Skocz do zawartości

Sony MDR-Z1R naprawa pałąka


Eloco

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak kolega @Tommy66 pisze można obszyć całość na nowo ale tym razem już na prawdziwą skórę. Spodziewałem się tego w modelach Z1R i Z7M2 jak miałem je w rękach. Wymiana obszycia w tych modelach żeby uzyskać efekt zbliżony do fabrycznego to uuuuuu ... nie zazdroszczę roboty. Jakby Ci się udało wykonać usługę u kogoś to nie zapomnij pochwalić się efektem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@x86Wydaje mi się że pałąk w Z1R jest wykonany z prawdziwej skóry chyba, że coś mnie ominęło ? :) Faktycznie uzyskanie efektu zbliżonego do fabrycznego może być problematyczne tym bardziej, że takie firmy zapewne wykonują obszycie maszynowo,  a pałąk jednak jest dużo delikatniejszy od kierownicy🤔 celowałbym bardziej w rzemieślnika…szewc? Tak czy siak spróbuje skontaktować się z taką firmą i zobaczymy co powiedzą. Jest też szansa, że ktoś z grupy zlecał podobne rzeczy i zasugeruje jakieś rozwiązanie w międzyczasie 🙏

Edytowane przez Eloco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Eloco napisał(a):

x86Wydaje mi się że pałąk w Z1R jest wykonany z prawdziwej skóry chyba, że coś mnie ominęło ? :)

W dotyku nie wyglądała na skórę naturalną - zbyt cienka i elastyczna. Podwiń paznokciem przy szwie i jeżeli jest podklejona siateczka to najprawdopodobniej ekoskóra jeżeli chropowata struktura zamszu no to skóra naturalna. Tak samo krawędzie uciętej skóry naturalnej trzeba obrobić bo się strzępi, a na zdjęciu widać że tylko obcięta bez obróbki. Mogę się mylić ale stawiam na skaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Eloco napisał(a):

według producenta w z1r jest prawdziwa skóra a w z7m2 syntetyczna 

Dzięki za info. Mógłbyś przypatrzyć się jej przy szwie ? Z7m2 miałem dosyć długo, zaś Z1R przez dwa dni więc mogłem coś przeoczyć. W każdym razie jeżeli skóra naturalna to warto zadbać o właściwą konserwację by nie dopuścić do jej spękania bo jest ultra cienka.

6 minut temu, Eloco napisał(a):

ale może być tak ze tylko górną cześć pałąka wykonali z prawdziwej skóry 😅

Hehe może być i taki wariant :) 

Kiedyś skórę można było rozpoznać po zapachu ale producenci zaczęli kombinować i już bym węchowi nie zaufał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eloco napisał(a):

Wydaje mi się ze pod spodem jest zamsz więc górna cześć chyba faktycznie jest z prawdziwej skóry :)  

OK to dobra wiadomość. Na zdjęciu widać inną strukturę (po słojach) warstwy górnej i dolnej więc na pewno inny gatunek lub jak podejrzewam materiał ;) 

12 godzin temu, zielinskitomasz napisał(a):

A jakiś impregnat to tego typu skóry z uwzględnieniem że to później na głowę trafi?

Do skóry naturalnej zwykła wazelina ale czy to jest ten materiał to próbujemy ustalić :) Przetrzeć zwilżoną octem szmatką. Niech odparuje i cienko przesmarować wazeliną. Po chwili przetrzeć suchą, czystą szmatką. Do skajów nie mam pojęcia.

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności