyszę różnicy brzmieniu Airpodsów w porównaniu z Androidem.

Zamówiłem na próbę Jabry Elite 10 i Technics AZ80H dla porównania. Bas w Technicsach jest wyraźnie lepszy niż w Airpodsach, a w Jabrach jeszcze lepszy. Generalnie w zależności od utworu raz lepiej graja Jabry, raz Technicsy. Brzmienie Airpodsów spodobało mi się nieznacznie bardziej chyba tylko na 1 utworze. Gdyby tylko miały EQ z możliwością podkręcenia basu to myślę, że grałyby najlepiej spośród tej trójki. Jabry mają super bas, ale momentami zbyt przejaskrawioną górę, aż drażni w uszy. Technicsy grają dość podobnie do Jabrek. Bas również mocny, ale nie taki głęboki/soczysty, bardziej stukający, ale za to nie mają przejaskrawionej góry.

Edytowane przez masseur
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 minuty temu, bakus1233 napisał(a):

eq na iphonie działa tylko w aplikacji muzyka. Najlepiej mi grały na ustawieniu hip-hop. A na jakość dźwięku z jutuba nie narzekałem.

A gdzie są te ustawienia konkretnie, bo nie mogę ich znaleźć…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Korzystam ze Spotify - jest bardziej przejrzysty i mam go też na Windowsie. Nie wziąłem pod uwagę, że Spotify udostpęnia EQ z sześcioma suwakami. :) Można się pobawić.

 

Tak testuję te Technicsy, Jabry i Airpodsy intensywnie już drugi dzień i powiem wam, że jak na początku Airpodsy grały najgorzej i mocno na nie narzekałem, tak coraz bardziej ich dźwięk zaczyna do mnie przemawiać. I to bez ruszania EQ. I chyba zostanę przy nich. Co prawda przydałby się lepszy bas (trochę mocniejszy, ale przede wszystkim głębszy, bardziej jak w Jabrach), ale i tak jest okej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności